Přihlásit se Pošta Facebook Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Roboti & architektura

Kroužek robotiky se i letos pod vedením Mgr. Jarmily Weberové zúčastní mezinárodní soutěže v programování First Lego League. Tématem letošního ročníku FLL City Shapers je architektura města. Dva týmy z naší školy nejprve ze stavebnice Lego Mindstorms zkonstruují robota, kterého naprogramují tak, aby splnil některou ze 13 misí na hracím plánu. Konstrukci robota i program dokumentují a připraví prezentaci technického řešení pro porotu.

Další disciplínou soutěže je výzkumný úkol, kde týmy ve spolupráci s odborným konzultantem pracují na architektonickém návrhu rekonstrukce a nového využití stavby ze svého okolí. Tato odborná fáze zahrnuje mnoho dovedností, ve kterých se týmy zdokonalují. Učí se komunikovat, naslouchat názorům druhých, rozdělit si úkoly a stanovit časový plán projektu, vyhledávají informace, seznamují se s jednotlivými kroky v práci architekta a hledají inovativní řešení daného problému. Součástí jejich přípravy je zvládnutí nástrojů pro vizualizaci návrhů a jejich prezentaci.

Díky přátelské podpoře Ing. arch. Karla Adamce a vyučujících z Fakulty architektury ČVUT v Praze, kde byli členové a členky kroužku robotiky na exkurzi, nabývají oba projekty postupně svou jedinečnou podobu.

Zajímá vás, jak bude vypadat finální verze výzkumných úkolů City Shapers? Zveme vás na veřejnou prezentaci, která se uskuteční začátkem prosince v aule. Přijďte se podívat a držte nám palce!