staň se diplomatem

Staň se diplomatem

V pátek 17.03.2023 se 16 studentů tercií a kvart zúčastnilo akce Staň se diplomatem. Jelikož každý správný diplomat se musí umět orientovat ve světě, kde ne všechny informace na internetu jsou relevantní, naučili se účastníci během dopolední sekce programu rozpoznat, jak zjistit, zda podávané informace odpovídají pravdě, či se jedná o manipulativní sdělení. Krom toho byli seznámeni s fungováním OSN a Rady bezpečnosti. Odpoledne si pak na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je být skutečným diplomatem. Dostali za úkol představovat reálné diplomaty světových mocností a snažit se dle stanovisek svých zemí spolu s ostatními vyřešit spor o Kašmír na mezinárodní úrovni (podobně jak tomu bývá i ve skutečné Radě bezpečnosti). Během několikahodinového jednání sepsali rezoluci, která byla na konci dne i úspěšně odsouhlasena.

Akce u studentů sklidila velký ohlas, a proto bychom ji rádi zopakovali i v příštích letech. Organizaci měl pod záštitou Pražský studentský summit, koordinaci na naší škole pak sextán Martin Coubal. Fotografie z této akce můžete zhlédnout v naší fotogalerii.