soč

Krajské kolo SOČ

V pátek (26. 4. 2024) proběhla na chebském gymnáziu přehlídka prací Středoškolských odborných činností. Naši školu zde reprezentovali studenti Patrik Kadlec (V7.B) a Václav Peleška (V7.B), kteří během roku usilovně pracovali na práci „Průzkum polymerních optických vláken sloužících jako světlo vyzařující prvky“, kterou na krajském kole obhajovali před odbornou porotou a o postup do celostátního kola soupeřili se dvěma studenty ze SPŠ Ostrov.

Oproti ostatním pracím, které se zajímali o optické klamy a snímání neutronů, práce našich studentů podala nejen hlubokou analýzu problematiky, ale i propracované způsoby využití, což zajistilo našim studentům jednohlasné první místo v krajském kole a postup do finále, které se uskuteční 21.-23. 6. v Pardubicích. Děkujeme studentům za výbornou reprezentaci školy a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším kole.

Patrik Kadlec, V7.B