Úspěchy studentů

Robosoutěž 2021 – tým Hradba v celostátním finále

Středa 24. listopadu byla velkým dnem programátorského týmu Hradba ve složení Ondřej Albrecht, Jiří Nedvěd a Adam Šmída (V6.B). V soutěži na Fakultě elektrotechniky ČVUT v Praze vsadili na program „Jistota 2.0“ a jejich robot ze stavebnice Lego Mindstorms rozvážně překonával všechny překážky. V prvních třech jízdách se pohyboval blízko medailových pozic.

V silné konkurenci středoškolských týmů z celé republiky však našemu týmu postup do finále málem unikl. Chyběl jediný bod! Promyšlené řešení a vynikající úvodní jízdy ale zaujaly porotu Robosoutěže natolik, že týmu Hradba poskytla divokou kartu, a naši programátoři se tedy znovu utkají s nejlepšími týmy Čech a Moravy ve finálových jízdách na FEL ČVUT 17. prosince.

Úspěšná účast našich studentek na Mistrovství světa v karate v Rumunsku

Ve dnech 23. - 26.září se konalo Mistrovství světa v karate v rumunské Cluji-Napoca. Zde se utkalo kolem 1500 karatistů ze 39 států, 63 federací a celkem bylo přes 3000 startů ve všech závodních kategoriích. České výpravě se podařilo vybojovat mnoho cenných kovů, a proto se umístila na druhém místě v žebříčku nejúspěšnějších týmů.

Vyhlášení nejúspěšnějších žáků Karlovarského kraje

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se v Klášteře premonstrátů v Teplé konalo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších žáků Karlovarského kraje v soutěžích. A my jsme byli u toho. Jitka Štumpová byla ohodnocena za vynikající úspěchy v biologické olympiádě, Richard Bleier, Martin Coubal, Patrik Kadlec, Leonard Oeding, Vojtěch Samec a František Vondrák za skvělou reprezentaci v celosvětové robotické soutěži FIRST LEGO League Challenge. Gratulujeme. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Jarmila Weberová

Zlatá medaile ze světového finále FLL Open Greece 2021

Povedlo se! Sehraný tým CITASO s robotem Legotem potvrdil své kvality a ve finále First Lego League v Soluni získal neuvěřitelné první místo v kategorii Core Values. Soutěže se zúčastnilo 200 týmů z celého světa - od Japonska přes Kanadu, USA, Izrael, Egypt, Turecko, Spojené arabské emiráty až po Německo nebo Švédsko. Mistrovský titul si CITASO vybojovalo díky perfektní přípravě a skvělému týmovému duchu. Díky všem, kdo drželi palce, a robotikům i jejich koučům moc gratulujeme!

Roboti jdou do světového finále!

Světové finále robotické soutěže First Lego League v řecké Soluni, kam se mezi 200 nejlepších probojoval tým CITASO z naší školy, začíná! Sledujte doprovodný program a fanděte robotikům Prvního českého gymnázia na https://event.fllopengreece.com/

Vaše hlasy můžou týmu přinést cenu veřejnosti v kategorii Virtual Pit AwardKód týmu je GO270, hlasovat můžete zde

CITASO postupuje do evropského finále FLL v Řecku

Velká robotická jízda pokračuje! Richard Bleier, Martin Coubal, Patrik Kadlec, Leo Oeding, Vojta Samec a František Vondrák z týmu CITASO se v sobotním finále soutěže First Lego League v Praze stali vicemistry ČR a postupují do evropského finále, které proběhne online koncem června v Řeckusmiley

Za retroherní okruh s QR kódy RetroGameZ propojený s mobilní aplikací si tým CITASO v kategorii Inovativní projekt odnáší trofej za 1. místo v republice. Skvělá práce, blahopřejeme!

Postup do celostátního kola Ekonomické olympiády

Gratulujeme Danielu Obozovovi k postupu do celostátního finále Ekonomické olympiády, které se uskuteční na začátku června. Děkujeme i ostatním soutěžícím , kteří se zúčastnili Davidu Radimerskému, Radku Burešovi a Šimonu Samkovi.

Vítězové PČG Writing Challenge 2021

Letošní PČG Writing Challenge, nejkomplexnější soutěž v cizím jazyce pouze pro studenty VG PČG, již zná své vítěze:

1. místo David Radimerský

2. místo Daniel Obozov

3. místo Adam Krejčík

4. místo Amy Romano

5. místo Anna Gončarová

Studenti na prvních místech si odnášejí ceny, které je mají posunout dále: kromě iPhonu za první místo jsou to roční předplatná časopisů v Aj (National Geographic, Wired) a pro všechny účastníky soutěže také nabídka uhrazení účastnického poplatku za mezinárodní letní akademii Discover, která je možností zažít "malý Oxford v České republice" (https://discover.sk/cs/).

Výhercům i všem účastníkům blahopřejeme a doufáme, že svých cen využijí naplno! :) První tři práce budou vyvěšeny k nahlédnutí na nástěnce naproti respiriu.

Porota: Viktor Hanzlík, Simona Prošková, Michaela Kondelová

Soutěž v cizích jazycích - anglčtina - okresní kolo

17.3.2021 se konalo okresní kolo Soutěže v cizích jazycích - angličtina, kterého se zúčastnili i naši žáci.

V kategorii IB (primy, sekundy) nás reprezentovali a obsadili tato místa:  Jiří Vavřík (V2B, 1. místo),  Jan Szalay (V1B, 3. místo) a Jakub Štork (V2A, 6. místo).

V kategorii IIB (tercie, kvarty) to byli: Leonard Oeding (V3B, 1. místo), Eliška Ševčíková (V4B, 2. místo) a Amálie Košinová (V3A, 5. místo). Leo a Eliška postupují do krajského kola, které se uskuteční 15.4.2021.

V kategorii IIIA (gymnázia 1.-3. ročník) tito: Ekaterina Voilukova (3A, 4. místo), Tereza Rokůsková a Pavel Vevera (oba V6B a dělí se o 5. místo).

Všem gratulujeme a postupujícím přejeme hodně úspěchů také v krajském kole :-)
komise AJ

Matematická olympiáda

Žák Martin Coubal z kvarty B zvítězil v okresním kole matematické olympiády kategorie Z9, které se konalo 27. ledna 2021. První místo obsadil s nejvyšším možným počtem bodů. K úspěchu gratulujeme.
Mgr. Hana Machovcová

Prihlásit se k odběru RSS - Úspěchy studentů