holandsko

Návštěva holandských studentů ve Varech

V neděli 7. 4.2024 studenti kvart opět přivítali své vrstevníky z partnerské školy Isendoorn v Holandsku. Počasí přálo a tak mohli Holanďané alespoň trochu poznat náš region. Poprvé jsme mohli představit Císařské lázně a již tradičně karlovarské prameny a Dianu. Úterý patřilo Krušným horám, vydali jsme se do Horní Blatné a jejího okolí. Odpoledne se na školní zahradě všichni po několikakilometrovém výšlapu mohli k prasknutí nacpat dobrotami, které studenti doma připravili. Holanďané poprvé opékali vuřty na ohni. Ve středu jsme se vydali do Prahy a Terezína, neboť jsme navázali na téma holocaustu, probírané na podzim v Holandsku. Ve čtvrtek se četl deník Helgy Weissové, jedné z přeživších. Své dojmy mohli studenti přenést na papír, mnozí nakreslili působivé obrázky. Odpoledne proběhlo v Laser Game, kde se všichni náležitě vyřádili.

Hana Randová, Lucie Štatská

holandsko