Úspěchy studentů

Logická olympiáda

Dne 2. 11. 2018 proběhlo krajské kolo Logické olympiády, kterého se úspěšně zúčastnili tito studenti: Nora Prokešová, Michal Kraus, Leonard Oeding, Jan Šimek, Johanka Sadílková, Ondřej Hodač a Arťom Ňorba. Do celostátního kola, které se konalo 26.11. v Míčovně Pražského hradu, postoupili Nora Prokešová, Michal Kraus a Leonard Oeding. Všichni tři velmi úspěšně reprezentovali naši školu. Děkujeme.

Náboj Junior 2018 - úspěch našich studentů

V pátek 23. listopadu 2018 se stala naše škola opět jedním z míst v České republice, kde probíhala matematicko-fyzikální soutěž Náboj Junior. Soutěž je určena čtyřčlenným týmům žáků druhého stupně ZŠ a odpovídajícím ročníkům gymnázia.

Slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších žáků Karlovarského kraje

Ve středu 7. 11. 2018 proběhlo v krásných prostorách Kláštera premonstrátů Teplá slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších žáků KK v soutěžích za školní rok 2017/2018. Mezi mnoha oceněnými žáky v různých předmětových i uměleckých soutěžích své diplomy převzali i naši studenti Sofie Muska (V8.B) a Jakub Červenák (V7.B). Diplom a drobné dárky obdržela i Nora Prokešová (V7.A). Naše škola byla oceněna pohárem za 2. místo ve sportovních soutěžích SŠ. Děkujeme všem našim žákům za skvělou reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Medaile z Pythagoriády

I v letošním školním roce jsme se opět zapojili do matematické soutěže s názvem Pythagoriáda. Školní kolo se konalo 5. 4. 2018 a zúčastnilo se jej 118 žáků prim, sekund a tercií. Z nejlepších řešitelů byli 4 vybráni do okresního kola a tam v kategorii prim Lea Jandová vybojovala 1. místo, v kategorii sekund Anželika Konovalova 3. místo a v kategorii tercií Tomáš Heimerle 1. místo a Tomáš Gromnadský 4. místo. Blahopřejeme.

Jarmila Weberová

Výsledky celostátního kola soutěže v cizích jazycích-angličtina

Dne 30.5.2018 se v Praze (NIDV) uskutečnilo celostátní kolo soutěže v anglickém jazyce.

Z naší školy postoupili z krajského do ústředního kola hned dva žáci (kategorie IIIa i IIIB)- Vojtěch Ševčík ( třída V7A) a Sofie Muska ( třída V7B).

Oba účastníky čekal náročný den zápolení s ostat ními 13 účastníky  dalších krajů České republiky.

V kategorii bilingvních žáků zabodovala Sofie Muska , když se stala vítězkou celé soutěže a vyhrála1. místo!

Vojtěch Ševčík obsadil 6. místo v kategorii IIIA.

Výherci byli oceněni ve slavnostních prostorách pražského Karolina, kde se předtím mohli kochat prohlídkou všech sálů této historické budovy.

Oběma reprezentantům naší školy upřímně blahopřejeme a vážíme si jejich účasti v prestižní soutěži.

Úspěchy našich studentů v Chemické olympiádě

Studentů, kteří reprezentovali naši školu v olympiádě z chemie, bylo tento školní rok skutečně požehnaně. Stejně tak i jejich letošní umístění je mimořádné.

Adéla Hanková (V8.A) se dostala až do krajského kola, kde jen těsně nedosáhla stupně vítězů. Její 4. místo v rámci Karlovarského kraje (kategorie A) je velkým úspěchem.

V kategorii C se do krajského kola probojovali Lenka Slivoňová a Milan Matoušek, oba ze třídy V6.A, oba úspěšní řešitelé. Milan obsadil 7. místo, Lenka místo 11. O nebývalém zájmu tohoto ročníku o chemii svědčí to, že se olympiády účastnili i další studenti z téže třídy: Jan Šimek, Vítězslav Vurm a Ondřej Wohlrab. Přidala se i kvinta A, za kterou soutěžili Ondřej Fiala a Martin Krejčí, doprovázeni Richardem Randákem a Petrem Šťovíčkem.

Matematické trio ze sexty A

Tradičně skvělých výsledků v matematických soutěžích dosahují Nora Prokešová, Johanka Sadílková a Jan Šimek. Nejinak tomu bylo i v krajském kole Matematické olympiády kategorie B - tentokrát si umístění rozdělili takto: Jan Šimek zvítězil, Johanka Sadílková skončila druhá a na Noru Prokešovou zbyla čtvrtá příčka.

Jejich výkon se snažili podpořit v kategorii C stejné soutěže Richard Randák a Petr Šťovíček z kvinty A. Úsilí však na lepší místa než šesté (Richard Randák) a sedmé (Petr Šťovíček) nestačilo.

Všem gratulujeme k předvedeným výkonům, děkujeme za reprezentaci školy a do dalších soutěží přejeme hodně úspěchů.

Středoškolská odborná činnost – SOČ

Mimořádný úspěch zaznamenali naši studenti na 40. ročníku prestižní středoškolské soutěže SOČ, která se konala 18. 4. 2018 v Chebu. Zvítězili ve všech kategoriích, ve kterých reprezentovali naši školu. V kategorii biologie zvítězily Barbora Barošová a Zuzana Ficenecová z kvinty s prací „Plšík lískový, trosečník v zemědělské krajině“. V kategorii chemie zvítězila Marie Součková z 3.B s prací „Zastoupení jednotlivých mastných kyselin v olejnatých semenech a jejich přínos“. V kategorii pedagogika, didaktika a psychologie zvítězil Jakub Červenák ze sexty s prací „Důležitost a výhody praktické části výuky fyziky“.

Matematická olympiáda

Velmi úspěšní byli naši žáci prim a sekund v okresním kole matematické olympiády.
V kategorii Z6 pro primy obsadil s maximálním možným počtem bodů 1. místo Martin Coubal, 2. místo Patrik Kadlec a 3. místo Laura Maliňáková.
V kategorii Z7 pro sekundy získal 1. místo Patrik Bazoni, 2.místo Jan Beneš, 4. místo Adam Šmída a 5. místo David Pohl.
Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Matematická olympiáda

V matematické olympiádě v kategorii Z9 dosáhl letos nejlepšího výsledku Daniel Straka z kvarty B, který jako jediný úspěšný řešitel okresního kola z naší školy obsadil v krajském kole čtvrté místo. Blahopřejeme.

Prihlásit se k odběru RSS - Úspěchy studentů