Akce školy

Akce školy...

První československá na Prvním českém

V letošním osmičkovém roce si připomínáme mnoho významných událostí naší historie. Příští týden společně oslavíme Den vzniku samostatného československého státu (1918). Sté výročí naší republiky si chceme tak trochu neformálně připomenout i na naší škole, která byla zřízena šest let po vzniku První republiky především pro děti karlovarských českých úředníků. Na podzim roku 1924 nastoupilo ke studiu v tehdejším Českém státním reformním reálném gymnásiu prvních 45 studentů.

Oslavili jsme Evropský den jazyků

Věděli jste, že...? Ve světě existuje 6000 až 7000 jazyků, z toho 225 má původ v Evropě. Nejméně polovina světové populace je dvojjazyčná nebo vícejazyčná, t.j. rozumí nebo hovoří dvěma či více jazyky. I na naší škole klademe velký důraz na výuku cizích jazyků. I proto jsme pro žáky tercií připravili ve středu 26. 9. projektový den, během kterého se seznamovali s mnoha cizími jazyky: angličtinou, němčinou, francouzštinou, španělštinou, ruštinou a slovenštinou. Příjemným zpestřením pak byla nově společná mezinároční snídaně ve vestibulu školy. Tartine au nutella, Shortbread, Brezeln und viel anderes. Fotografie jsou připraveny ke zhlédnutí ve fotogalerii. Look at them and have a nice day :-)

Novinka - virtuální prohlídka školy

Zájezd Anglie- Cornwall 2019

S novým školním rokem nabízíme našim studentům další z řady oblíbených zájezdů za poznáním anglicky mluvících zemí a jejich kultury i života v rodinách.

Ve spolupráci s CK ProTravel jsme pro vás letos připravili zájezd do Anglie a Cornwallu.

Zájezd je určen všem studentům angličtiny od tercií výše.

Vyžádejte si již nyní program zájezdu i pokyny pro přihlašování u vašich učitelů AJ nebo u organizátorů zájezdu (Mgr. Simona Prošková,Mgr.Michaela Kondelová).

Těšíme se na vás.

Adaptační kurz 1.A

Část prvního školního týdne strávili naši studenti prvního ročníku na adaptačním kurzu. Třída 1.A se svou třídní učitelkou Lenkou Spilkovou prožili dva doslova nabité dny v Horní Blatné a jejím okolí. Vlčí jámy, Červená jáma, rozhledna na Blatenském vrchu, důl Mauricius, skály Strašidla, společenské i sportovní hry, noční orientační běh, to vše v krásné krušnohorské přírodě.

Adaptační kurz 1.A

Část prvního školního týdne strávili naši studenti prvního ročníku na adaptačním kurzu. Třída 1.A se svou třídní učitelkou Lenkou Spilkovou prožili dva doslova nabité dny v Horní Blatné a jejím okolí. Vlčí jámy, Červená jáma, rozhledna na Blatenském vrchu, důl Mauricius, skály Strašilky, společenské i sportovní hry, noční orientační běh, to vše v krásné krušnohorské přírodě.

Fotografie z akce jsou k vidění v příloze

Adventní trhy v Norimberku (13.-14.12.2018)

Školní rok se teprve rozjíždí, Vánoce se zdají zatím v nedohlednu. Němčináři ale už nyní plánují pro žáky vyššího gymnázia dvoudenní poznávací zájezd do Norimberku. Projdeme historické centrum města, navštívíme dům renesančního malíře Albrechta Dürera a vychutnáme si jedinečnou atmosféru slavnostního adventního průvodu plnou chutí a vůní. Nocleh s vydatnou snídaní je zajištěn v designovém hostelu přímo na hradě, jen pár kroků od centra Norimberku. Druhý den ve skupinách podle zájmu navštívíme expozici v bývalém Reichsparteigelände, Germanisches Museum a galerii moderního umění. Po kulturním programu nás čeká relax v městském bazénu a návrat domů. Cena za dopravu, ubytování se snídaní a vstupy do muzeí činí 1.500,- Bližší informace a přihlášky u vedoucí předmětové komise NJ PaedDr. Jany Turčinové.

Přivítali jsme tři nové třídy

V pondělí 3. 9. 2018 jsme v aule školy za přítomnosti rodičů slavnostně přivítali naše nové žáky prim a 1. ročníku VG. Fotografie z této akce jsou připraveny ke zhlédnutí ve fotogalerii. Těšíme se na další společná léta na PČG :-)

Burzy učebnic - ZMĚNA

Tradiční burzy učebnic se uskuteční v pátek 7. září a ve středu 12. září ve čtvrtek 13. září vždy v době 14–15h ve Velké tělocvičně.
Důvodem změny termínu je skutečnost, že maturanti mají ve středu odpoledne volitelné předměty.

Slavnostní vstup do nového školního roku

V pondělí 3. 9. 2018 přivítáme naše nové studenty prim a 1. ročníku VG v 8 hodin v aule školy. Slavnostního zahájení se mohou zúčastnit i rodiče našich nových žáků. Po programu v aule bude následovat krátká informační schůzka s třídními učiteli. Těšíme se na vás a na naše společné první setkání!

Prihlásit se k odběru RSS - Akce školy