Přihlásit se Pošta Facebook Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Akce školy

Akce školy...

Švýcarsko jedna báseň

Minulý týden podniklo 70 studentů vyššího gymnázia dlouho připravovanou a a kvůli pandemii několikrát odloženou poznávací expedici do Švýcarska. Neuvěřitelně nabitý program zavedl naše studenty k Rýnským vodopádům, do hlavního města Bern, do Ženevy, na exkurzi do hadronového urychlovače částic CERN, do olympijského muzea v Lausanne, do Montreux na břehu Ženevského jezera, do čokoládovny Cailler a tradiční švýcarské sýrárny v podhradí středověkého sídla pánů z Gruyéres.  

Spousta zážitků, krásných míst, inspirující setkání hned s několika jazyky, miniprojekty ve skupinách a hodně legrace, ale také překonávání nesnází a rychlokurz praktických dovedností cestovatele-batůžkáře. Takové bylo Švýcarsko 2022. Velké díky všem, kdo přispěli ke skvělé atmosféře na exkurzi, díky za další otevřené "okno" do světa. Uf Wiederluege!

Štítky: 

Den hudby

V pátek 17.6.2022 bude třída V5.B pořádat Den hudby v rámci celoevropského projektu Dne hudby. Během přestávek budou na chodbách hrát a zpívat studenti našeho gymnázia. K dispozici bude možné občerstvení.
Od 10 hodin se budou v aule konat kvízové soutěže a aktivity na téma Paul McCartney 80 (kapela The Beatles), Hity z totality (vývoj hudby v socialismu) a Queen.
Cílem naší akce je připomenout, že hudba do našeho života patří, že lidi stmeluje, přináší radost a pomáhá překonávat i složitá životní období.
Děkujeme jménem třídy V5.B. Lucie Appeltauerová a Martin Coubal
Štítky: 

Projekt RetroGameZ vytváří prostor pro setkávání

V sobotu 14. května znovu ožila herní stanoviště školního projektu Retro GameZ. V okolí gymnázia si celé odpoledne mohly rodiny s dětmi zahrát kuličky, čáru s céčky, zkusit přebírání provázků a skákání přes gumu. Nechyběly tleskačky a pohybovky, panáka jsme skákali snad i poslepu. Architekti z KAM živě diskutovali s příchozími o možnostech veřejného prostoru v lokalitě U Rybníčka, pop-up kavárna tu nabízela příjemné posezení u šálku kávy a štrůdlu, prostě pohodový retroden.

Štítky: 

Program tříd v maturitním týdnu od 16. 5. do 20. 5. 2022

Od pondělí 16. 5. do pátku 20. 5. je program pro nematuranty stanoven dle zvláštního rozpisu, který naleznete v příloze. Uvedené akce se konají nejenom v budově školy, ale i na různých jiných místech v Karlových Varech a okolí. Pokud nedojde k jiné domluvě s doprovázejícím učitelem, sejdou se žáci na místě konání akce vždy 5 minut před jejím zahájením. O případných změnách programu budou žáci informováni na webu školy.

Obědy se v tyto dny budou vydávat v čase od 11 do 14 hodin. Žáci si sami nejpozději do pátku 13. 5. obědy odhlásí, pokud je nebudou chtít odebírat. Ve dnech volna ŘŠ nemají žáci nárok na odběr oběda.

MT 2022.pdf

Štítky: 

Krajské kolo MO - kat. B, C

Dne 5.4. se v Chebu konalo krajské kolo matematické olympiády ve dvou kategoriích - B, C.
Pěkného úspěchu dosáhli naši soutěžící v kategorii C: Patrik Kadlec (V5.B) skončil druhý, Dieu Linh Do (1.A) byla třetí a Martin Coubal (V5.B) čtvrtý.
Vzornou reprezentaci školy podtrhl třetím místem v kategorii B David Pohl (V6.B).
Všem blahopřejeme k dosaženým výsledkům, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme spoustu úspěchů i v dalších ročnících.

Okresní kolo matematické olympiády

 

12. dubna 2022 se žáci z prim, sekund a tercií zúčastnili okresního kola matematické olympiády.

V kategorii Z6 se na 1. místě umístila Emma Nováčková z primy B, na 2. místě Agáta Půhoná z primy A a na 3. místě Kamila Veršecká z primy B.

V kategorii Z7 se na prvním místě umístil Dominik Novotný ze sekundy B.

V kategorii Z8 získal 1. místo Michal Dvořák z tercie A a 2. místo vybojovala Sofie Oeding z tercie B.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Maturanti se loučí

Na pátek 29. 4. si připravili naši maturanti program pro ostatní žáky školy. Těšte se na jejich poslední zvonění :-)

plakat posledni zvoneni.pdf

Štítky: 

Třídní schůzky

Vážení rodiče, v pondělí 11. dubna od 17 hodin se uskuteční třídní schůzky, pozvánku naleznete v příloze.

Štítky: 

Курс чеської мови/ Kurz českého jazyka


První lekce kurzu českého jazyka se uskuteční ve středu 6. dubna 2022 od 14.30 hodin v budově Prvního českého gymnázia v Karlových Varech v učebně 2.A v 1. patře.  Přihláška nutná. Bližší informace v příloze. Těšíme se na shledání s našimi novými studenty. 

Перший урок курсу чеської мови відбудеться у середу, 6 квітня 2022 року, о 14.30
в будівлі Першої чеської гімназії в Карлових Варах у класі 2.А на 1 поверсі. 
Ми з нетерпінням чекаємо зустрічі з нашими новими студентами.
Štítky: 

Celostátní finále soutěže FLL Challenge

V sobotu 26. března se náš tým CITASO ve složení Leonard Oeding, Tobiáš Košina, Nela Procházková a Šárka Šimková zúčastnil celostátního finále robotické soutěže FIRST LEGO LEAGUE 2022, která se konala poprvé v prostorách firmy FANUC v Praze. Získal 3. místo v kategorii týmové spolupráce a celkově skončil na krásném 6. místě. Tento rok tým v novém složení sbíral zkušenosti, které se chystá zúročit v příštím ročníku soutěže. Fotky naleznete ve fotogalerii. D. Kubová a J. Weberová

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Akce školy