Přihlásit se Pošta Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Akce školy

Akce školy...

BURZA UČEBNIC ONLINE

Náš student Jakub Nováček (2A) se svým kamarádem vytvořili webovou stránku, kde si studenti jednotlivých škol mohou domluvit prodej a koupi učebnic, tedy takovou burzu učebnic online. Funguje trochu jinak než běžné online burzy, především umožňuje prodej použitých učebnic v rámci jedné školy (i když nejen tak); studenti tedy nemusí nic posílat, případně riskovat koupi zajíce v pytli. Nahlédněte, vyzkoušejte: https://studentistudentum.cz/

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2017

V SOBOTU 20. 5. 2017 SE BĚŽEL V KARLOVÝCH VARECH 4. ROČNÍK MATTONI ½ MARATONU.

Samotného závodu se účastnila řada našich studentů i kolegů. Škola jako každoročně postavila i letos smíšenou 4člennou štafetu (Mgr. T. Štegová, M. Bauerová 4.A,  M. Kleslová 3.A, Mgr. H. Mašková).

Velké poděkování patří více jak 170 našim žákům a kolegům (Kváča, Landrgott, Štatská, Ančincová), kteří pomáhali na trase během závodu jako DOBROVOLNÍCI. Dokumentární fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Dana Ančincová

Třeťáci vyjeli do Chorvatska na turistický kurz

Letošní SPORTOVNĚ-TURISTICKÝ KURZ strávili studenti 3. ročníků a septim v chorvatském Biogradu na Moru. Ubytování bylo zajištěno v kempu Soline v moderních mobilhomech. Během kurzu si žáci vyzkoušeli windsurfing, jízdu na mořském kajaku, na kterém se vydávali na přilehlé ostrovy. Kromě toho podnikali krátké vyjížďky na školních terénních koloběžkách po okolí, hráli teambuildingové hry. Na programu byl i jednodenní výlet do NP PAKLENICA, spojený s koupáním v místních tůních a vodopádech. V národním parku si studenti vyzkoušeli základy lezení a slaňování, někteří se vydali na celodenní výšlap na chatu Lugarnica. Pro zájemce se uspořádal celodenní výlet lodí po okolních ostrovech. Na své si přišli i milovníci šnorchlování  a beachvolejbalu. Třídy si mohly poměřit  vzájemné  síly v triatlonu.

V nabitém programu byl čas i na kulturu. Navštívili jsme historické centrum Zadaru a večerní zahájení sezony „ SLAVNOSTI OTVÍRÁNÍ MOŘE“ v Biogradu.

ŠKOLNÍ POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO ANGLIE A JIŽNÍHO WALESU

Ve dnech 23.-28. dubna se vydala skupina 43 našich studentů angličtiny ze sekund až septim na tradiční poznávací zájezd do Velké Británie.
Ubytováni byli v anglických rodinách, kde si mohli ověřit své školní znalosti angličtiny v praxi.
Během několika dní navštívili řadu zajímavých míst jako hradní komplex ve Windsoru, římské lázně ve městě Bath, katedrálu ve Wellsu nebo malebnou zříceninu opatství v Glastonbury či kamenný kruh v Avebury, ve Walesu pak hrady Chepstow a Caerphilly. Zlatým hřebem pak byla návštěva Londýna poslední den.

Fotografie ze zájezdu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Hana Habrzettlová

Soutěž v cizích jazycích - francouzština

Dne 29. 5. 2017 proběhlo v Praze ve Francouzském institutu celostátní kolo Soutěže v cizích jazycích - francouzština. Naši školu výborně reprezentovala studentka V6.B Sofie Musková, která se ve velmi silné konkurenci umístila na 5. místě. Sofie tak navázala na své úspěchy ze soutěží v anglickém jazyce a fyzice. Gratulujeme.

Dvě prvenství v celostátním kole olympiády v AJ

Celostátní kolo olympiády v AJ-Praha

Vyhlášení výsledků soutěže v anglickém jazyce na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska / 22. 05. 2017 /
V pondělí 22. května se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ústředního kola soutěže v anglickém jazyce, které proběhlo na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska. Předání cen proběhlo za účasti zástupce velvyslankyně pana Agnuse Stewarta, dále za přítomnosti ředitele odboru pro mládež z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pana Mgr. Michala Urbana a za přítomnosti garanta celé soutěže Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV), v zastoupení náměstkyně profesního rozvoje a kariéry paní Mgr. Ireny Hoškové.

Soutěže na školní úrovni zúčastnilo 39 335 žáků. Do okresních kol postoupilo 3 630 žáků a krajských kol se zúčastnilo 486 žáků. Samotného finále v podobě ústředního kola se pak zúčastnilo 28 nejlepších žáků ze všech středních škol v ČR. Každý kraj byl zastoupen v dané kategorii jen jedním žákem, a to vítězem krajského kola.

Školní výměna s nizozemskou školou Isendoorn College Warnsveld.

Ve dnech 7. – 12. 5. 2017 přivítali naši studenti v rámci 2. části školní výměny nizozemské studenty z městečka Zutphen. Čeští studenti se těšili, až budou moci ukázat novým kamarádům svoji školu, město Karlovy Vary a jeho krásné okolí, avšak také byli napjatí, jak se vše bude líbit.

Program tříd v maturitním týdnu 16. 5. - 19. 5. 2017

V pondělí 15. 5. se všichni žáci účastní běžné výuky dané rozvrhem hodin. Od úterý 16. 5. do pátku 19. 5. je program stanoven dle zvláštního rozpisu, který naleznete v příloze. Uvedené akce se konají nejenom v budově školy, ale i na různých jiných místech v Karlových Varech. Pokud nedojde k jiné domluvě s doprovázejícím učitelem nebo není jinak dáno rozpisem, sejdou se žáci na místě konání akce vždy 5 minut před jejím zahájením.

Obědy se v tyto dny budou vydávat v čase od 11 do 13.30 hodin. Žáci si sami včas obědy odhlásí, pokud je nebudou chtít odebírat.

Odjezd do Velké Británie

Do Velké Británie odjíždíme v neděli 23.4. 2017 v 6.00 ráno od Tržnice. Sraz všech účastníků je v 5.45 na určeném místě u Tržnice. Vracíme se v PÁTEK 28.4. v odpoledních hodinách.

H.Habrzettlová, T. Růžičková

Prihlásit se k odběru RSS - Akce školy