Robosoutez 2021

Robosoutěž 2021 – tým Hradba v celostátním finále

Autor: Michal Wirth

Středa 24. listopadu byla velkým dnem programátorského týmu Hradba ve složení Ondřej Albrecht, Jiří Nedvěd a Adam Šmída (V6.B). V soutěži na Fakultě elektrotechniky ČVUT v Praze vsadili na program „Jistota 2.0“ a jejich robot ze stavebnice Lego Mindstorms rozvážně překonával všechny překážky. V prvních třech jízdách se pohyboval blízko medailových pozic.

V silné konkurenci středoškolských týmů z celé republiky však našemu týmu postup do finále málem unikl. Chyběl jediný bod! Promyšlené řešení a vynikající úvodní jízdy ale zaujaly porotu Robosoutěže natolik, že týmu Hradba poskytla divokou kartu, a naši programátoři se tedy znovu utkají s nejlepšími týmy Čech a Moravy ve finálových jízdách na FEL ČVUT 17. prosince.

Soutěžícím blahopřejeme k úspěchu a za neúnavné vedení kroužku robotiky děkujeme Mgr. Jarmile Weberové. Díky patří rodičům a všem, kdo robotikům na Prvním českém gymnáziu fandí. Už teď se těšíme na to, jak naši talentovaní studenti ve finále ukáží světu, co dovedou.