Exkurze

Školní zájezd do Británie nově i pro terciány

Připravovaný zájezd do severního Walesu, Oxfordu a Stratfordu s pobytem v rodinách nově nabízíme i žákům tercií (původně byl nabízen až od kvart).

Školní zájezd do Velké Británie

Milí studenti,
i letos pro Vás organizujeme poznávací zájezd do Velké Británie s pobytem v rodinách prostřednictvím CK Pro Travel. Tentokrát zamíříme do severního Walesu a čeká nás mnoho lákadel.
Termín: 28.4. - 4.5.2018
Přihlašování a platba zálohy: do 31.10.2017
Ročníky: Od tercií výše
Podrobné informace o programu, přihlašování a platbách v příloze. Tištěné materiály u organizátorů a vyučujících Aj.

Na cestě po severním Německu

Na cestu po krásách severního Německa, dlouhou téměř 2000 kilometrů, se ve dnech 5.-10.9.2017 vydala velká skupina studentů naší školy se svými vyučujícími.

ŠKOLNÍ POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO ANGLIE A JIŽNÍHO WALESU

Ve dnech 23.-28. dubna se vydala skupina 43 našich studentů angličtiny ze sekund až septim na tradiční poznávací zájezd do Velké Británie.
Ubytováni byli v anglických rodinách, kde si mohli ověřit své školní znalosti angličtiny v praxi.
Během několika dní navštívili řadu zajímavých míst jako hradní komplex ve Windsoru, římské lázně ve městě Bath, katedrálu ve Wellsu nebo malebnou zříceninu opatství v Glastonbury či kamenný kruh v Avebury, ve Walesu pak hrady Chepstow a Caerphilly. Zlatým hřebem pak byla návštěva Londýna poslední den.

Fotografie ze zájezdu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Hana Habrzettlová

BODY 2017- EXKURZE

Dne 26. 5. studenti 2. B pojedou na výstavu Body 2017 v rámci výuky biologie člověka. Veškeré informace jsou v příloze. Exkurze do Prahy.docx

Body 2017- exkurze

Dne 26. 5. 2017 proběhne pro 2. B exkurze do Prahy na výstavu BODY 2017.

Veškeré informace k zájezdu jsou v příloze.

Program tříd v maturitním týdnu 16. 5. - 19. 5. 2017

V pondělí 15. 5. se všichni žáci účastní běžné výuky dané rozvrhem hodin. Od úterý 16. 5. do pátku 19. 5. je program stanoven dle zvláštního rozpisu, který naleznete v příloze. Uvedené akce se konají nejenom v budově školy, ale i na různých jiných místech v Karlových Varech. Pokud nedojde k jiné domluvě s doprovázejícím učitelem nebo není jinak dáno rozpisem, sejdou se žáci na místě konání akce vždy 5 minut před jejím zahájením.

Obědy se v tyto dny budou vydávat v čase od 11 do 13.30 hodin. Žáci si sami včas obědy odhlásí, pokud je nebudou chtít odebírat.

Výměna s nizozemskou školou 2017/2018

Ve školním roce 2017-2018 se bude konat výměna s nizozemskou školou. Stejně jako v minulém roce i tentokrát půjde o střední školu gymnaziálního typu Isendoorn College nacházející se ve městě Warnsveld. Tato výměna je určena především pro žáky kvart a kvint víceletého gymnázia a 1. ročníku vyššího gymnázia, kteří mají možnost poznat nové prostředí a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v tomto školním roce. V plánu je práce na společném projektu, návštěva zajímavých míst u nás i v Nizozemsku (např.: Amsterdam), a hlavně se můžete těšit na navázaní přátelských kontaktů a získání krásných zážitků.

Plavba po Vltavě, muzeum, Staré Město, Othello

To vše stihla 1.A  a 2.B při celodenní exkurzi v Praze ve středu 7.12.2016. Začali jsme prohlídkou expozice v Muzeu Karlova mostu. Velmi poučné a zajímavé poznatky o historii mostu a jeho stavbě. Následovala plavba po Vltavě a Čertovce. Nabízela neotřelé pohledy na Pražský hrad a další významné budovy. A k tomu krásné slunečné počasí, i když trochu mrazivé. Cílem první části prohlídky Starého Města byla Betlémská kaple. Druhou část jsme věnovali putování po pražských židovských památkách, včetně míst spojených se spisovatelem Franzem Kafkou. A na závěr Stavovské divadlo a představení Shakespearovy hry Othello. Sice byla dramaturgicky pojata více novodobě, ale poselství odsuzující zlo, žárlivost, závist v postavě Jaga bylo naprosto zřejmé. Sice unavení, ale obohaceni o řadu zážitků jsme se po půlnoci vrátili do Karlových Varů.

Ilona Baarová

Divadelní představení Praha - Oliver Twist

Milí účastníci exkurze za divadlem v anglickém jazyce!

Jedeme v pondělí 31. 10. 2016. Sraz je u školy v 8:50, odjezd 9:00. Nezapomeňte svačinu, nadšení pro angličtinu a dobrou náladu.

Těšíme se na vás L. Štatská, R. Sunková

Prihlásit se k odběru RSS - Exkurze