Setkání s písničkářem Jaroslavem Hutkou

V předvánočním týdnu zažila aula své první živé hudební vystoupení, když se Jaroslav Hutka v rámci svého pořadu setkal s žáky maturitního ročníku. Se studenty se podělil o vzpomínky na Václava Havla, Chartu 77, spolek Šafrán, emigraci i na Sametovou revoluci. Mluvilo se i o lidové písni a o tom, jak důležitý je při pochopení historie střízlivý úsudek a zdravé pochyby. Povídání bylo odlehčené osobitým humorem pana Hutky a mnozí žáci využili možnosti zazpívat si společně s písničkářem. Pořad zakončila píseň Náměšť, která velmi prostě a zároveň silně připomíná ty nejdůležitější životní hodnoty. Vystoupení bylo odměněno velkým potleskem.

Simona Prošková