Přihlásit se Pošta Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Partnerství

Školní výměna s nizozemskou školou Isendoorn College Warnsveld.

Ve dnech 7. – 12. 5. 2017 přivítali naši studenti v rámci 2. části školní výměny nizozemské studenty z městečka Zutphen. Čeští studenti se těšili, až budou moci ukázat novým kamarádům svoji školu, město Karlovy Vary a jeho krásné okolí, avšak také byli napjatí, jak se vše bude líbit.

Výměna s nizozemskou školou 2017/2018

Ve školním roce 2017-2018 se bude konat výměna s nizozemskou školou. Stejně jako v minulém roce i tentokrát půjde o střední školu gymnaziálního typu Isendoorn College nacházející se ve městě Warnsveld. Tato výměna je určena především pro žáky kvart a kvint víceletého gymnázia a 1. ročníku vyššího gymnázia, kteří mají možnost poznat nové prostředí a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v tomto školním roce. V plánu je práce na společném projektu, návštěva zajímavých míst u nás i v Nizozemsku (např.: Amsterdam), a hlavně se můžete těšit na navázaní přátelských kontaktů a získání krásných zážitků.

Návštěva partnerské školy v Plauen 28.-30.3.2017

Tři dny plné němčiny, nových kamarádů, poučení i zábavy - takový byl výměnný pobyt žáků V3.A Prvního českého gymnázia a Lessing-Gymnasium v Plauen. Po přátelském přivítání v partnerské škole, kde nás bezchybnou slovenštinou překvapil německý maturant Selim, a úvodních prezentacích na téma velikonoční tradice v Čechách a v Sasku se 25 českých a stejný počet německých žáků nejprve navzájem seznámilo.

Výměnný pobyt v Eilatu

Letos měli žáci naší školy první možnost účastnit se výměnného pobytu se školou v Eilatu, Izrael.

CELOSTÁTNÍ SBÍRKA

V pátek 11. 11. 2016 si připomeneme Den válečných veteránů.  Paměť národa je největší přístupná on -line sbírka více jak 3 000 autentických svědectví pamětníků 20. století, kterou buduje nezisková společnost Post Bellum. Ta  již tradičně v tento den organizuje celostátní sbírku na podporu natáčení a zpřístupnění dalších příběhů bývalých vojáků z období druhé světové války a novodobých válečných veteránů.  (http://www.denveteranu.cz/)

Výměna s nizozemskou školou 2016/2017

Minulý týden proběhla první část výměnného programu s nizozemskou školou Isedoorn College z Warnsveldu. Studenti prožili krásný týden v nizozemských rodinách, nahlédli do chodu školy s bilingvním vyučováním, pracovali na malém projektu „Člověk a voda“, prohlédli si malebné historické městečko Zutphen, projížděli se na vodních kanálech v Amsterdamu a obdivovali melancholické obrazy Vincenta van Gogha.

Výměna s nizozemskou školou

Milí účastníci!

Připomínáme: Odjezd v neděli 9. 10. v 8:30 z Dolního nádraží. Sraz v 8:15, stanoviště autobusu č. 22. Nezapomeňte s sebou: Pas/občanský průkaz, kartičku pojištěnce, kapesné, TEPLÉ OBLEČENÍ, deštník/pláštěnku, svačinu a pití na cestu a hlavně doborou náladuwink. Těší se na vás Mgr. Šatská a Mgr. Vitouchová

Výměna s nizozemskou školou 2016/2017 - schůzka účastníků

Milí účastníci!
Dostavte se prosím v pondělí 19. 9. 2016 o velké přestávce do učebny V na naši první schůzku.
Poskytneme vám velmi potřebné informace o první části výměny a o platbách. Účast všech osobně nutná.
Těšíme se na vás smileyMgr. L. Štatská a Mgr. Z. Vitouchová

Výměna s nizozemskou školou 2016/2017 - novinky

Ve školním roce 2016-2017 se bude opět konat výměna s nizozemskou školou v termínu od 9. 10 do 14. 10. 2016. Tentokrát půjde o školu nacházející se ve městě Warnsveld. Tato výměna je určena především pro žáky kvart a kvint víceletého gymnázia a 1. ročníku vyššího gymnázia, kteří mají možnost poznat nové prostředí a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v tomto školním roce. V plánu je práce na společném projektu - tématem bude ekologie, návštěva zajímavých míst u nás i v Nizozemsku, a hlavně se můžete těšit na navázaní přátelských kontaktů a získání krásných zážitků. Výměna se uskuteční za přispění Magistrátu města Karlovy Vary.

Výměna s nizozemskou školou 2016/2017

Stejně jako v minulých letech uskutečníme také ve školním roce 2016-2017 výměnu s nizozemskou školou v Groenlo.

Tato výměna je určena především pro žáky, kteří budou ve školním roce 2016-17 v 1. a 2. ročníku vyššího gymnázia a odpovídajících ročnících víceletého gymnázia. Tato akce nabízí možnost poznat nové kamarády a jinou zemi a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Navštívíme společně zajímavá místa nejen v Nizozemsku, ale také u nás, poznáme nové přátele a získáme spoustu krásných zážitků.
Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v příštím školním roce.
V příloze naleznete informace a přihlášku, kterou odevzdejte co nejdříve Mgr. L. Štatské (kabinet Aj ve 3. patře, č. 61) nebo Mgr. Z. Vitouchové (kabinet Aj, 2. patro, naproti respiriu).

Na případné zájemce se těší Mgr. L. Štatská a Mgr. Z. Vitouchová

Prihlásit se k odběru RSS - Partnerství