Partnerství

Všemi smysly vnímat společné tradice (19.-21.09.2017)

Projekt česko-německé spolupráce mezi Prvním českým gymnáziem a Lessing-Gymnasium Plauen úspěšně pokračuje i v tomto školním roce. Němčináři ze třídy V4.A přivítali minulý týden svoje známé z Lessingova gymnázia, se kterými se seznámili na jaře při svém výjezdu do Saska.

Školní výměna s nizozemskou školou Isendoorn College Warnsveld.

Ve dnech 7. – 12. 5. 2017 přivítali naši studenti v rámci 2. části školní výměny nizozemské studenty z městečka Zutphen. Čeští studenti se těšili, až budou moci ukázat novým kamarádům svoji školu, město Karlovy Vary a jeho krásné okolí, avšak také byli napjatí, jak se vše bude líbit.

Výměna s nizozemskou školou 2017/2018

Ve školním roce 2017-2018 se bude konat výměna s nizozemskou školou. Stejně jako v minulém roce i tentokrát půjde o střední školu gymnaziálního typu Isendoorn College nacházející se ve městě Warnsveld. Tato výměna je určena především pro žáky kvart a kvint víceletého gymnázia a 1. ročníku vyššího gymnázia, kteří mají možnost poznat nové prostředí a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v tomto školním roce. V plánu je práce na společném projektu, návštěva zajímavých míst u nás i v Nizozemsku (např.: Amsterdam), a hlavně se můžete těšit na navázaní přátelských kontaktů a získání krásných zážitků.

Návštěva partnerské školy v Plauen 28.-30.3.2017

Tři dny plné němčiny, nových kamarádů, poučení i zábavy - takový byl výměnný pobyt žáků V3.A Prvního českého gymnázia a Lessing-Gymnasium v Plauen. Po přátelském přivítání v partnerské škole, kde nás bezchybnou slovenštinou překvapil německý maturant Selim, a úvodních prezentacích na téma velikonoční tradice v Čechách a v Sasku se 25 českých a stejný počet německých žáků nejprve navzájem seznámilo.

Výměnný pobyt v Eilatu

Letos měli žáci naší školy první možnost účastnit se výměnného pobytu se školou v Eilatu, Izrael.

CELOSTÁTNÍ SBÍRKA

V pátek 11. 11. 2016 si připomeneme Den válečných veteránů.  Paměť národa je největší přístupná on -line sbírka více jak 3 000 autentických svědectví pamětníků 20. století, kterou buduje nezisková společnost Post Bellum. Ta  již tradičně v tento den organizuje celostátní sbírku na podporu natáčení a zpřístupnění dalších příběhů bývalých vojáků z období druhé světové války a novodobých válečných veteránů.  (http://www.denveteranu.cz/)

Výměna s nizozemskou školou 2016/2017

Minulý týden proběhla první část výměnného programu s nizozemskou školou Isedoorn College z Warnsveldu. Studenti prožili krásný týden v nizozemských rodinách, nahlédli do chodu školy s bilingvním vyučováním, pracovali na malém projektu „Člověk a voda“, prohlédli si malebné historické městečko Zutphen, projížděli se na vodních kanálech v Amsterdamu a obdivovali melancholické obrazy Vincenta van Gogha.

Výměna s nizozemskou školou

Milí účastníci!

Připomínáme: Odjezd v neděli 9. 10. v 8:30 z Dolního nádraží. Sraz v 8:15, stanoviště autobusu č. 22. Nezapomeňte s sebou: Pas/občanský průkaz, kartičku pojištěnce, kapesné, TEPLÉ OBLEČENÍ, deštník/pláštěnku, svačinu a pití na cestu a hlavně doborou náladuwink. Těší se na vás Mgr. Šatská a Mgr. Vitouchová

Výměna s nizozemskou školou 2016/2017 - schůzka účastníků

Milí účastníci!
Dostavte se prosím v pondělí 19. 9. 2016 o velké přestávce do učebny V na naši první schůzku.
Poskytneme vám velmi potřebné informace o první části výměny a o platbách. Účast všech osobně nutná.
Těšíme se na vás smileyMgr. L. Štatská a Mgr. Z. Vitouchová

Výměna s nizozemskou školou 2016/2017 - novinky

Ve školním roce 2016-2017 se bude opět konat výměna s nizozemskou školou v termínu od 9. 10 do 14. 10. 2016. Tentokrát půjde o školu nacházející se ve městě Warnsveld. Tato výměna je určena především pro žáky kvart a kvint víceletého gymnázia a 1. ročníku vyššího gymnázia, kteří mají možnost poznat nové prostředí a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v tomto školním roce. V plánu je práce na společném projektu - tématem bude ekologie, návštěva zajímavých míst u nás i v Nizozemsku, a hlavně se můžete těšit na navázaní přátelských kontaktů a získání krásných zážitků. Výměna se uskuteční za přispění Magistrátu města Karlovy Vary.

Prihlásit se k odběru RSS - Partnerství