maďarsko

Biologická olympiáda v Maďarsku

V termínu 3. - 8. 5. 2024 jsme se spolu s Ninou Ivančákovou účastnily projektu pro studenty Polska, Česka, Slovenska a Maďarska, který v letošním roce organizoval sekretariát Biologické olympiády Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Konkrétně jsme se účastnily exkurze do Maďarska, jejímž cílem byla především explorace biodiverzity Panonské nížiny. Během pěti dnů, které jsme zde s ostatními studenty strávily, jsme navštívily spoustu zajímavých míst například jezera Csaj a Fehér, kde jsme spolu s ornitologem zkoumali hnízdiště místních ptáků, národní park Ópusztaszer, lužní lesy kolem řeky Tisy, pohyblivé písčité duny a stepi u města Keczkemétu, nebo město Szeged. Součástí exkurze byla i navšťáva laboratoře Termosz, kde jsme se zabývali chemickou a biologickou anýlzou vzorků nasbíraných v terénu. Celá exkurze pro nás byla skvělým zážitkem a dozvěděly jsme se spoustu nových informací.

Anežka Kašparová, 3.A

maďarsko