den hudby

Den hudby

V pátek 23.6.2023 jsme na naší škole oslavili mezinárodní Den hudby a hudba zněla doslova všude. Kromě působivých instrumentálních vystoupení jednotlivců se během přestávek představily také hudební soubory Jazz Combo, Quintetto Affabile a  Amazing Trio. Se svým pěveckým vystoupením se připojil sbor Prvního českého gymnázia pod vedením pana Jana Rezka a třídy V3.A a V3.B paní Veroniky Zettlové. Velké poděkování patří hlavním organizátorů třídě V6.B (zejména Martinu Coubalovi a Lucii Appeltauerové) a třídě V6.A, kteří pro žáky nižšího gymnázia připravili v aule školy vědomostní kvíz na téma Filmová hudba, meditační workshop za poslechu relaxační hudby, workshop mixáže hudby a taneční workshop. V hudebně se pro primy a sekundy uskutečnil komorní koncert Dua Arpeggia a následná diskuze s hráčkami Karlovarského symfonického orchestru paní Zdislavou Melicharovou (harfa) a paní Michaelou Petrovou (příčná flétna), za jejichž vstřícnost a ochotu také velmi děkujeme. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout snímky z této akce, které pořídil Michal Svoboda (V2.B).

Veronika Zettlová