Úspěchy studentů

2. místo v celostátním kole Soutěže v cizích jazycích - francouzštině

V úterý 10. května 2022 proběhlo ústřední kolo Soutěže v cizích jazycích - francouzštině. Naše studentka Amálie Košinová (V4.A) se umístila v kategorii A1na úžasném 2. místě. Moc gratulujeme a přejem hodně elánu do dalšího studia!

Krajské kolo MO - kat. B, C

Dne 5.4. se v Chebu konalo krajské kolo matematické olympiády ve dvou kategoriích - B, C.
Pěkného úspěchu dosáhli naši soutěžící v kategorii C: Patrik Kadlec (V5.B) skončil druhý, Dieu Linh Do (1.A) byla třetí a Martin Coubal (V5.B) čtvrtý.
Vzornou reprezentaci školy podtrhl třetím místem v kategorii B David Pohl (V6.B).
Všem blahopřejeme k dosaženým výsledkům, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme spoustu úspěchů i v dalších ročnících.

Mimořádný úspěch v krajském kole olympiády v českém jazyce

V úterý 26. 4. se v Sokolově konalo krajské kolo OČJ kategorie I. Mimořádného úspěchu dosáhla Amálie Košinová (V4.A), která z 2. místa postupuje do kola národního. Děkujeme za vynikající reprezentaci školy a gratulujeme!

Okresní kolo matematické olympiády

12. dubna 2022 se žáci z prim, sekund a tercií zúčastnili okresního kola matematické olympiády.

V kategorii Z6 se na 1. místě umístila Emma Nováčková z primy B, na 2. místě Agáta Půhoná z primy A a na 3. místě Kamila Veršecká z primy B.

V kategorii Z7 se na prvním místě umístil Dominik Novotný ze sekundy B.

V kategorii Z8 získal 1. místo Michal Dvořák z tercie A a 2. místo vybojovala Sofie Oeding z tercie B.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Krajské kolo olympiády v NJ

Dne 8. dubna 2022 se konalo krajské kolo olympiády v německém jazyce v Sokolově, ve kterém se naše studentka Adéla Meškánová z V4.A umístila na krásném 2. místě v tvrdé konkurenci s nejlepšími studenty několika gymnázií v Karlovarském kraji. Moc děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Robosoutěž 2021 – tým Hradba v celostátním finále

Středa 24. listopadu byla velkým dnem programátorského týmu Hradba ve složení Ondřej Albrecht, Jiří Nedvěd a Adam Šmída (V6.B). V soutěži na Fakultě elektrotechniky ČVUT v Praze vsadili na program „Jistota 2.0“ a jejich robot ze stavebnice Lego Mindstorms rozvážně překonával všechny překážky. V prvních třech jízdách se pohyboval blízko medailových pozic.

V silné konkurenci středoškolských týmů z celé republiky však našemu týmu postup do finále málem unikl. Chyběl jediný bod! Promyšlené řešení a vynikající úvodní jízdy ale zaujaly porotu Robosoutěže natolik, že týmu Hradba poskytla divokou kartu, a naši programátoři se tedy znovu utkají s nejlepšími týmy Čech a Moravy ve finálových jízdách na FEL ČVUT 17. prosince.

Úspěšná účast našich studentek na Mistrovství světa v karate v Rumunsku

Ve dnech 23. - 26.září se konalo Mistrovství světa v karate v rumunské Cluji-Napoca. Zde se utkalo kolem 1500 karatistů ze 39 států, 63 federací a celkem bylo přes 3000 startů ve všech závodních kategoriích. České výpravě se podařilo vybojovat mnoho cenných kovů, a proto se umístila na druhém místě v žebříčku nejúspěšnějších týmů.

Vyhlášení nejúspěšnějších žáků Karlovarského kraje

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se v Klášteře premonstrátů v Teplé konalo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších žáků Karlovarského kraje v soutěžích. A my jsme byli u toho. Jitka Štumpová byla ohodnocena za vynikající úspěchy v biologické olympiádě, Richard Bleier, Martin Coubal, Patrik Kadlec, Leonard Oeding, Vojtěch Samec a František Vondrák za skvělou reprezentaci v celosvětové robotické soutěži FIRST LEGO League Challenge. Gratulujeme. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Jarmila Weberová

Zlatá medaile ze světového finále FLL Open Greece 2021

Povedlo se! Sehraný tým CITASO s robotem Legotem potvrdil své kvality a ve finále First Lego League v Soluni získal neuvěřitelné první místo v kategorii Core Values. Soutěže se zúčastnilo 200 týmů z celého světa - od Japonska přes Kanadu, USA, Izrael, Egypt, Turecko, Spojené arabské emiráty až po Německo nebo Švédsko. Mistrovský titul si CITASO vybojovalo díky perfektní přípravě a skvělému týmovému duchu. Díky všem, kdo drželi palce, a robotikům i jejich koučům moc gratulujeme!

Roboti jdou do světového finále!

Světové finále robotické soutěže First Lego League v řecké Soluni, kam se mezi 200 nejlepších probojoval tým CITASO z naší školy, začíná! Sledujte doprovodný program a fanděte robotikům Prvního českého gymnázia na https://event.fllopengreece.com/

Vaše hlasy můžou týmu přinést cenu veřejnosti v kategorii Virtual Pit AwardKód týmu je GO270, hlasovat můžete zde

Prihlásit se k odběru RSS - Úspěchy studentů