Sportovní aktivity

Centrum sportu

V příloze naleznete aktuální nabídku kroužků Centra sportu pro školní rok 2019/2020.

CS 2019.doc

Naše volejbalistky v republikovém finále

Ve dnech 30. 5. - 31. 5. 2019 se ve Žďáru nad Sázavou konalo republikové finále Sportovní ligy základních škol ve volejbalu. Do nejvyššího kola se probojovalo i družstvo našich dívek ve složení: Barbora Klánová (V4.B), Jana Vondráčková (V4.B), Adéla Jarošová (V4.B), Adéla Vinecká (V4.B), Rozálie Stráská (V4.B), Adéla Mazůrková (V2.A), Adéla Nečasová (V2.A) a Olga Jedynaková (V4.A). V náročné konkurenci dalších silných družstev vybojovala naše děvčata 4. místo. Ke sportovnímu úspěchu jim gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.                                                                          Martina Jarošová

Program sportovně-turistického kurzu

Program pro žáky, kteří nejedou na STK do Chorvatska, je zveřejněn v příloze.

Mattoni 1/2 Maraton Karlovy Vary

V sobotu 18.5. 2019 se běžel v Karlových Varech již 7.ročník Mattoni 1/2 maratonu. Na rodinný běh vyrazilo letos přes 3000 běžců a v hlavní kategorii se na start postavily 4 000 běžců z ČR a Evropy.
Každým rokem pomáhají jako dobrovolníci při této běžecké události desítky našich studentů a učitelů. Samotný závod běžely i některé naše kolegyně. Školu reprezentovala dvojice běžců Jan Šimek a Simona Svobodová. Trasu 21 km uběhli v čase 2:01:31.
Všem běžcům blahopřejeme a dobrovolníkům děkujeme za obětavou pomoc. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout snímky z této akce.
Dana Ančincová

Mezinárodní juniorský maraton v Německu

Tradičně se naši studenti zúčastnili nejmasovějšího mezinárodního juniorského crossu v Německu ve Schmiedefeldu 18.5. 2019 a opět tradičně s velkými úspěchy. Na trase dlohé 7,2 km obsadil Tomáš Kožák (2.B) 4. místo , Daniel Straka (V5.B) 6. místo (kde na cílové rovince ho o 2 sekundy předběhl polský závodník), Robin Husák (V5.B) byl 9. a Adam Müller (2.A) byl 10. Všem reprezentantům  blahopřejeme.

Wannado Festival

Wannado Festival je největší sportovní náborová akce v ČR pro děti ve věku 3-18 let. V Karlových Varech se uskuteční v sobotu 18. 5. 2019 ve volnočasovém areálu Rolava. Organizátoři akce shánějí dobrovolníky z řad našich studentů starších patnácti let (sexty, septimy, 2.A a 3.A), kteří by pomáhali se stavěním stanů pro kluby, s organizací u vstupu a u hlavního pódia nebo s asistencí malým dětem. Pokud máte o tuto činnost zájem, přihlaste se do úterý 26. 3. v kanceláři zástupkyně ředitele školy Magdaleny Jůnové. Škola uvolní v den přípravy 17. 5. z výuky maximálně 20 žáků. Bližší informace naleznete v přiloženém letáku.

Zlatí plavci

V úterý 13. 11. 2018 si naši studenti März Michal, Tesař Vojtěch, Baichabaiev Sulaiman, Řezáč Jakub, Sojma Pavel, Szmitek Jakub doplavali pro zlaté medaile, pohár a diplom. Startovali v krajském finále, kategorie V. v Aši. S konkurencí šesti nejlepších družstev Karlovarského kraje si hravě poradili. Blahopřejeme a držíme jim palce. Budou to potřebovat, protože se probojovali do republikového finále, které proběhne 28. 1. 2019 v Jindřichově Hradci.
Mgr. Miluše Potužníková

Nabídka Centra sportu

I v letošním školním roce mohou zájemci z naší školy navštěvovat sportovní kroužky (od 1.10.). Nabídku Centra sportu nalezne v příloze.

Adaptační kurz 1.A

Část prvního školního týdne strávili naši studenti prvního ročníku na adaptačním kurzu. Třída 1.A se svou třídní učitelkou Lenkou Spilkovou prožili dva doslova nabité dny v Horní Blatné a jejím okolí. Vlčí jámy, Červená jáma, rozhledna na Blatenském vrchu, důl Mauricius, skály Strašidla, společenské i sportovní hry, noční orientační běh, to vše v krásné krušnohorské přírodě.

Adaptační kurz 1.A

Část prvního školního týdne strávili naši studenti prvního ročníku na adaptačním kurzu. Třída 1.A se svou třídní učitelkou Lenkou Spilkovou prožili dva doslova nabité dny v Horní Blatné a jejím okolí. Vlčí jámy, Červená jáma, rozhledna na Blatenském vrchu, důl Mauricius, skály Strašilky, společenské i sportovní hry, noční orientační běh, to vše v krásné krušnohorské přírodě.

Fotografie z akce jsou k vidění v příloze

Prihlásit se k odběru RSS - Sportovní aktivity