Úspěchy studentů

Matematická olympiáda

V matematické olympiádě v kategorii Z9 dosáhl letos nejlepšího výsledku Daniel Straka z kvarty B, který jako jediný úspěšný řešitel okresního kola z naší školy obsadil v krajském kole čtvrté místo. Blahopřejeme.

Náboj 2018

Dne 23.3 se dva týmy naší školy zúčastnily velmi prestižní soutěže Náboj 2018 pořádané MFF UK v Praze. Tým Junior ve složení Nora Prokešová, Johanka Sadílková, Jan Šimek, Gabriela Vylitová a Ondřej Wohlrab obsadil vynikající 6. místo ze 139 týmů. Tým Senior ve složení Jakub Brož, Adéla Hanková, Hana Hrubá, Timur Sibgatulin a Tereza Märzová obsadil výborné 37. místo ze 139 týmů z celé republiky. Blahopřejeme. Lenka Kubátová.

Úžasný start v České lingvistické olympiádě

Umíte počítat v gáwrijštině? Rozluštíte egyptské hieroglyfy? Tušíte, zda avataři počítají v osmičkové nebo desítkové soustavě? Těmto zadáním a dalším jiným úkolům čelila Nora Prokešová (V6.A) na své cestě ČLO, kde ve výsledku dospěla až k nádhernému 14. místu v národním kole. Soutěže se celkem zúčastnilo 1822 zájemců o zapeklité úlohy z neznámých reálných i smyšlených jazyků. Naše škola se do této mladé odborné soutěže zapojila letos poprvé a jsme rádi, že hned s takovým úspěchem. Noře blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se, že bude v luštění hádanek pokračovat i příští rok.

Krajské kolo Soutěže v cizích jazycích: angličtina - i letos skvělé výsledky!

Všichni tři studenti, kteří se letos 19. března zúčastnili krajského kola Soutěže v cizích jazycích – angličtina, získali skvělá umístění: Vojtěch Ševčík (V7a) vyhrál kategorii IIIA (gymnázia a střední školy) a David Radimerský (V5b) obsadil ve stejné kategorii skvělé 2. místo. Sofie Muska (V7b) ani letos nenechala nikoho na pochybách, že je ve své kategorii IIIB šampionkou, a přidala do své sbírky další obdivuhodné vítězství.

Všem třem studentům srdečně blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci. Sofii a Vojtovi přejeme hodně štěstí a úspěchů v celostátním kole.

Výsledky okresního kola Soutěže v cizích jazycích - angličtina, šk. rok 2017/18

Okresní kolo soutěže se letos konalo 22. února 2018.

Naši studenti dosáhli skvělých výsledků v kategorii IIIA - střední školy a vyšší gymnáziaVojtěch Ševčík (V7a) svou kategorii s přehledem vyhrál a David Radimerský (V5a), který v kategorii patřil k nejmladším, získal výborné 3. místo.  To získaly ve svých kategoriích i Veronika Lhotková (V3b) - kategorie IIB a Lucie Farkašová (V2b) - kategorie IB. Všem těmto studentům k jejich úspěchu blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Studentům na 1. - 3. místě v kategoriích IIIA a IIB budeme držet pěsti i v krajském kole 19. 3. 2018, kam ze svých míst postupují. Stejně tak i Sofii Muska, která bude v krajském kole soutěžit v kategorii IIIB.

Mistrovství ČR juniorů

O víkendu se konalo Mistrovství ČR juniorů, kde Jolana Vrzalová z oktávy A obsadila dvakrát 5. místo - v obřím slalomu i slalomu. Blahopřejeme :-).

Vítězství v krajském kole

Koncem ledna se v Chebu konalo krajské kolo Matematické olympiády v kategorii A. Vítězství dosáhla Adéla Hanková (třída V8.A).

Na pátém místě skončil Jakub Nováček (třída 3.A).

Oběma gratulujeme k výsledkům a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Rozhovor Daniela Stacha s Karinou Movsesjan

Známý český představitel vědecké publicistiky Daniel Stach si do studia ČT 24 pozval Karinu Movsesjan (V8.B), úspěšnou mladou vědkyni. Pokud vás zajímá, na čem v brněnské laboratoři právě pracuje a který protein je její nejoblíbenější a proč, poslechněte si následující rozhovor:  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/2184110...

Logika po roce na Pražském hradě - doba bronzová

V pondělí 27. listopadu se opět po roce vrátila Logická olympiáda na Pražský hrad - konkrétně do Míčovny, kde Mensa České republiky pořádala republikové finále.
Svůj loňský výsledek v kategorii studentů středních škol (společné pro všechny poslední čtyři ročníky) zde vylepšila Nora Prokešová ze třídy V6.A - obsadila skvělé třetí místo! Bude v tomto trendu pokračovat i v příštích letech? Určitě bychom jí to přáli.
Mezi dalšími účastníky finále byl také Jan Šimek, opět ze třídy V6.A.
Oběma finalistům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

Náboj Junior 2017

V pátek 24. listopadu 2017 se stala naše škola jedním z míst v České republice, kde probíhala matematicko-fyzikální soutěže Náboj Junior. Soutěž byla určena čtyřčlenným týmům žáků druhého stupně ZŠ a nižšího stupně gymnázia.

Prihlásit se k odběru RSS - Úspěchy studentů