Soutěže a olympiády

Letní robotický camp na ČVUT Praha

Baví tě robotika a programování (nejen) v Pythonu zábavnou formou? Chceš získat náskok do středoškolské Robosoutěže s Lego Mindstorms v příštím školním roce? Přihlas se na Robocamp, který v červenci pořádá ing. Martin Hlinovský Ph.D., a nauč se vše potřebné, klidně od úplných základů. Hezké roboprázdniny :-)

Matematický klokan 2022

Dne 18.3. se konala soutěž Matematický klokan. Všem účastníkům se vedlo skvěle a dosáhli velmi vysokého bodového ohodnocení. Nejlépe si počínal Ian Moura de Andrade (V4.A), který se umístil v celostátním měřítku na skvělém 3. místě v kategorii Kadet. Gratulujeme!
Jiří Stulík

Robosoutěž 2022

V letošní ROBOSOUTĚŽI na FEL ČVUT v Praze 28. dubna měli roboti sestavení a naprogramovaní žáky základních škol a víceletých gymnázií za úkol překonat "horský hřeben". V konkurenci 31 týmů z celé republiky si s tímto nelehkým úkolem z našich týmů nejlépe poradil tým Conrad s.r.o (ve složení Leonard Oeding, Tobiáš Košina) a získal 9. místo. Týmy Tolip (ve složení Michal Svoboda, František Bureš) a Pepíčci (ve složení Michail Barkov, Tomáš Nuc, Štefan Avuk) na své první soutěži  statečně vybojovali 17. a 26. místo. Získané zkušenosti jistě zúročí v ROBOSOUTĚŽI příští rok. Všem děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Krajské kolo MO - kat. B, C

Dne 5.4. se v Chebu konalo krajské kolo matematické olympiády ve dvou kategoriích - B, C.
Pěkného úspěchu dosáhli naši soutěžící v kategorii C: Patrik Kadlec (V5.B) skončil druhý, Dieu Linh Do (1.A) byla třetí a Martin Coubal (V5.B) čtvrtý.
Vzornou reprezentaci školy podtrhl třetím místem v kategorii B David Pohl (V6.B).
Všem blahopřejeme k dosaženým výsledkům, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme spoustu úspěchů i v dalších ročnících.

Mimořádný úspěch v krajském kole olympiády v českém jazyce

V úterý 26. 4. se v Sokolově konalo krajské kolo OČJ kategorie I. Mimořádného úspěchu dosáhla Amálie Košinová (V4.A), která z 2. místa postupuje do kola národního. Děkujeme za vynikající reprezentaci školy a gratulujeme!

Okresní kolo matematické olympiády

12. dubna 2022 se žáci z prim, sekund a tercií zúčastnili okresního kola matematické olympiády.

V kategorii Z6 se na 1. místě umístila Emma Nováčková z primy B, na 2. místě Agáta Půhoná z primy A a na 3. místě Kamila Veršecká z primy B.

V kategorii Z7 se na prvním místě umístil Dominik Novotný ze sekundy B.

V kategorii Z8 získal 1. místo Michal Dvořák z tercie A a 2. místo vybojovala Sofie Oeding z tercie B.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Krajské kolo olympiády v NJ

Dne 8. dubna 2022 se konalo krajské kolo olympiády v německém jazyce v Sokolově, ve kterém se naše studentka Adéla Meškánová z V4.A umístila na krásném 2. místě v tvrdé konkurenci s nejlepšími studenty několika gymnázií v Karlovarském kraji. Moc děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Soutěž v cizích jazycích - francouzský jazyk

Ve středu 6. 4. 2022 proběhlo krajské kolo Soutěže v cizích jazycích - francouzský jazyk. V kategorii B2 vybojoval Sammy Farid (V7.B) krásné 3. místo. V kategorii A1 se na 1. místě umístila Amálie Košinová (V4.A) a postupuje tak do celostátního kola!

Všem studentům velmi gratulujeme a přejeme "bonne chance" v dalším studiu.

Výsledky krajského kola Dějepisné olympiády pro SŠ

Dne 4.4.2022 se 4 studenti našeho gymnázia zúčastnili krajského kola DO v Chebu. Nejlépe se umístila studentka Kateřina Divišová ze 3.A  - 2. místo (má relativní možnost účasti v celostátním kole).

Další studenti se umístili takto: Radek Studnička (3.A)           - 5. místo

Patrik Kadlec (V5.B)              -  6. místo

Stefaniya Kubitska (V6.A)      - 8. místo

Počtem získaných bodů se všichni soutěžící naší školy pohybovali v 1.polovině zúčastněných. Proto bych jim chtěla poděkovat za vzornou reprezentaci a popřát další úspěchy v soutěžích a radost z dalšího poznávání historie.

Ilona Baarová

Celostátní finále soutěže FLL Challenge

V sobotu 26. března se náš tým CITASO ve složení Leonard Oeding, Tobiáš Košina, Nela Procházková a Šárka Šimková zúčastnil celostátního finále robotické soutěže FIRST LEGO LEAGUE 2022, která se konala poprvé v prostorách firmy FANUC v Praze. Získal 3. místo v kategorii týmové spolupráce a celkově skončil na krásném 6. místě. Tento rok tým v novém složení sbíral zkušenosti, které se chystá zúročit v příštím ročníku soutěže. Fotky naleznete ve fotogalerii. D. Kubová a J. Weberová

Prihlásit se k odběru RSS - Soutěže a olympiády