Ostatní

Projekt RetroGameZ vytváří prostor pro setkávání

V sobotu 14. května znovu ožila herní stanoviště školního projektu Retro GameZ. V okolí gymnázia si celé odpoledne mohly rodiny s dětmi zahrát kuličky, čáru s céčky, zkusit přebírání provázků a skákání přes gumu. Nechyběly tleskačky a pohybovky, panáka jsme skákali snad i poslepu. Architekti z KAM živě diskutovali s příchozími o možnostech veřejného prostoru v lokalitě U Rybníčka, pop-up kavárna tu nabízela příjemné posezení u šálku kávy a štrůdlu, prostě pohodový retroden.

Europass

Europass je dokument doplňující osvědčení o středním a středním odborném vzdělání (vysvědčení o maturitní zkoušce), který využijete při hledání studia, práce nebo brigády doma i v zahraničí.
Europass ke stažení pro školní rok 2021/22 zde.

Kraj dokořán 17.6.2022

Jsi student a rád by sis vyzkoušel vést Karlovarský kraj? 17. června 2022, na akci "Kraj dokořán" je to možné!
Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a ředitelka krajského úřadu Martina Vránová Ti nabízí možnost strávit den s jedním z nich a jejich agendami.
Jak se přihlásit hledej na www.krajdokoran.cz/pro-studenty

Kraj dokořán 17.6.2022

Atraktivní program, přehlídku regionálních kapel, slam poetry i dobré jídlo a pití – to všechno nabídne po loňském úspěšném prvním ročníku letošní akce „Kraj dokořán“. Karlovarský kraj ji uspořádá v pátek 17. června 2022 od 9 hodin ráno a do areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech pozve návštěvníky z celého regionu. Plakát na akci je příloze.

Volno ředitele školy

Ředitel školy stanovil z organizačních důvodů den ředitelského volna na pondělí 4. dubna (písemné maturitní zkoušky). V úterý 5. dubna bude výuka ze stejných důvodů začínat až v 10 hodin.

Konference k projektu Učíme se od Evropy

28. 3. 2022 od 12 do 14 hodin proběhne závěrečná konference k projektu Erasmus Plus učíme se od Evropy. Projekt byl zaměřen na vzdělávání pedagogů v oblastech: metodika a didaktika výuky cizích jazyků, projektové vyučování a CLIL ve výuce biologie, zeměpisu a pedagogicko-psychologické dovednosti. Celkem se projektu zúčastnilo 10 pedagogů naší školy, vyjeli do zahraničí na kurzy, školení a stínování na zahraničních školách. Nyní se svými žáky pracují v hodinách na projektech, pracovních listech a sdílí své nápady a získané dovednosti se svými kolegy na škole i kolegy v rámci Karlovarského kraje.

Matematický klokan 2022

V pondělí 21.3. v době 8-9.30h se uskuteční soutěž Matematický klokan, rozpis naleznete v příloze.

Výzva KK - hledáme dobrovolníky

Karlovarský kraj hledá dobrovolníky z řad zletilých žáků středních škol, kteří by byli ochotni pomoci v KRAJSKÉM ASISTENČNÍM CENTRU POMOCI UKRAJINĚ (KACPU), a to konkrétně při vykonávání dozoru nad dětmi v dětském koutku a dále při třídění zboží ve skladu humanitární pomoci. Stravování je zajištěno.
Tato pomoc by neprobíhala pod záštitou školy, avšak pokud by zasahovala do doby školního vyučování, žáci by byli omluveni.
Přihláška do databáze dobrovolníků je přístupná na webových stránkách Karlovarského kraje na adrese: https://forms.office.com/r/YvACJ0pQRh
V tuto chvíli nemáme další informace, po zaregistrování budou zájemci oslovováni individuálně.

Provoz školní jídelny od 28.2.2022

Od pondělí 28.2. se provoz školní jídelny vrací do normálního stavu, třídy již nebudou obědvat v době vyučování.
S tím souvisí úpravy stávajícího rozvrhu tak, aby se snížil počet tříd, které jdou na oběd ve 13.30 hodin.
Pro časy oběda platí dále tato pravidla:

1. Žáci, kteří mají dvouhodinu 3. a 4. vyučovací hodinu obědvají v 11.30 hodin
  2. Žáci, kteří mají dvouhodinu 5. a 6. vyučovací hodinu obědvají v 11.45 hodin a dvouhodinu začínají ve 12.15 hodin.
  3. Třídy V1.AB, V2.AB, V3.AB začínají i končí 6. vyučovací hodinu o 5 minut dříve.
  4. Semináře v pátek V7.AB+3.A začínají v 11.50 hodin s tím, že žáci obědvají ve 13.20 hodin.
  5. Hodiny, které byly „vysunuty“ z 6. na 7. hodinu mohou začínat po dohodě s vyučujícím ve 13 hodin.

Slovo ministra školství Petra Gazdíka k ukrajinským studentům v České republice

Vážené studentky, vážení studenti,

obracím se na vás v této, pro Ukrajinu nelehké, chvíli.  To, co se stalo ve vaší vlasti ze strany Ruské federace, si zaslouží zásadní a jasné odsouzení. Během 20. století jsme již zažili podobné situace a osobně jsem věřil, že 21. století je už nebude opakovat. Doufal jsem, že to bude století kooperace, ne kompetice.

V České republice vás studuje více než čtyři tisíce, což je třetí největší národnostní zastoupení mezi vysokoškolskými studenty. Velice si vážím vašeho zájmu o studium u nás, a proto bych vám chtěl vyjádřit za sebe i za svůj úřad podporu a víru, že ruská agrese se vás ani vašich rodin nedotkne.

Prihlásit se k odběru RSS - Ostatní