Soutěže a olympiády

Příběhy našich sousedů 2021 - 2022

Loňský rok postihl projekt "Příběhy našich sousedů", který organizuje organizace POST BELLUM lockdown. Přesto se týmu děvčat ve složení: Lucie Appeltauerová, Nguen Thuy Duong, Eliška Ševčíková a Ela Vokáčová, reportáž o životě Karla Komerse velmi povdla. Repúortáž si můžete pustit z: https://www.pribehynasichsousedu.cz/karlovarsky-kraj/karlovarsky-kraj-20...

Takže letos jsme se pustili do dalšího kola projektu, a to s týmem chlapců z V4.B. Tým ve složení: Šimon Maglia, Marek Matějka, Filip Meduna a Ondřej Pačíska, se chystají zmapovat a do reportáže zpracovat opříběh života osobnosti spojené s přírodními zajimavostmi a krásami Krušných hor, Stanislavem Wieserem.

Robosoutěž 2021 – tým Hradba v celostátním finále

Středa 24. listopadu byla velkým dnem programátorského týmu Hradba ve složení Ondřej Albrecht, Jiří Nedvěd a Adam Šmída (V6.B). V soutěži na Fakultě elektrotechniky ČVUT v Praze vsadili na program „Jistota 2.0“ a jejich robot ze stavebnice Lego Mindstorms rozvážně překonával všechny překážky. V prvních třech jízdách se pohyboval blízko medailových pozic.

V silné konkurenci středoškolských týmů z celé republiky však našemu týmu postup do finále málem unikl. Chyběl jediný bod! Promyšlené řešení a vynikající úvodní jízdy ale zaujaly porotu Robosoutěže natolik, že týmu Hradba poskytla divokou kartu, a naši programátoři se tedy znovu utkají s nejlepšími týmy Čech a Moravy ve finálových jízdách na FEL ČVUT 17. prosince.

Česká lingvistická olympiáda ve středu 10. 11. 2021

Nemáš alergii na přemýšlení? Baví tě hádanky? Rozuměl/a by sis s Etiopanem? A s Finem? Zapoj se do ČLO!

Vyhlášení nejúspěšnějších žáků Karlovarského kraje

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se v Klášteře premonstrátů v Teplé konalo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších žáků Karlovarského kraje v soutěžích. A my jsme byli u toho. Jitka Štumpová byla ohodnocena za vynikající úspěchy v biologické olympiádě, Richard Bleier, Martin Coubal, Patrik Kadlec, Leonard Oeding, Vojtěch Samec a František Vondrák za skvělou reprezentaci v celosvětové robotické soutěži FIRST LEGO League Challenge. Gratulujeme. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Jarmila Weberová

Zlatá medaile ze světového finále FLL Open Greece 2021

Povedlo se! Sehraný tým CITASO s robotem Legotem potvrdil své kvality a ve finále First Lego League v Soluni získal neuvěřitelné první místo v kategorii Core Values. Soutěže se zúčastnilo 200 týmů z celého světa - od Japonska přes Kanadu, USA, Izrael, Egypt, Turecko, Spojené arabské emiráty až po Německo nebo Švédsko. Mistrovský titul si CITASO vybojovalo díky perfektní přípravě a skvělému týmovému duchu. Díky všem, kdo drželi palce, a robotikům i jejich koučům moc gratulujeme!

Roboti jdou do světového finále!

Světové finále robotické soutěže First Lego League v řecké Soluni, kam se mezi 200 nejlepších probojoval tým CITASO z naší školy, začíná! Sledujte doprovodný program a fanděte robotikům Prvního českého gymnázia na https://event.fllopengreece.com/

Vaše hlasy můžou týmu přinést cenu veřejnosti v kategorii Virtual Pit AwardKód týmu je GO270, hlasovat můžete zde

CITASO postupuje do evropského finále FLL v Řecku

Velká robotická jízda pokračuje! Richard Bleier, Martin Coubal, Patrik Kadlec, Leo Oeding, Vojta Samec a František Vondrák z týmu CITASO se v sobotním finále soutěže First Lego League v Praze stali vicemistry ČR a postupují do evropského finále, které proběhne online koncem června v Řeckusmiley

Za retroherní okruh s QR kódy RetroGameZ propojený s mobilní aplikací si tým CITASO v kategorii Inovativní projekt odnáší trofej za 1. místo v republice. Skvělá práce, blahopřejeme!

Úspěch ve výtvarné soutěži Čímtačára

Studentka Laura Maliňáková (V4.B) obsadila 2.místo v kategorii 13-16 let v celostátní výtvarné soutěži Čímtačára na téma Bludiště. Její práce se prosadila mezi 317 zúčastněnými. Děkujeme Lauře za vynikající reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších výtvarných nápadů a realizací.
Irena Jiříková

Celostátní kolo Dějepisné olympiády

Student Radek Studnička se zúčastnil ve dnech 31. 5. - 2. 6. celostátního kola Dějepisné olympády. Ve velmi náročné soutěži a v silné konkurenci se umístil na 16. místě (z 25 soutěžících). Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme v následujících letech hodně úspěchů v bádání o naší minulosti.

Ilona Baarová

Stříbrná medaile v robosoutěži

robosoutěžStříbrnou medaili v krajském kole mezinárodní robosoutěže First Lego League získal v sobotu 29. května tým CITASO ve složení Martin Coubal, Richard Bleier, Patrik Kadlec, Leonard Oeding, Vojtěch Samec a František Vondrák.

Prihlásit se k odběru RSS - Soutěže a olympiády