Když našim bylo 16...

V dubnu a květnu 2019 se třída V5.A zúčastnila pilotního projektu pro školy  "Když našim bylo 16...", který probíhal ve spolupráci se Skautským institutem v Praze, zastoupeným Mgr. Veronikou Kupkovou. Cílem projektu bylo rozvíjet vlastní sebepoznání, ale také vyzkoušet si historické bádání v rodině a ve městě Karlovy Vary (2. polovina 20. století) a pokusit se porovnat životní styl svých rodičů a prarodičů s tím dnešním. Během projektu žáci zavítali např. do Státního okresního archivu v Karlových Varech, kde na jejich zvídavé otázky ohledně Národního domu v Karlových Varech ochotně odpovídal vedoucí archivu pan Mgr. Milan Augustin. Žáci také vyzpovídali historika Karlovarského muzea pana Mgr. Jana Nedvěda, který jim osvětlil mnohé okamžiky roku 1968 v našem městě. A nakonec navštívili Krajskou knihovnu v Karlových Varech, kde v časopisech a publikacích pátrali po životním stylu mladých v 80. a 90. letech minulého století. Poté žáci shrnuli své výsledky do krátkých článků a vytvořili plakáty pro své spolužáky. Děkujeme výše zmíněným institucím a odborníkům za jejich vstřícnou spolupráci a těšíme se na další shledání.