debatní klub

Finále Debatní ligy

Autor: Magdalena Jůnová

Během uplynulého víkendu (27.-29.4.) proběhlo na pražském Gymnáziu Nad Alejí finále XXIX. ročníku debatní ligy. Mezi 12 nejlepších týmů republiky se probojoval i tým Kryptošlechta z debatního klubu našeho gymnázia a reprezentoval tak ve složení Theodor Havlíček (2.A), Jaroslav Filinger (2.A), Martin Coubal (V7.B) a Patrik Kadlec (V7.B) naši školu.

Turnaj se skládal ze 3 kol, která určila 4 postupující týmy do semifinále, kde týmy soupeřily o postup do následného finále. Náš tým byl bohužel vyřazen již během prvních 3 kol, jelikož dokázal obhájit pouze jednu tezi a to „Zakázková ekonomika přináší více škody než užitku“, což pro postup nestačilo. Tuto tezi naši studenti za stranu negace vyhráli proti týmu Šlapáci a šlapky.

Finálová debata Debatní ligy se poté uskutečnila v Poslanecké sněmovně, kde na oficiální tezi XXIX. ročníku „Západní demokracie by měly omezit čínský vliv ve světě“ stranu afirmativní zastával tým Colloqueens z Mendelova gymnázia v Opavě a stranu negativní tým Šlapáci a šlapky z Gymnázia Šlapanice. Finálová debata byla velice zajímavá a naplnila krásné prostory Thunovského paláce napětím, které vyústilo ve výhru týmu Šlapáci a šlapky.

V poslanecké sněmovně proběhlo i vyhlášení výsledků ligy a předávání cen. Náš tým se v žebříčku všech 71 týmů umístil na krásném 9. místě a debatér Patrik Kadlec si z letošního ročníku odvezl pohár za nejlepšího začátečníka. Mockrát děkujeme studentům za vzornou reprezentaci školy.

Patrik Kadlec, V7.B

debatní klub
debatní klub
debatní klub