SOČ

Středoškolská odborná činnost.

Začni (si) s Přírodovědou

Zcela nový projekt Přírodovědecké fakulty UK v Praze umožňuje nadaným studentům vyšších ročníků gymnázií formou stáží pod vedením špičkových odborníků okusit skutečnou vědu a prohloubit své znalosti a dovednosti. Výstupem může být např. práce zařazená do SOČ. Více na https://www.prirodovedci.cz/aktuality/zacni-si-s-prirodovedou. Termín přihlášek do středy 19.9.

Úspěchy našich studentů v Chemické olympiádě

Studentů, kteří reprezentovali naši školu v olympiádě z chemie, bylo tento školní rok skutečně požehnaně. Stejně tak i jejich letošní umístění je mimořádné.

Adéla Hanková (V8.A) se dostala až do krajského kola, kde jen těsně nedosáhla stupně vítězů. Její 4. místo v rámci Karlovarského kraje (kategorie A) je velkým úspěchem.

V kategorii C se do krajského kola probojovali Lenka Slivoňová a Milan Matoušek, oba ze třídy V6.A, oba úspěšní řešitelé. Milan obsadil 7. místo, Lenka místo 11. O nebývalém zájmu tohoto ročníku o chemii svědčí to, že se olympiády účastnili i další studenti z téže třídy: Jan Šimek, Vítězslav Vurm a Ondřej Wohlrab. Přidala se i kvinta A, za kterou soutěžili Ondřej Fiala a Martin Krejčí, doprovázeni Richardem Randákem a Petrem Šťovíčkem.

Středoškolská odborná činnost – SOČ

Mimořádný úspěch zaznamenali naši studenti na 40. ročníku prestižní středoškolské soutěže SOČ, která se konala 18. 4. 2018 v Chebu. Zvítězili ve všech kategoriích, ve kterých reprezentovali naši školu. V kategorii biologie zvítězily Barbora Barošová a Zuzana Ficenecová z kvinty s prací „Plšík lískový, trosečník v zemědělské krajině“. V kategorii chemie zvítězila Marie Součková z 3.B s prací „Zastoupení jednotlivých mastných kyselin v olejnatých semenech a jejich přínos“. V kategorii pedagogika, didaktika a psychologie zvítězil Jakub Červenák ze sexty s prací „Důležitost a výhody praktické části výuky fyziky“.

Nabídka SOČ

Vážení studenti,

dovolujeme si připomenout, že na naší škole probíhá již několik let velmi úspěšně soutěž Středoškolská odborná činnost - SOČ.

SOČ se promítá do  všech oborů a předmětů. Vyžaduje však odborný dohled, proto si v příloze můžou zájemci o tuto soutěž přečíst nabídku spolupráce s Přírodovědeckou fakultou MU v Brně.

Spolupráce se týká nejen přírodovědných oborů biologie a chemie.

Zájemci o soutěž se můžou obrátit na Ing. Věru Čapkovou a Mgr. Lenku Spilkovou - chemie, na Mgr. Kateřinu Pavlasovou - biologie.

nabídka MU.pdf

Otevřená věda - nabídka stáží AV ČR

Vědecké stáže realizuje Akademie věd České republiky už od roku 2005 pod hlavičkou projektu Otevřená věda.

Karina Movsesjan je nejúspěšnější mladou vědkyní Evropy

KARINA MOVSESJAN (V8.B) získala první hlavní cenu na  29. ročníku soutěže o nejlepšího mladého evropského vědce European Union Contest for Young Scientists (EUCyS) v estonském Tallinnu.

Celostátní přehlídka 39. ročníku SOČ

Ve dnech 16. – 18. 6. 2017 se konala celostátní přehlídka 39. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Hostitelem letošního ročníku byla Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice. Naši studenti, kteří se svou prací zvítězili v krajském kole, také zde velmi úspěšně reprezentovali naše gymnázium. V kategorii Matematika a statistika se Tran The Minh (V8.A) umístil na 5. místě, v kategorii Fyzika získal Jan Lindauer (V7.B) 8. místo a v kategorii Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času obsadila Tereza Märzová (V7.A) rovněž 8. místo.

Tři vítězové krajského kola SOČ

39. ročník prestižní středoškolské soutěže SOČ má své vítěze krajského kola opět z naší školy. Velká gratulace k prvním místům a postupu do kola republikového patří Tereze Märzové z V 7.A, Janu Lindauerovi z V 7.B a Tran The Minh z V 8.A, kteří tak navazují na úspěchy našich studentů ve středoškolské odborné činnosti z předchozích let. Tereza Märzová zvítězila v oboru Pedagogika a psychologie prací s názvem Hra jako nástroj k adaptaci dětí na prostředí letního tábora.

Úspěch našich studentů v krajském kole SOČ

Ve středu 20. dubna 2016 se naši studenti zúčastnili krajského kola soutěže talentovaných středoškoláků ve středoškolské odborné činnosti (SOČ), které se konalo na Gymnáziu Cheb. Rádi bychom i touto cestou pogratulovali všem našim žákům, kteří do krajského kola postoupili a obsadili přední místa.

Úspěchy Tran Thi Thu Giang z V8.A

Vítězství celostátního kola SOČ, probíhajícího 13.-15. června v Plzni, se dalo očekávat jako vysloužená odměna za měsíce tvrdé práce a usilovného snažení. Když nám však Monika rozklepaným hlasem sdělila, že svou práci poletí v polovině května 2015 obhajovat i za oceán do Pittsburghu a následně v září do italského Milána, nezbylo nám nic jiného než smeknout pomyslným kloboukem. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů! :-)

Prihlásit se k odběru RSS - SOČ