Akce školy

Akce školy...

Vánoční koncert školy

Milé studentky a milí studenti,

rádi bychom vás i vaše blízké pozvali na Vánoční koncert, který se uskuteční v úterý 18. 12. od 17 hodin v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré RoliPřijďte si poslechnout, jak zpívá náš školní sbor a hraje školní orchestr a jak to ladí sborům prim a sekund. O příjemnou adventní atmosféru nebude nouze! Těšíme se na shledanou s vámi nejen u společného zpěvu tradičních českých koled.

Vaši učitelé :-)

Projektový den 2018

Motto: Vzdělávací proces je objevování, ne pouhé učení se pravd.

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích - angličtina

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiády v anglickém jazyce) se bude konat v těchto termínech:

Kategorie I. B (primy a sekundy)                                           úterý     4/12/2018

Kategorie II. B (tercie a kvarty)                                              pondělí 3/12/2018

Kategorie III. A, III. B (vyšší gymnázium bez maturantů)       středa   5/12/2018

Soutěž se skládá z poslechové a ústní části. Všichni soutěžící absolvují poslechový test, po jehož vyhodnocení postoupí úspěšnější studenti do dalšího kola (ostatní se vrátí zpět do výuky). V ústní části čeká postupující studenty po stručném představení konverzace na vylosované téma (po krátké přípravě), řešení situace (pohotově bez přípravy) či u mladších studentů popis obrázku. Hodnotí se jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

Třídní schůzky 12.11.2018

V pondělí 12. listopadu od 17 hodin se v budově školy konají třídní schůzky.

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

VLČÍ MÁKY ZNOVU VE VŠECH KRAJÍCH!

První československá na Prvním českém

V letošním osmičkovém roce si připomínáme mnoho významných událostí naší historie. Příští týden společně oslavíme Den vzniku samostatného československého státu (1918). Sté výročí naší republiky si chceme tak trochu neformálně připomenout i na naší škole, která byla zřízena šest let po vzniku první republiky především pro děti karlovarských českých úředníků. Na podzim roku 1924 nastoupilo ke studiu v tehdejším Českém státním reformním reálném gymnasiu prvních 45 studentů.

Oslavili jsme Evropský den jazyků

Věděli jste, že...? Ve světě existuje 6000 až 7000 jazyků, z toho 225 má původ v Evropě. Nejméně polovina světové populace je dvojjazyčná nebo vícejazyčná, t.j. rozumí nebo hovoří dvěma či více jazyky. I na naší škole klademe velký důraz na výuku cizích jazyků. I proto jsme pro žáky tercií připravili ve středu 26. 9. projektový den, během kterého se seznamovali s mnoha cizími jazyky: angličtinou, němčinou, francouzštinou, španělštinou, ruštinou a slovenštinou. Příjemným zpestřením pak byla nově společná mezinároční snídaně ve vestibulu školy. Tartine au nutella, Shortbread, Brezeln und viel anderes. Fotografie jsou připraveny ke zhlédnutí ve fotogalerii. Look at them and have a nice day :-)

Novinka - virtuální prohlídka školy

Zájezd Anglie- Cornwall 2019

S novým školním rokem nabízíme našim studentům další z řady oblíbených zájezdů za poznáním anglicky mluvících zemí a jejich kultury i života v rodinách.

Ve spolupráci s CK ProTravel jsme pro vás letos připravili zájezd do Anglie a Cornwallu.

Zájezd je určen všem studentům angličtiny od tercií výše.

Vyžádejte si již nyní program zájezdu i pokyny pro přihlašování u vašich učitelů AJ nebo u organizátorů zájezdu (Mgr. Simona Prošková,Mgr.Michaela Kondelová).

Těšíme se na vás.

Adaptační kurz 1.A

Část prvního školního týdne strávili naši studenti prvního ročníku na adaptačním kurzu. Třída 1.A se svou třídní učitelkou Lenkou Spilkovou prožili dva doslova nabité dny v Horní Blatné a jejím okolí. Vlčí jámy, Červená jáma, rozhledna na Blatenském vrchu, důl Mauricius, skály Strašidla, společenské i sportovní hry, noční orientační běh, to vše v krásné krušnohorské přírodě.

Prihlásit se k odběru RSS - Akce školy