Úspěchy studentů

Karina Movsesjan je nejúspěšnější mladou vědkyní Evropy

KARINA MOVSESJAN (V8.B) získala první hlavní cenu na  29. ročníku soutěže o nejlepšího mladého evropského vědce European Union Contest for Young Scientists (EUCyS) v estonském Tallinnu.

Celostátní přehlídka 39. ročníku SOČ

Ve dnech 16. – 18. 6. 2017 se konala celostátní přehlídka 39. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Hostitelem letošního ročníku byla Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice. Naši studenti, kteří se svou prací zvítězili v krajském kole, také zde velmi úspěšně reprezentovali naše gymnázium. V kategorii Matematika a statistika se Tran The Minh (V8.A) umístil na 5. místě, v kategorii Fyzika získal Jan Lindauer (V7.B) 8. místo a v kategorii Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času obsadila Tereza Märzová (V7.A) rovněž 8. místo.

4 živly u nás doma

V lednu letošního roku vyhlásilo Centrum ekologické výchovy při organizaci Humanitas v Litvínově soutěž  4 ŽIVLY U NÁS DOMA. Do soutěže se přihlásili žáci ze třídy V 4.B -  Z. Ficenecová, T. Vendelbergerová, J. Mahr, B. Barošová. Celý projekt trval čtyři měsíce. Každý měsíc byl zaměřen na jeden přírodní živel. Soutěžící museli v každém kole zpracovat praktické úkoly a vyhledat k dané tématice nejrůznější informace. Koordinátorem a garantem žáků byla Mgr. Dana Ančincová. Vyvrcholením soutěžního projektu byla závěrečná konference, která se konala 20. 6. 2017 v Litvínově. Náš soutěžní tým zde prezentoval přírodní živel VODA.  Z celkem 75 přihlášených škol se naši žáci umístili na velmi pěkném 10. místě. Blahopřejeme!

Dana Ančincová

Karina Movsesjan dosáhla v Los Angeles mimořádného úspěchu

Naše studentka ​Karina Movsesjan (V7.B) postoupila do mezinárodní soutěže Intel ISEF 2017 v Los Angeles v USA, z níž si přivezla dvě první místa. Do soutěže se přihlásila s odbornou prací pod názvem „Mutace v DNA-opravném proteinu RAD51 a jeho úloha při genomové nestabilitě a vzniku nádorů“. Děkujeme Karině za vzornou reprezentaci školy a přejeme jí mnoho dalších vědeckých úspěchů.

Více informací naleznete v článku Krajských listů: http://www.kr-karlovarsky.cz/krajske_listy/Stranky/170523-karina-isef.as...

Soutěž v cizích jazycích - francouzština

Dne 29. 5. 2017 proběhlo v Praze ve Francouzském institutu celostátní kolo Soutěže v cizích jazycích - francouzština. Naši školu výborně reprezentovala studentka V6.B Sofie Musková, která se ve velmi silné konkurenci umístila na 5. místě. Sofie tak navázala na své úspěchy ze soutěží v anglickém jazyce a fyzice. Gratulujeme.

sborník povídek "Devět odtamtud"

Studenti předmětu Seminář z českého jazyka a literatury vytvořili povídky s tématem bývalé továrny na zpracování cínu nedaleko zaniklé obce Jelení.  Z nejlepších povídek vznikl tento reprezentativní sborník povídek a ilustrací.

Autoři povídek: Andrea Rákosníková  4.A,Tuan The Minh V8.A, Petr Behenský  V8.A, Kryštof Zindr V8.B, Klára Švecová 4.B, Marek Ančinec 4.B, Monika Slavíková 4.A, Kamila Frolová 4.B, Eliška Kašparová 4.A.

Autoři ilustrací: Nora Prokešová V 5.A, Vu Nhu Quynh V6.B,Tereza Farkavcová 2.A, Adéla Vejvodová V5.A, My Nguyenová V6.B, Kristina Zemanová V6.B, Johanka Sadílková V5.A.

Dvě prvenství v celostátním kole Soutěže v cizích jazycích - angličtina!

V celostátním kole Soutěže v cizích jazycích - angličtina získali dva naši studenti prvenství ve svých kategoriích.

V kategorii IIIA zvítězil Matyáš Černý (tř. V7A) a v kategorii IIIB zvítězila Sofie Musková (tř. V6B).

V pondělí 22. května 2017 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ústředního kola soutěže v anglickém jazyce, které proběhlo na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska. Předání cen proběhlo za účasti zástupce velvyslankyně pana Agnuse Stewarta, dále za přítomnosti ředitele odboru pro mládež z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pana Mgr. Michala Urbana a za přítomnosti garanta celé soutěže Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV), v zastoupení náměstkyně profesního rozvoje a kariéry paní Mgr. Ireny Hoškové.

Celostátní kolo soutěže v anglickém jazyce-Praha

Vyhlášení výsledků soutěže v anglickém jazyce na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska / 22. 05. 2017 /
V pondělí 22. května se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ústředního kola soutěže v anglickém jazyce, které proběhlo na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska. Předání cen proběhlo za účasti zástupce velvyslankyně pana Agnuse Stewarta, dále za přítomnosti ředitele odboru pro mládež z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pana Mgr. Michala Urbana a za přítomnosti garanta celé soutěže Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV), v zastoupení náměstkyně profesního rozvoje a kariéry paní Mgr. Ireny Hoškové.
Soutěž v anglickém jazyce má dlouhou tradici.
Jedná se o konverzační soutěž, jejímž cílem je rozvíjet zájem žáků o studium jazyka a zvýšit úroveň komunikativního ovládání cizího jazyka u žáků středních škol.

Mezinárodní Juniorcross v Německu

Naši studenti dosáhli mimořádných úspěchů na mezinárodním crossmarathonu v Německu (http://www.rennsteiglauf.de/wettkampf/strecken/rennsteig-junior-cross/)V silné konkurenci německých, polských a maďarských sportovců dosáhla  Karolína Pavlasová  (V6.B) 1.místo (úvodní foto)na 7,2 km , Linda Zatloukalová V1.A 3. místo a Ondřej Pavlas V1.A  8. míso.

Reprezentantům blahopřejeme.

Další vítězství v matematice

V okresním kole Pythagoriády dosáhli naši žáci skvělých výsledků. Z prim se umístili na 1. místě Patrik Bazoni, na 2. místě Jiří Nedvěd, na 3. místě Dominika Knápková a David PohlZ tercií se umístili na 1. místě Jiří Jan Hanke, na 3. místě Andrea Hergottová a na 4. místě Vojtěch VincíbrVšem děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Prihlásit se k odběru RSS - Úspěchy studentů