Akce školy

Akce školy...

Cesta do Evropského parlamentu v Bruselu

Belgie je nejenom zemí čokoládových pralinek, křehkých vaflí, smažených pomfritů a sladkého piva. Tato malá země může turistům nabídnout i cestu za poznáním mnoha krásných historických měst (Antverpy, Bruggy, Gent, Lovaň) a v neposlední řadě návštěvu významných evropských institucí.

Třídní schůzky 8.4.2019

V pondělí 8. dubna od 17 hodin se na naší škole konají třídní schůzky. Pozvánku pro rodiče s programem obdrželi žáci v písemné podobě.

Česko-německá výměna s Lessing-Gymnasium Plauen

Od 27. 3. do 29. 3. 2019 proběhla druhá část česko-německé spolupráce mezi naším gymnáziem a Lessing-Gymnasium Plauen. Pro německé žáky a jejich učitele jsme připravili bohatý program, během kterého si prohlédli naši školu, seznámili se naším městem a regionem. První den žáci luštili kvíz a křížovku v lázeňském centru Karlových Varů a večer společně s rodiči připravili pro všechny výbornou večeři. Druhý den jsme navštívili muzeum a sklářskou huť Moser. Prohlídka byla velmi zajímavá a někteří si dokonce odnesli malý dárek v podobě prasátka pro štěstí. Pak jsme společně poobědvali na statku Bernard a nakonec jsme prozkoumali taje hradu Loket, který byl svého času klíčem do království českého. Poslední den všichni pracovali v několika různých workshopech - pletli jsme pomlázky a dekorovali hrnečky, naučili se písničku, hráli softbal, psali básničky a příběhy a tvořili plakáty. Děkujeme všem učitelům, žákům a rodičům, kteří se na přípravě a realizaci uspěšné části výměny podíleli.

Přijímací zkoušky nanečisto již tuto sobotu 26. 1. 2019!

Již tuto sobotu se sejdou v aule školy uchazeči o studium na PČG z 5. a 9. tříd, aby se zúčastnili Přijímacích zkoušek nanečisto. Časový harmonogram dne zůstává nezměněn a naleznete ho v příloze. Žáci si přinesou s sebou pouze psací pomůcky. Uchazeči o studium na gymnáziu si projdou modifikovanými testy CERMATu a právě na stránkách www.cermat.cz se můžete po 8. 2. 2019 seznámit s kompletním zněním těchto testů včetně klíče správných řešení.

Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří 2019

Těší nás, že v posledních letech roste zájem o studium na našem gymnáziu. Dokladem je i vysoká návštěvnost během včerejšího Dne otevřených dveří. Učitelé naší školy připravili pro zájemce z řad rodičů i žáků ZŠ opravdu pestrý program a naši současní studenti návštěvníky po škole doprovázeli a odpovídali na jejich všetečné otázky. V čase prezentace ředitele školy RNDr. Zdeňka Papeže byla aula naplněna do posledního místa, někteří hosté dokonce i stáli.

Ve fotogalerii školy si můžete prohlédnout několik snímků ze včerejší úspěšné akce.

Den otevřených dveří 2019

V pondělí 14. ledna v 16 hodin otevře naše škola své dveře návštěvníkům z řad široké veřejnosti.

Můžete se těšit na prohlídku nové budovy školy  - výtvarných ateliérů (zkusíte si nakreslit mandalu), hudebny a auly. V odborných učebnách a laboratořích budou připraveny výstavy učebních materiálů a prezentace školních akcí. V zrekonstruované velké tělocvičně si můžete zahrát badminton, v malé tělocvičně pro vás bude připravena opičí dráha. V literární kavárně si pak na chvíli odpočinete během napínavé dílny čtení. Mikroskopování preparátů bude připraveno v laboratoři biologie, v posluchárně fyziky uvidíte neviditelné (například zvuk) a zhlédnete i několik dalších záhadných experimentů. Na chodbě 1. patra potkáte robotického astronauta Gerharda, který se během své kosmické mise snaží dostat do bezpečí vzduchové komory.

Přijímací zkoušky nanečisto

Na žádost mnoha zájemců o studium na naší škole jsme se rozhodli uspořádat v sobotu 26. 1. 2019 přijímací zkoušky nanečisto pro uchazeče z 5. a 9. tříd ZŠ. Podmínkou účasti je vyplnění elektronické přihlášky (klikněte na obrázek výše).

Výsledky školního kola Soutěže v cizích jazycích – angličtina - 2018/19

I letos se v mikulášském týdnu (3. – 5. 12.) konala školní kola všech kategorií. A tady jsou výsledky:

Kategorie IB (primy, sekundy)

1. místo – Nguyen Thuy Duong (V2b) – 91 b.

2. místo - Kocourek Krištof (V1a) – 87 b.

3. místo – Oeding Leonard  (V1b) – 86 b.

Adventní jazykový pobyt v Plauen

Věděli byste, že část historického území Vogtland (Fojtsko) tvoří i náš ašský výběžek? Hlavním městem okresu Vogtland v Sasku je Plauen (Plavno). A právě zde se nachází naše partnerské Lessingovo gymnázium. Minulý týden (5. 12. - 7. 12.) proběhlo již páté setkání našich a německých žáků, tentokrát se do Plavna vypravila třída V3.A.

Vánoční koncert školy

Milé studentky a milí studenti,

rádi bychom vás i vaše blízké pozvali na Vánoční koncert, který se uskuteční v úterý 18. 12. od 17 hodin v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré RoliPřijďte si poslechnout, jak zpívá náš školní sbor a hraje školní orchestr a jak to ladí sborům prim a sekund. O příjemnou adventní atmosféru nebude nouze! Těšíme se na shledanou s vámi nejen u společného zpěvu tradičních českých koled.

Vaši učitelé :-)

Prihlásit se k odběru RSS - Akce školy