Setkání s osobností

Nabídka nejen pro maturanty v pátek 18.9. od 14 00 v aule

Vážení spolužáci,

jako bývalí žáci našeho gymnázia bychom vás rádi pozvali v pátek 18.9. od 14 hodin do školní auly, kde vám představíme lékařské fakulty v Praze a Plzni a Farmaceutickou fakultu v Hradci Králové. Všichni máme za sebou alespoň rok studia oboru Všeobecné lékařství, Zubní lékařství nebo Farmacie na jedné z těchto fakult. Dozvíte se od nás například, proč jsme si danou školu vybrali a jak splnila naše očekávání, nebo kolik času nám studium zabírá. Dále jsme si pro vás připravili užitečné tipy a jiné poznatky z našich studentských životů - například ohledně bydlení … nebo kde točí levné pivo :-). A samozřejmě se najde prostor i pro vaše otázky. Věříme, že se s vámi máme o co podělit a případně pomoci při rozhodování o výběru školy.

Diskuse o cestování i náboženství

Diskusní klub zve všechny zájemce o východní náboženství i cestování po východní Asii na besedu v pátek 6. března od 14 00 hodin do Zasedací místnosti .

Debatní klub

zve všechny zájemce o diskusi na debatu o historických souvislostech dvacátého století v pátek 7. února od 14:00 hodin do Zasedací místnosti (mezipatro).  Pozvání přijal pan farář Vladimír Müller.

Debatní klub

zve všechny zájemce o diskusi na debatu o historických souvislostech minulého století v pátek 7. února od 14:00 hodin do Zasedací místnosti (mezipatro) . Pozvání přijal pan farář Vladimír Müller.

Příběhy našich sousedů 2019

V letošním školním roce opět probíhá na naší škole projekt společnosti Post bellum: Příběhy našich sousedůDo projektu je letos zapojeno 11 týmů ze 7 škol. Naše škola postavila do projektu dva týmy.

Tým ve složení Ema Gondášová, Eliška Končelová, Klára Pelíšková a Marie Rebjonková vyzpovídaly paní Marii Vařechovou, jejíž celoživotní radostí byl vodácky sport. Z jejich vzpomínek vytvořily 10. 12. 2019 v Českém rozhlase Karlovy Vary audioreportáž.

Tým ve složení Violka Balíková, Klára Čáslavská, Aneta Kokštejnová a Veronika Nováková vyzpovídaly celoživotního sokola pana Aleše Horu, z jehož vzpomínek vytvořily v Českém rozhlase dne 10. 12. 2019 také audioreportáž.

Vážení studenti,

proč se něco nedozvědět o světových náboženstvích ? Debatní klub vás zve na diskusi o různých formách víry, v pátek 29.11. od 14 00 hodin v Zasedací místnosti beseda o islámu. Všichni jste zváni.

Třicet let od 17. listopadu 1989

Vážení studenti,

přijďte si podiskutovat o tomto významném svátku i o uplynulých třiceti letech po sametové revoluci. Hlavním hostem bude R.Š. Rob a akce proběhne v pátek 15. listopadu 2019 v Zasedací místnosti od 14 00 hodin. Všichni jsou srdečně zváni.

Setkání s osobností - návštěva diplomatky USA paní Beth Fernald

Ve čtvrtek 23. února se žáci 3.B vyššího gymnázia setkali v aule s paní Beth Fernald z americké ambasády v Praze při její návštěvě našeho regionu. Paní Fernald mluvila o své práci diplomatky (v Česku se zaměřuje na problematiku lidských práv). Studenti se například dozvěděli, jak se lze stát americkým diplomatem, ve kterých zemích již paní Fernald pracovala a jak se její práce různí podle charakteru dané země, či něco o programu Work and Study USA. Byl prostor i pro dotazy studentů. Celé setkání se neslo ve velmi milém a přátelském duchu a probíhalo v angličtině, což žákům umožnilo ověřit si své jazykové dovednosti v praxi. Studenti si také mohli odnést dárek v angličtině v podobě publikace o historii, zeměpisu, politickém systému USA nebo o vztahu TGM a Spojených států. Děkujeme!

Prihlásit se k odběru RSS - Setkání s osobností