Akce školy

Akce školy...

Vítězové PČG Writing Challenge 2021

Letošní PČG Writing Challenge, nejkomplexnější soutěž v cizím jazyce pouze pro studenty VG PČG, již zná své vítěze:

1. místo David Radimerský

2. místo Daniel Obozov

3. místo Adam Krejčík

4. místo Amy Romano

5. místo Anna Gončarová

Studenti na prvních místech si odnášejí ceny, které je mají posunout dále: kromě iPhonu za první místo jsou to roční předplatná časopisů v Aj (National Geographic, Wired) a pro všechny účastníky soutěže také nabídka uhrazení účastnického poplatku za mezinárodní letní akademii Discover, která je možností zažít "malý Oxford v České republice" (https://discover.sk/cs/).

Výhercům i všem účastníkům blahopřejeme a doufáme, že svých cen využijí naplno! :) První tři práce budou vyvěšeny k nahlédnutí na nástěnce naproti respiriu.

Porota: Viktor Hanzlík, Simona Prošková, Michaela Kondelová

Matematická olympiáda

Žák Martin Coubal z kvarty B zvítězil v okresním kole matematické olympiády kategorie Z9, které se konalo 27. ledna 2021. První místo obsadil s nejvyšším možným počtem bodů. K úspěchu gratulujeme.
Mgr. Hana Machovcová

Aktuální informace - školní kolo Aj olympiády

Školní kolo proběhne ve dvou částech (obojí online). V prvním uvedeném termínu proběhne poslech, z něhož nejúspěšnější v dané kategorii postoupí do ústního kola (druhý uvedený termín).

Zájemci o olympiádu se přihlásí svému vyučujícímu do čtvrtka 28.1.2021.

Termíny:   Kategorie IB (primy, sekundy): 8.2. a 15.2., obojí od 15 hodin

Kategorie IIB (tercie, kvarty): 10.2. a 17.2., obojí od 14 hodin

Kategorie IIIA (vyšší gymnázium kromě maturantů): 10.2. a 16.2., obojí od 14 hodin

PČG Writing Challenge 2021 - soutěž spuštěna!

I letos zveme všechny nadšené psavce do soutěže v anglickém psaní. Čekají Vás báječné ceny od iPhone SE přes předplatné časopisů v Aj až po účastnický poplatek na mezinárodní letní akademii Discover. Letošní téma je obzvlášť aktuální. Deadline: do 28. února 2021. Odevzdání emailem. Veškeré informace najdete v příloze.

Den otevřených dveří ani Přijímačky nanečisto nebudou

Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace u nás se letos bohužel nemůže na naší škole konat Den otevřených dveří (původně naplánován na 11. 1.) ani Přijímací zkoušky nanečisto. Pro zájemce o studium na našem gymnáziu však připravujeme alespoň prezentaci, která by vás měla rámcově informovat o struktuře a organizaci letošního přijímacího řízení. Sledujte prosím i nadále naše webové stránky.

PČG online i v novém roce

Máme tu nový rok a s ním i staronový rozpis videokonferencí opět pro všechny třídy NG i VG, který zaznamenal jen několik drobných úprav. Výuka se tedy vrací do virtuálních učeben, do prostředí Meetu a Zoomu. Přejeme tímto svým milým studentům ostrý obraz a dobrý zvuk a samozřejmě spolehlivý a hlasitý budík, jehož zvonění nahradí v pondělí 4. 1. ráno v 8 hodin školní zvonek :-) Za rodiči pak putuje přání trpělivosti, pevného zdraví a mnoha i třeba drobných radostných chvil v roce 2021. Společně to zvládneme!

Stálý rozvrh videokonferencí (GM nebo Zoom) platný od 4. 1. 2021.pdf

Zeměpisná olympiáda kat. D vyšší gymnázium

Zájemci o účast na Zeměpisné olympiádě kat D vyšší gymnázium se přihlaste mailem: schoniger@gymkvary.eu a zpětnou vazbou mailem dostanete instrukce.

Krabice od bot

Dobrá věc se podařila! Žákům, rodičům a učitelům PČG, prostě všem, kteří se zapojili, patří velký respekt a poděkování! Pro charitativní projekt Krabice od bot jsme společně dokázali připravit neuvěřitelných 80 krabic, které udělají velkou radost někomu, kdo třeba nemá  v životě tolik štěstí a jeho rodičům již na dárky v rozpočtu nezbývá. Obdarovaných bude mnohem více, nemálo rodičů našich žáků naplnilo a předalo své vlastní krabice a dohromady, jen co víme, se dostáváme k číslu 100!

Olympiáda v Aj - školní kolo

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiády v anglickém jazyce) se letos bude konat online v týdnu od 1. února 2021 (termíny budou upřesněny).

Kategorie I. B (primy a sekundy)

Kategorie II. B (tercie a kvarty)

Kategorie III. A (vyšší gymnázium bez maturantů)

Soutěž se skládá z poslechové a ústní části. Všichni soutěžící absolvují poslechový test, po jehož vyhodnocení postoupí úspěšnější studenti do ústní části.

Nejsou vyhlášené kategorie pro žáky, kteří měli či mají trvalou možnost komunikovat v daném jazyce mimo samotnou jazykovou výuku. Tyto žáky není možné zařadit do vyhlášených kategorií uvedených soutěží a nemohou se tedy soutěží v NJ, AJ a FJ účastnit.

Evropa v zimě

Předmětová komise výtvarné výchovy PČGKV vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma: „Evropa v zimě“

Můžete se inspirovat

• vánočními trhy v Drážďanech, Chebu, Karlových Varech i jinde
  • krajinou v našem okolí, které  dominují Krušné hory
  • svými lyžařskými zážitky a krásami zimních scenérií v Alpách

Výtvarnou techniku vybírejte podle vlastního uvážení, minimální formát A4. Termín zaslání prací do 27.11.2020 do Google Classroom vyučujících Mgr. Jiříkové, Mgr.Langley a Mgr. Uherkové

Práce budou vyhodnoceny a poté vystaveny v malé galerii naší školy. Vítězové obdrží hodnotné ceny.

Prihlásit se k odběru RSS - Akce školy