DofE

DOFE na PČG - začátek školního roku úspěšně zahájen

DOFE (Cena vévody z Edinburghu) je prestižní a propracovaný mezinárodní program neformálního vzdělávání/osobního rozvoje, který svým žákům naše škola nabízí. Po úspěšném absolvování programu je účastník odměněn mezinárodně platným certifikátem uznávaným mj. i na mnohých VŠ. DOFE v dětech rozvíjí zdravé návyky, osobní aktivitu, nové dovednosti a mnohdy otevírá nové obzory. Více na https://dofe.cz/.

1. Snídaně s DOFE - úterý 3.10.

Sešli jsme se k již tradiční organizační schůzce (nové výzvy, ceremonie, prezentace expedic, plnění aktivit DOFE). Na snídani jsme přivítali i milou návštěvu - dvě absolventky PČG, které studují pedagogickou fakultu UK a v rámci studia se proškolily na vedoucí DOFE. Doufáme v další spolupráci do budoucna.

2. Návštěva dofáků na Obchodní akademii - čtvrtek 5.10.

Naši dofáci navštívili Obchodní akademii, kde svými osobními zkušenostmi z praxe a vtipnými zážitky z expedice pomohli OA s náborem nových dofáků.

3. Plánovaný nábor na PČG - pátek 20.10.

V aule proběhne nábor nových členů z letošních tercií, případně dalších zájemců. Proběhne prezentace loňských expedic a diskuze se současnými účastníky programu. Návštěvu přislíbila regionální koordinátorka DOFE Barbora Míková.

Dana Ančincová, Simona Prošková

DofE