Česká lingvistická olympiáda ve středu 10. 11. 2021

Nemáš alergii na přemýšlení? Baví tě hádanky? Rozuměl/a by sis s Etiopanem? A s Finem? Zapoj se do ČLO!

Česká lingvistická olympiáda patří k nejmladším odborným soutěžím v ČR, zároveň ale k těm nejzábavnějším. Cílem úloh je pochopit na základě krátké ukázky nějaký jev z neznámého jazyka. Řešitelé využijí především své analytické, logické a kombinatorické přemýšlení. Olympiáda není zaměřená jen na studenty znalé mnoha cizích jazyků. Pokud máš chuť si tento typ soutěže zkusit, jsi studentem VG, pak se přihlas nejpozději do pátku 5. 11. v kanceláři Mgr. Magdaleny Jůnové v přízemí školy nebo na e-mail junova@gymkvary.eu. Školní kolo ČLO se uskuteční letos prezenčně ve středu 10. 11. 2021 od 8 hodin v učebně 1.A v přízemí. Maximální časové rozpětí soutěže je 90 minut. Bližší informace a zadání z minulých ročníků na www.lingol.cz.