Exkurze

Adventní jazykový pobyt v Plauen

Věděli byste, že část historického území Vogtland (Fojtsko) tvoří i náš ašský výběžek? Hlavním městem okresu Vogtland v Sasku je Plauen (Plavno). A právě zde se nachází naše partnerské Lessingovo gymnázium. Minulý týden (5. 12. - 7. 12.) proběhlo již páté setkání našich a německých žáků, tentokrát se do Plavna vypravila třída V3.A.

Exkurze- Hrdličkovo muzeum Praha

Dne 23. 11. 2018 proběhne v Praze na Přírodovědecké fakultě návštěva antropologického muzea.

Exkurze s komentovanou prohlídkou a zajištěným workshopem je zaměřena na antropologii a fyziologii člověka.

Určeno pro seminaristy biologie ze septim a třetího ročníku.

V příloze jsou uvedené veškeré informace k programu.

Adventní trhy v Norimberku (13.-14.12.2018)

Školní rok se teprve rozjíždí, Vánoce se zdají zatím v nedohlednu. Němčináři ale už nyní plánují pro žáky vyššího gymnázia dvoudenní poznávací zájezd do Norimberku. Projdeme historické centrum města, navštívíme dům renesančního malíře Albrechta Dürera a vychutnáme si jedinečnou atmosféru slavnostního adventního průvodu plnou chutí a vůní. Nocleh s vydatnou snídaní je zajištěn v designovém hostelu přímo na hradě, jen pár kroků od centra Norimberku. Druhý den ve skupinách podle zájmu navštívíme expozici v bývalém Reichsparteigelände, Germanisches Museum a galerii moderního umění. Po kulturním programu nás čeká relax v městském bazénu a návrat domů. Cena za dopravu, ubytování se snídaní a vstupy do muzeí činí 1.500,- Bližší informace a přihlášky u vedoucí předmětové komise NJ PaedDr. Jany Turčinové.

Výměna s Holandskem 2018/2019

Ve školním roce 2018-2019 se bude konat výměna s nizozemskou školou. Stejně jako v minulém roce i tentokrát půjde o střední školu gymnaziálního typu Isendoorn College nacházející se ve městě Warnsveld. Tato výměna je určena především pro žáky kvart a kvint víceletého gymnázia a 1. ročníku vyššího gymnázia, kteří mají možnost poznat nové prostředí a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v tomto školním roce.

Za němčinou do Plauen (13.-15.12.2017)

Poznat nové kamarády, seznámit se s adventními tradicemi a procvičit němčinu vyjeli v polovině prosince žáci V4.B. Díky projektu Všemi smysly vnímat společné tradice, financovanému prostřednictvím Euregia Egrensis z evropských fondů, se setkali se svými vrstevníky z Lessingova gymnázia v Plauen a zažili spoustu nových věcí.

Primy na statku Bernard

Ve čtvrtek 21.12. vyrazili naši nejmladší žáci z V1.A a V1.B na statek Bernard.

Den s němčinou

Naši sekundáni se v úterý 28. listopadu zúčastnili zábavného Dne s němčinou, který pořádal v Karlových Varech Goethe-Institut Praha. V rámci programu řešili zajímavé úkoly ve hře "Autobahnspiel" a jak se jim dařilo, se můžete sami přesvědčit ve fotogalerii.

Školní zájezd do Británie nově i pro terciány

Připravovaný zájezd do severního Walesu, Oxfordu a Stratfordu s pobytem v rodinách nově nabízíme i žákům tercií (původně byl nabízen až od kvart).

Školní zájezd do Velké Británie

Milí studenti,
i letos pro Vás organizujeme poznávací zájezd do Velké Británie s pobytem v rodinách prostřednictvím CK Pro Travel. Tentokrát zamíříme do severního Walesu a čeká nás mnoho lákadel.

Na cestě po severním Německu

Na cestu po krásách severního Německa, dlouhou téměř 2000 kilometrů, se ve dnech 5.-10.9.2017 vydala velká skupina studentů naší školy se svými vyučujícími.

Prihlásit se k odběru RSS - Exkurze