Evropský parlament mládeže

Ve dnech 22. – 25. 3. 2012 probíhá na naší škole Národní výběrová konference Evropského parlamentu mládeže (National Selective Conference of the European Youth Parliament, viz www.eyp.cz ), čtyřdenní studentská konference v anglickém jazyce.

European Youth Parliament byl založen v roce 1987 ve Francii. V současné době má 32 členských zemí, převážná většina z nich je z EU, ale také z dalších zemí Evropy. Cílem EYP je zapojit studenty středních škol do diskuzí o evropských i globálních tématech a zároveň rozvíjet jejich komunikační a organizační schopnosti, schopnosti argumentace, práci v týmu či komunikaci v cizích jazycích (zasedání probíhají v angličtině, případně francouzštině). EYP pořádá konference, které simulují práci Evropského parlamentu. Delegáti jsou na nich rozděleni do skupinek, které simulují komise Evropského parlamentu.