Úspěchy studentů

Medaile z Pythagoriády

I v letošním školním roce jsme se opět zapojili do matematické soutěže s názvem Pythagoriáda. Školní kolo se konalo 5. 4. 2018 a zúčastnilo se jej 118 žáků prim, sekund a tercií. Z nejlepších řešitelů byli 4 vybráni do okresního kola a tam v kategorii prim Lea Jandová vybojovala 1. místo, v kategorii sekund Anželika Konovalova 3. místo a v kategorii tercií Tomáš Heimerle 1. místo a Tomáš Gromnadský 4. místo. Blahopřejeme.

Jarmila Weberová

Výsledky celostátního kola soutěže v cizích jazycích-angličtina

Dne 30.5.2018 se v Praze (NIDV) uskutečnilo celostátní kolo soutěže v anglickém jazyce.

Z naší školy postoupili z krajského do ústředního kola hned dva žáci (kategorie IIIa i IIIB)- Vojtěch Ševčík ( třída V7A) a Sofie Muska ( třída V7B).

Oba účastníky čekal náročný den zápolení s ostat ními 13 účastníky  dalších krajů České republiky.

V kategorii bilingvních žáků zabodovala Sofie Muska , když se stala vítězkou celé soutěže a vyhrála1. místo!

Vojtěch Ševčík obsadil 6. místo v kategorii IIIA.

Výherci byli oceněni ve slavnostních prostorách pražského Karolina, kde se předtím mohli kochat prohlídkou všech sálů této historické budovy.

Oběma reprezentantům naší školy upřímně blahopřejeme a vážíme si jejich účasti v prestižní soutěži.

Úspěchy našich studentů v Chemické olympiádě

Studentů, kteří reprezentovali naši školu v olympiádě z chemie, bylo tento školní rok skutečně požehnaně. Stejně tak i jejich letošní umístění je mimořádné.

Adéla Hanková (V8.A) se dostala až do krajského kola, kde jen těsně nedosáhla stupně vítězů. Její 4. místo v rámci Karlovarského kraje (kategorie A) je velkým úspěchem.

V kategorii C se do krajského kola probojovali Lenka Slivoňová a Milan Matoušek, oba ze třídy V6.A, oba úspěšní řešitelé. Milan obsadil 7. místo, Lenka místo 11. O nebývalém zájmu tohoto ročníku o chemii svědčí to, že se olympiády účastnili i další studenti z téže třídy: Jan Šimek, Vítězslav Vurm a Ondřej Wohlrab. Přidala se i kvinta A, za kterou soutěžili Ondřej Fiala a Martin Krejčí, doprovázeni Richardem Randákem a Petrem Šťovíčkem.

Matematické trio ze sexty A

Tradičně skvělých výsledků v matematických soutěžích dosahují Nora Prokešová, Johanka Sadílková a Jan Šimek. Nejinak tomu bylo i v krajském kole Matematické olympiády kategorie B - tentokrát si umístění rozdělili takto: Jan Šimek zvítězil, Johanka Sadílková skončila druhá a na Noru Prokešovou zbyla čtvrtá příčka.

Jejich výkon se snažili podpořit v kategorii C stejné soutěže Richard Randák a Petr Šťovíček z kvinty A. Úsilí však na lepší místa než šesté (Richard Randák) a sedmé (Petr Šťovíček) nestačilo.

Všem gratulujeme k předvedeným výkonům, děkujeme za reprezentaci školy a do dalších soutěží přejeme hodně úspěchů.

Středoškolská odborná činnost – SOČ

Mimořádný úspěch zaznamenali naši studenti na 40. ročníku prestižní středoškolské soutěže SOČ, která se konala 18. 4. 2018 v Chebu. Zvítězili ve všech kategoriích, ve kterých reprezentovali naši školu. V kategorii biologie zvítězily Barbora Barošová a Zuzana Ficenecová z kvinty s prací „Plšík lískový, trosečník v zemědělské krajině“. V kategorii chemie zvítězila Marie Součková z 3.B s prací „Zastoupení jednotlivých mastných kyselin v olejnatých semenech a jejich přínos“. V kategorii pedagogika, didaktika a psychologie zvítězil Jakub Červenák ze sexty s prací „Důležitost a výhody praktické části výuky fyziky“.

Matematická olympiáda

Velmi úspěšní byli naši žáci prim a sekund v okresním kole matematické olympiády.
V kategorii Z6 pro primy obsadil s maximálním možným počtem bodů 1. místo Martin Coubal, 2. místo Patrik Kadlec a 3. místo Laura Maliňáková.
V kategorii Z7 pro sekundy získal 1. místo Patrik Bazoni, 2.místo Jan Beneš, 4. místo Adam Šmída a 5. místo David Pohl.
Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Matematická olympiáda

V matematické olympiádě v kategorii Z9 dosáhl letos nejlepšího výsledku Daniel Straka z kvarty B, který jako jediný úspěšný řešitel okresního kola z naší školy obsadil v krajském kole čtvrté místo. Blahopřejeme.

Náboj 2018

Dne 23.3 se dva týmy naší školy zúčastnily velmi prestižní soutěže Náboj 2018 pořádané MFF UK v Praze. Tým Junior ve složení Nora Prokešová, Johanka Sadílková, Jan Šimek, Gabriela Vylitová a Ondřej Wohlrab obsadil vynikající 6. místo ze 139 týmů. Tým Senior ve složení Jakub Brož, Adéla Hanková, Hana Hrubá, Timur Sibgatulin a Tereza Märzová obsadil výborné 37. místo ze 139 týmů z celé republiky. Blahopřejeme. Lenka Kubátová.

Úžasný start v České lingvistické olympiádě

Umíte počítat v gáwrijštině? Rozluštíte egyptské hieroglyfy? Tušíte, zda avataři počítají v osmičkové nebo desítkové soustavě? Těmto zadáním a dalším jiným úkolům čelila Nora Prokešová (V6.A) na své cestě ČLO, kde ve výsledku dospěla až k nádhernému 14. místu v národním kole. Soutěže se celkem zúčastnilo 1822 zájemců o zapeklité úlohy z neznámých reálných i smyšlených jazyků. Naše škola se do této mladé odborné soutěže zapojila letos poprvé a jsme rádi, že hned s takovým úspěchem. Noře blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se, že bude v luštění hádanek pokračovat i příští rok.

Krajské kolo Soutěže v cizích jazycích: angličtina - i letos skvělé výsledky!

Všichni tři studenti, kteří se letos 19. března zúčastnili krajského kola Soutěže v cizích jazycích – angličtina, získali skvělá umístění: Vojtěch Ševčík (V7a) vyhrál kategorii IIIA (gymnázia a střední školy) a David Radimerský (V5b) obsadil ve stejné kategorii skvělé 2. místo. Sofie Muska (V7b) ani letos nenechala nikoho na pochybách, že je ve své kategorii IIIB šampionkou, a přidala do své sbírky další obdivuhodné vítězství.

Všem třem studentům srdečně blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci. Sofii a Vojtovi přejeme hodně štěstí a úspěchů v celostátním kole.

Prihlásit se k odběru RSS - Úspěchy studentů