Přihlásit se Pošta Facebook Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Semifinále First Lego League v Bratislavě

First Lego League je celosvětová soutěž ve výzkumu a robotice pro mládež do 16 let, v Evropě pořádaná sdružením Hands on Technology. Soutěžní týmy programují autonomní roboty, kteří musí splnit komplikované úkoly na hracím poli. Současně pracují na výzkumném projektu - zkoumají, řeší problémy a prezentují výsledky své práce před porotou. V České republice se soutěž konala již potřinácté a zadáním letošního ročníku byl život ve vesmíru - Into Orbit.

Mezi 18 nejlepších týmů České republiky a Slovenska se do semifinále, které proběhlo v sobotu 9. února na Fakultě informačních technologií v Bratislavě, probojoval i sehraný tým Karlovaráci z Prvního českého gymnázia vedený Mgr. Jarmilou Weberovou. Přestože jsme byli na této prestižní soutěži úplnými nováčky, v konkurenci zkušených matadorů FLL jsme obstáli se ctí. Desítky hodin strávených programováním a úpravami robota, konzultacemi a nacvičováním prezentace se týmu rozhodně vyplatily.

Karlovaráci zaujali porotu bleskovým splněním týmového úkolu (nejrychlejší ze všech týmů!), skvěle spolupracovali a po představení výzkumného úkolu v angličtině plynule komunikovali s rozhodčími. Robot fungoval podle programu a podpůrný tým povzbuzoval ze všech sil. Nejlépe jsme si vedli v dílčí kategorii Research Project, kde jsme obsadili 12. místo.

V průběhu soutěže jsme se seznámili s pokročilejšími soutěžícími, porovnávali svoje řešení s ostatními týmy a sbírali jsme zkušenosti na příští ročník FLL. Slovy nejmladšího člena týmu Karlovaráci: "Moc jsem si semifinále v Bratislavě užil. A i když jsme v soutěži nepostoupili, potkali jsme tu skvělé týmy. Rozhodně bych sem jel znovu!" Atmosféru soutěžního klání jsme se pokusili zachytit na záběrech, které najdete ve fotogalerii.

Děkujeme vedení školy a firmě Witte Automotive za finanční i morální podporu a už teď se těšíme na další robotickou výzvu!