Přihlásit se Pošta Facebook Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Úspěchy studentů

Karina Movsesjan je nejúspěšnější mladou vědkyní Evropy

KARINA MOVSESJAN (V8.B) získala první hlavní cenu na  29. ročníku soutěže o nejlepšího mladého evropského vědce European Union Contest for Young Scientists (EUCyS) v estonském Tallinnu.

Celostátní přehlídka 39. ročníku SOČ

Ve dnech 16. – 18. 6. 2017 se konala celostátní přehlídka 39. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Hostitelem letošního ročníku byla Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice. Naši studenti, kteří se svou prací zvítězili v krajském kole, také zde velmi úspěšně reprezentovali naše gymnázium. V kategorii Matematika a statistika se Tran The Minh (V8.A) umístil na 5. místě, v kategorii Fyzika získal Jan Lindauer (V7.B) 8. místo a v kategorii Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času obsadila Tereza Märzová (V7.A) rovněž 8. místo.

4 živly u nás doma

V lednu letošního roku vyhlásilo Centrum ekologické výchovy při organizaci Humanitas v Litvínově soutěž  4 ŽIVLY U NÁS DOMA. Do soutěže se přihlásili žáci ze třídy V 4.B -  Z. Ficenecová, T. Vendelbergerová, J. Mahr, B. Barošová. Celý projekt trval čtyři měsíce. Každý měsíc byl zaměřen na jeden přírodní živel. Soutěžící museli v každém kole zpracovat praktické úkoly a vyhledat k dané tématice nejrůznější informace. Koordinátorem a garantem žáků byla Mgr. Dana Ančincová. Vyvrcholením soutěžního projektu byla závěrečná konference, která se konala 20. 6. 2017 v Litvínově. Náš soutěžní tým zde prezentoval přírodní živel VODA.  Z celkem 75 přihlášených škol se naši žáci umístili na velmi pěkném 10. místě. Blahopřejeme!

Dana Ančincová

Karina Movsesjan dosáhla v Los Angeles mimořádného úspěchu

Naše studentka ​Karina Movsesjan (V7.B) postoupila do mezinárodní soutěže Intel ISEF 2017 v Los Angeles v USA, z níž si přivezla dvě první místa. Do soutěže se přihlásila s odbornou prací pod názvem „Mutace v DNA-opravném proteinu RAD51 a jeho úloha při genomové nestabilitě a vzniku nádorů“. Děkujeme Karině za vzornou reprezentaci školy a přejeme jí mnoho dalších vědeckých úspěchů.

Soutěž v cizích jazycích - francouzština

Dne 29. 5. 2017 proběhlo v Praze ve Francouzském institutu celostátní kolo Soutěže v cizích jazycích - francouzština. Naši školu výborně reprezentovala studentka V6.B Sofie Musková, která se ve velmi silné konkurenci umístila na 5. místě. Sofie tak navázala na své úspěchy ze soutěží v anglickém jazyce a fyzice. Gratulujeme.

sborník povídek "Devět odtamtud"

Studenti předmětu Seminář z českého jazyka a literatury vytvořili povídky s tématem bývalé továrny na zpracování cínu nedaleko zaniklé obce Jelení.  Z nejlepších povídek vznikl tento reprezentativní sborník povídek a ilustrací.

Autoři povídek: Andrea Rákosníková  4.A,Tuan The Minh V8.A, Petr Behenský  V8.A, Kryštof Zindr V8.B, Klára Švecová 4.B, Marek Ančinec 4.B, Monika Slavíková 4.A, Kamila Frolová 4.B, Eliška Kašparová 4.A.

Autoři ilustrací: Nora Prokešová V 5.A, Vu Nhu Quynh V6.B,Tereza Farkavcová 2.A, Adéla Vejvodová V5.A, My Nguyenová V6.B, Kristina Zemanová V6.B, Johanka Sadílková V5.A.

Dvě prvenství v celostátním kole Soutěže v cizích jazycích - angličtina!

V celostátním kole Soutěže v cizích jazycích - angličtina získali dva naši studenti prvenství ve svých kategoriích.

V kategorii IIIA zvítězil Matyáš Černý (tř. V7A) a v kategorii IIIB zvítězila Sofie Musková (tř. V6B).

V pondělí 22. května 2017 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ústředního kola soutěže v anglickém jazyce, které proběhlo na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska. Předání cen proběhlo za účasti zástupce velvyslankyně pana Agnuse Stewarta, dále za přítomnosti ředitele odboru pro mládež z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pana Mgr. Michala Urbana a za přítomnosti garanta celé soutěže Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV), v zastoupení náměstkyně profesního rozvoje a kariéry paní Mgr. Ireny Hoškové.

Celostátní kolo soutěže v anglickém jazyce-Praha

Vyhlášení výsledků soutěže v anglickém jazyce na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska / 22. 05. 2017 /
V pondělí 22. května se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ústředního kola soutěže v anglickém jazyce, které proběhlo na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska. Předání cen proběhlo za účasti zástupce velvyslankyně pana Agnuse Stewarta, dále za přítomnosti ředitele odboru pro mládež z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pana Mgr. Michala Urbana a za přítomnosti garanta celé soutěže Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV), v zastoupení náměstkyně profesního rozvoje a kariéry paní Mgr. Ireny Hoškové.
Soutěž v anglickém jazyce má dlouhou tradici.
Jedná se o konverzační soutěž, jejímž cílem je rozvíjet zájem žáků o studium jazyka a zvýšit úroveň komunikativního ovládání cizího jazyka u žáků středních škol.

Mezinárodní Juniorcross v Německu

Naši studenti dosáhli mimořádných úspěchů na mezinárodním crossmarathonu v Německu (http://www.rennsteiglauf.de/wettkampf/strecken/rennsteig-junior-cross/)V silné konkurenci německých, polských a maďarských sportovců dosáhla  Karolína Pavlasová  (V6.B) 1.místo (úvodní foto)na 7,2 km , Linda Zatloukalová V1.A 3. místo a Ondřej Pavlas V1.A  8. míso.

Reprezentantům blahopřejeme.

Další vítězství v matematice

V okresním kole Pythagoriády dosáhli naši žáci skvělých výsledků. Z prim se umístili na 1. místě Patrik Bazoni, na 2. místě Jiří Nedvěd, na 3. místě Dominika Knápková a David PohlZ tercií se umístili na 1. místě Jiří Jan Hanke, na 3. místě Andrea Hergottová a na 4. místě Vojtěch VincíbrVšem děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!