Partnerství

Adventní jazykový pobyt v Plauen

Věděli byste, že část historického území Vogtland (Fojtsko) tvoří i náš ašský výběžek? Hlavním městem okresu Vogtland v Sasku je Plauen (Plavno). A právě zde se nachází naše partnerské Lessingovo gymnázium. Minulý týden (5. 12. - 7. 12.) proběhlo již páté setkání našich a německých žáků, tentokrát se do Plavna vypravila třída V3.A.

Výměna s Holandskem 2018/2019

Ve školním roce 2018-2019 se bude konat výměna s nizozemskou školou. Stejně jako v minulém roce i tentokrát půjde o střední školu gymnaziálního typu Isendoorn College nacházející se ve městě Warnsveld. Tato výměna je určena především pro žáky kvart a kvint víceletého gymnázia a 1. ročníku vyššího gymnázia, kteří mají možnost poznat nové prostředí a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v tomto školním roce.

Studium na gymnáziu v Bavorsku

Do 4.5.2018 byl prodloužen termín odevzdání přihlášek ke studiu na gymnáziu v bavorském Zwieselu. Šance na přijetí je letos opravdu velká, proto neváhejte! Bližší informace o podmínkách najdete v příloze, nebo kontaktujte našeho bývalého studenta Pavla Farára, který již ve Zwieselu úspěšně studuje.

Žáci Lessingova gymnázia v Plauen navštívili PČG

Třída V4.B v pondělí 19. března přivítala žáky 8. třídy naší partnerské školy v saském Plauen, kteří přijeli do Karlových Varů v rámci projektu česko-německé výměny na téma Všemi smysly vnímat společné tradice.

Během tří dnů zvládli ve dvojjazyčných skupinách splnit úkoly městské hry o Karlových Varech, navštívit rozhlednu Diana a statek Kozodoj, prohlédnout si hrad Loket a naučit se třeba uplést pomlázku. Fotografie a dokonce pár veršů ze setkání si můžete prohlédnout na plakátech vedle vstupu do respiria.

Výměna studentů s holandskou školou

Ve dnech 8. až 13. října 2017 jsme s žáky kvart, kvint a prvního ročníku vyrazili do Nizozemska na výměnný pobyt se školou Isendoorn College z Warnsveldu.

Všemi smysly vnímat společné tradice (19.-21.09.2017)

Projekt česko-německé spolupráce mezi Prvním českým gymnáziem a Lessing-Gymnasium Plauen úspěšně pokračuje i v tomto školním roce. Němčináři ze třídy V4.A přivítali minulý týden svoje známé z Lessingova gymnázia, se kterými se seznámili na jaře při svém výjezdu do Saska.

Školní výměna s nizozemskou školou Isendoorn College Warnsveld.

Ve dnech 7. – 12. 5. 2017 přivítali naši studenti v rámci 2. části školní výměny nizozemské studenty z městečka Zutphen. Čeští studenti se těšili, až budou moci ukázat novým kamarádům svoji školu, město Karlovy Vary a jeho krásné okolí, avšak také byli napjatí, jak se vše bude líbit.

Výměna s nizozemskou školou 2017/2018

Ve školním roce 2017-2018 se bude konat výměna s nizozemskou školou. Stejně jako v minulém roce i tentokrát půjde o střední školu gymnaziálního typu Isendoorn College nacházející se ve městě Warnsveld. Tato výměna je určena především pro žáky kvart a kvint víceletého gymnázia a 1. ročníku vyššího gymnázia, kteří mají možnost poznat nové prostředí a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v tomto školním roce. V plánu je práce na společném projektu, návštěva zajímavých míst u nás i v Nizozemsku (např.: Amsterdam), a hlavně se můžete těšit na navázaní přátelských kontaktů a získání krásných zážitků.

Návštěva partnerské školy v Plauen 28.-30.3.2017

Tři dny plné němčiny, nových kamarádů, poučení i zábavy - takový byl výměnný pobyt žáků V3.A Prvního českého gymnázia a Lessing-Gymnasium v Plauen. Po přátelském přivítání v partnerské škole, kde nás bezchybnou slovenštinou překvapil německý maturant Selim, a úvodních prezentacích na téma velikonoční tradice v Čechách a v Sasku se 25 českých a stejný počet německých žáků nejprve navzájem seznámilo.

Výměnný pobyt v Eilatu

Letos měli žáci naší školy první možnost účastnit se výměnného pobytu se školou v Eilatu, Izrael.

Prihlásit se k odběru RSS - Partnerství