debatní klub

Debatní klub postupuje do finále

Autor: Magdalena Jůnová

Během uplynulého víkendu (22.- 24.3.) se studenti Jaroslav Filinger (2.A), Theodor Havlíček (2.A) a Martin Coubal (V7.B) pod vedením Patrika Kadlece (V7.B) zúčastnili Třetího debatního turnaje XXIX. ročníku Debatní ligy v České Třebové. Náš tým, pod jménem Kryptošlechta, byl na turnaji pochopitelně opět úspěšný a vyhrál tři z pěti debat, získal tak 9 z 15 ballotů (bodů), což mu zajistilo postup na finálový turnaj, na kterém bude soupeřit s 11 nejlepšími týmy o titul mistrů debaty ČR. Turnaj odstartovala debata na tezi čínského vlivu, kterou náš tým úspěšně obhájil jako negace. Následovala debata na nepřipravenou tezi, která se tentokrát týkala otázky glorifikace vojáků, náš tým úspěšně ukázal na nebezpečí opěvování armády a vyhrál tak i tuto debatu. Třetí debata byla proti týmu The economist z gymnázia Open Gate, který naše debatéry minulý turnaj jako jediný porazil. V této odvetné debatě Kryptošlechta dokázala obhájit své argumenty jako afirmace a tezi o čínském vlivu vyhrála. Zbylé dvě debaty se věnovaly legalizaci obchodu s lidskými orgány a náš tým sice tyto debaty prohrál, ale podařilo se mu získat ballot potřebný pro postup do finále.
Děkujeme za reprezentaci školy a budeme týmu Kryptošlechta držet palce na finálovém turnaji Debatní ligy, který se bude konat 26.-29. 4. 2024. 

Patrik Kadlec, V7.B

debatní klub
debatní klub
debatní klub