cd

California Days

Koncem minulého týdne jsme na škole přivítali milou návštěvu z Kalifornie, kterou škole zprostředkoval náš absolvent Jan Pospíšil ve spolupráci s paní profesorkou Houškovou. Devět amerických hostů žákům prostřednictvím prezentací přiblížilo svůj život v Kalifornii a odpovídalo na zvídavé dotazy. Poté měli žáci ve skupinkách možnost si s hosty neformálně popovídat. Žáci hostům dávali i své tipy na to, co zajímavého zažít a ochutnat v České republice.

Návštěva se u studentů setkala s velkým úspěchem. Byla pro ně nejen jazykovou zkušeností (mohli si otestovat svou angličtinu v kontaktu s rodilými mluvčími), ale i kulturním obohacením. Američané se na oplátku seznámili s životem na české škole a v pátek u nás zažili i Music Day, při kterém má gymnázium vždy jedinečnou atmosféru. Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

Simona Prošková