Přihlásit se Pošta Facebook Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Úspěchy studentů

Mezinárodní juniorský maraton v Německu

Tradičně se naši studenti zúčastnili nejmasovějšího mezinárodního juniorského crossu v Německu ve Schmiedefeldu 18.5. 2019 a opět tradičně s velkými úspěchy. Na trase dlohé 7,2 km obsadil Tomáš Kožák (2.B) 4. místo , Daniel Straka (V5.B) 6. místo (kde na cílové rovince ho o 2 sekundy předběhl polský závodník), Robin Husák (V5.B) byl 9. a Adam Müller (2.A) byl 10. Všem reprezentantům  blahopřejeme.

Čapkoviny

Ve čtvrtek 25. 4. 2019 proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 6.ročníku literární soutěže Čapkoviny aneb žijeme s knihou. Studentka Markéta Plšková ze třídy 2.A se soutěže zúčastnila a její povídka Zkouška hrdinství se dostala mezi 12 nejlepších. Blahopřejeme Markétě k úspěchu a přejeme jí mnoho dalších tvůrčích nápadů.

Zkouška hrdinství.pdf

Kroužek robotiky boduje na FEL ČVUT

Ve čtvrtek 25. dubna v 10:00 se odměřená Zengerova posluchárna v historické budově ČVUT na Karlově náměstí v Praze proměnila v soutěžní arénu plnou emocí. Odstartovala celostátní Robosoutěž 2019 pro 2. stupeň ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií. Více než čtyřicet týmů složených z mladých konstruktérů, mechaniků a programátorů během tří jízd urputně bojovalo o postup do druhého kola soutěže. K našemu nadšení získaly potřebné body všechny tři týmy Prvního českého gymnázia nazvané Conrad s.r.o., R.U.R. Vary a Varáci a ve druhém a třetím kole se utkaly s nejlepšími borci. Po dramatickém vyřazení týmu Varáci (Archip Barkov V4.B a Nikolaj Fatějev V2.A) získal tým R.U.R. Vary (Martin Coubal a František Vondrák z V2.B) skvělé 7. místo a tým Conrad s.r.o. (Leo Oeding, Šárka Šimková a Kristýna Chárová z V1.B) dokonce 5. místo v republice.

Česká lingvistická olympiáda - rok druhý

Poradili byste si se sinhálštinou a tamilštinou? Umíte operovat s nepálskými čísly? Těmto zadáním a dalším jiným úkolům čelila Nora Prokešová (V7.A) na své cestě ČLO, kde ve výsledku dospěla až k nádhernému 14. místu v národním kole. Soutěže se celkem zúčastnilo 2122 zájemců o zapeklité úlohy z neznámých reálných i smyšlených jazyků. Naše škola se do této mladé odborné soutěže zapojila letos teprve druhým rokem a jsme rádi, že stejně jako loni byla úspěšná. Noře blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se, že bude v luštění hádanek pokračovat i příští rok.

Matematický klokan

Dne 22.3. se konala soutěž Matematický klokan a i letos žáci řešili velké množství početních i logických úloh. Všem řešitelům se letos velmi dařilo a v jednotlivých kategoriích byli nejúspěšnější tito žáci: Leonard Oeding (V1.B, Benjamín), Jiří Nedvěd (V3.B, Kadet), Kryštof Otýpka (2.A, Junior) a Jakub Červenák (V7.B, Student). Děkuji všem za účast a přeji nadšení a odhodlanost k řešení úloh i do příštích let. Jiří Stulík

Úspěšní šachisté

Tým Prvního českého gymnázia V Karlových Varech vyhrál 27. 3. 2019 krajské kolo školních týmů v šachu konaném v Novém Sedle, ve složení:  Daniel Moura de Andrade (V4.B), Jan Očenášek (V2.A), Petr Špička a Filip Meduna (oba V1.B). Hoši zvítězili v kategorii "2. stupeň ZŠ a nižší stupeň víceletých gymnázií" v konkurenci 10 týmů z Karlovarského kraje a postupují do celostátního kola ve Zlíně. Našim šachistům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

NÁBOJ 2019

Dne 22. 3. 2019 se studenti naší školy zúčastnili prestižní matematické soutěže NÁBOJ pořádané MFF UK v Praze. Naši školu reprezentovala dvě pětičlenná družstva složená z těchto žáků: Nora Prokešová, Jan Šimek, Johanka Sadílková, Ondřej Wohlrab, Gabriela Vylitová - V7.A, Jaroslav Cempírek, Daniel Obozov, František Vokáč, Vojtěch Vincíbr, Richard Randák - V5.A,B, V6.A. Obě družstva dosáhla výborného umístění. Družstvo starších je 30. ze 150 týmů a mladší jsou 66. též ze 150 týmů z celé republiky. Oběma družstvům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme ke skvělým výsledkům. Lenka Kubátová.

Výsledky okresního kola Soutěže v cizích jazycích - angličtina, šk. rok 2018/19

Okresní kolo soutěže se letos konalo 11. února 2019.

V kategorii IIIA (střední školy a vyšší gymnázia) zvítězil náš student David Radimerský (V6a). V kategorii IB (primy a sekundy) obsadil druhé místo Leonard Oeding (V1a) a Nguyen Thuy Duong (V2b) místo třetí.  V kategorii IIB (tercie a kvarty) se jako druhý umístil Pavel Vevera (V4b) a jako třetí Veronika Lhotková. Všem těmto studentům k jejich úspěchu blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Studentům na 1. - 3. místě v kategoriích IIIA a IIB budeme držet pěsti i v krajském kole 15. 3. 2019, kam ze svých míst postupují.

Semifinále First Lego League v Bratislavě

First Lego League je celosvětová soutěž ve výzkumu a robotice pro mládež do 16 let, v Evropě pořádaná sdružením Hands on Technology. Soutěžní týmy programují autonomní roboty, kteří musí splnit komplikované úkoly na hracím poli. Současně pracují na výzkumném projektu - zkoumají, řeší problémy a prezentují výsledky své práce před porotou. V České republice se soutěž konala již potřinácté a zadáním letošního ročníku byl život ve vesmíru - Into Orbit.

Mezi 18 nejlepších týmů České republiky a Slovenska se do semifinále, které proběhlo v sobotu 9. února na Fakultě informačních technologií v Bratislavě, probojoval i sehraný tým Karlovaráci z Prvního českého gymnázia vedený Mgr. Jarmilou Weberovou. Přestože jsme byli na této prestižní soutěži úplnými nováčky, v konkurenci zkušených matadorů FLL jsme obstáli se ctí. Desítky hodin strávených programováním a úpravami robota, konzultacemi a nacvičováním prezentace se týmu rozhodně vyplatily.

Logická olympiáda

Dne 2. 11. 2018 proběhlo krajské kolo Logické olympiády, kterého se úspěšně zúčastnili tito studenti: Nora Prokešová, Michal Kraus, Leonard Oeding, Jan Šimek, Johanka Sadílková, Ondřej Hodač a Arťom Ňorba. Do celostátního kola, které se konalo 26.11. v Míčovně Pražského hradu, postoupili Nora Prokešová, Michal Kraus a Leonard Oeding. Všichni tři velmi úspěšně reprezentovali naši školu. Děkujeme.