Provoz školy od pondělí 7. prosince 2020

Dle opatření PES pro oblast školství přecházíme od pondělí 7. prosince do stupně opatření č. 3. Třídy nižšího stupně 8letého gymnázia se budou nadále po týdnech v prezenční výuce střídat. Týdenní střídání prezenční výuky se nově otevírá pro třídy vyššího gymnázia.

V týdnu 7. – 11. prosince budou mít prezenční výuku tyto třídy:
Nižší stupeň gymnázia: V1.B, V2.B, V3.B, V4.B
Vyšší stupeň gymnázia: V7.A,B, V8.A,B
Čtyřleté gymnázium: 1.A, 3.A, 4.A
Ostatní třídy se vzdělávají distančně.

V týdnu od 14. do 18. prosince se prezenční výuky zúčastní třídy:
Nižší stupeň gymnázia: V1.A, V2.A, V3.A, V4.A
Vyšší stupeň gymnázia: V5.A,B, V6.A,B, V8.A,B
Čtyřleté gymnázium: 2.A, 4.A
Ostatní třídy se vzdělávají distančně.

V rámci rozvolňování opatření již není nutné striktně dodržovat homogenity tříd, tj. lze vyučovat skupiny druhých cizích jazyků, estetickou výchovu a volitelné předměty. V těchto hodinách, kde to  počet žáků umožňuje, budeme nad rámec plošných opatření dodržovat  bezpečné rozestupy, tj. rozsazení v lavicích na vzdálenost 1,5m. Je třeba sledovat rozvrh, kde naleznete mimořádný režim obsazování učeben a odchodů na oběd. Obojí je upravováno s cílem omezení pohybu a  setkávání žáků.

Na dny 21. a 22. prosince 2020 vyhlašujeme v souladu se zveřejněným termínovníkem tohoto školního roku 2 dny ředitelského volna. Důvodem je smluvně dohodnutá obměna podlahových ploch v budově školy během vánočních prázdnin.

RNDr. Zdeněk Papež, ředitel školy