Sportovní aktivity

Centrum sportu

Milí žáci, vážení rodiče,

i v letošním školním roce mohou zájemci navštěvovat sportovní kroužky pod hlavičkou Centra sportu. Bližší informace naleznete v přiloženém letáku.

Dana Ančincová

Centrum sportu

V příloze naleznete aktuální nabídku kroužků Centra sportu pro školní rok 2019/2020.

CS 2019.doc

Naše volejbalistky v republikovém finále

Ve dnech 30. 5. - 31. 5. 2019 se ve Žďáru nad Sázavou konalo republikové finále Sportovní ligy základních škol ve volejbalu. Do nejvyššího kola se probojovalo i družstvo našich dívek ve složení: Barbora Klánová (V4.B), Jana Vondráčková (V4.B), Adéla Jarošová (V4.B), Adéla Vinecká (V4.B), Rozálie Stráská (V4.B), Adéla Mazůrková (V2.A), Adéla Nečasová (V2.A) a Olga Jedynaková (V4.A). V náročné konkurenci dalších silných družstev vybojovala naše děvčata 4. místo. Ke sportovnímu úspěchu jim gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.                                                                          Martina Jarošová

Program sportovně-turistického kurzu

Program pro žáky, kteří nejedou na STK do Chorvatska, je zveřejněn v příloze.

Mattoni 1/2 Maraton Karlovy Vary

V sobotu 18.5. 2019 se běžel v Karlových Varech již 7.ročník Mattoni 1/2 maratonu. Na rodinný běh vyrazilo letos přes 3000 běžců a v hlavní kategorii se na start postavily 4 000 běžců z ČR a Evropy.
Každým rokem pomáhají jako dobrovolníci při této běžecké události desítky našich studentů a učitelů. Samotný závod běžely i některé naše kolegyně. Školu reprezentovala dvojice běžců Jan Šimek a Simona Svobodová. Trasu 21 km uběhli v čase 2:01:31.
Všem běžcům blahopřejeme a dobrovolníkům děkujeme za obětavou pomoc. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout snímky z této akce.
Dana Ančincová

Mezinárodní juniorský maraton v Německu

Tradičně se naši studenti zúčastnili nejmasovějšího mezinárodního juniorského crossu v Německu ve Schmiedefeldu 18.5. 2019 a opět tradičně s velkými úspěchy. Na trase dlohé 7,2 km obsadil Tomáš Kožák (2.B) 4. místo , Daniel Straka (V5.B) 6. místo (kde na cílové rovince ho o 2 sekundy předběhl polský závodník), Robin Husák (V5.B) byl 9. a Adam Müller (2.A) byl 10. Všem reprezentantům  blahopřejeme.

Wannado Festival

Wannado Festival je největší sportovní náborová akce v ČR pro děti ve věku 3-18 let. V Karlových Varech se uskuteční v sobotu 18. 5. 2019 ve volnočasovém areálu Rolava. Organizátoři akce shánějí dobrovolníky z řad našich studentů starších patnácti let (sexty, septimy, 2.A a 3.A), kteří by pomáhali se stavěním stanů pro kluby, s organizací u vstupu a u hlavního pódia nebo s asistencí malým dětem. Pokud máte o tuto činnost zájem, přihlaste se do úterý 26. 3. v kanceláři zástupkyně ředitele školy Magdaleny Jůnové. Škola uvolní v den přípravy 17. 5. z výuky maximálně 20 žáků. Bližší informace naleznete v přiloženém letáku.

Zlatí plavci

V úterý 13. 11. 2018 si naši studenti März Michal, Tesař Vojtěch, Baichabaiev Sulaiman, Řezáč Jakub, Sojma Pavel, Szmitek Jakub doplavali pro zlaté medaile, pohár a diplom. Startovali v krajském finále, kategorie V. v Aši. S konkurencí šesti nejlepších družstev Karlovarského kraje si hravě poradili. Blahopřejeme a držíme jim palce. Budou to potřebovat, protože se probojovali do republikového finále, které proběhne 28. 1. 2019 v Jindřichově Hradci.
Mgr. Miluše Potužníková

Nabídka Centra sportu

I v letošním školním roce mohou zájemci z naší školy navštěvovat sportovní kroužky (od 1.10.). Nabídku Centra sportu nalezne v příloze.

Adaptační kurz 1.A

Část prvního školního týdne strávili naši studenti prvního ročníku na adaptačním kurzu. Třída 1.A se svou třídní učitelkou Lenkou Spilkovou prožili dva doslova nabité dny v Horní Blatné a jejím okolí. Vlčí jámy, Červená jáma, rozhledna na Blatenském vrchu, důl Mauricius, skály Strašidla, společenské i sportovní hry, noční orientační běh, to vše v krásné krušnohorské přírodě.

Prihlásit se k odběru RSS - Sportovní aktivity