Akce školy

Akce školy...

Výsledky školního kola Soutěže v cizích jazycích – angličtina - 2019/20

Školní kola jednotlivých kategorií proběhla tradičně v mikulášském týdnu od 3. 12. do 5. 12. 2019.

Kategorie IB (primy, sekundy)

Zúčastnilo se 28 soutěžících, 14 postoupilo do 2. kola. Maximum - 95 bodů.

1. místo – Leonard Oeding (V2b) – 89 b.

2. místo – Jan Karas (V2b) – 88 b.

3. místo – Jan Tetur (V2b) – 85 b.

4. místo – Dorotka Sadílková (V2a) – 84 b., 5. místo - Viktorie Kašparová (V2a) - 83 b., 6. místo – Jiří Vavřík (V1b) – 81 b., 7. místo – Daniel Skoupý (V1a) – 80 b.

Na dalších místech (dle abecedního pořádku): David Gouzen, Natálie Anna Hrbatá, Kristýna Chárová, Krištof Kocourek, Amálie Košinová, Tomáš Pospíšil, Tatiana Šmehlíková

Vánoční koncert Březová 2019

Vánoční koncert 2019Zveme Vás na vánoční koncert Martina Šafaříka a pěveckého sboru Prvního českého gymnázia v Karlových Varech, který se koná v úterý 10. 12. 2019 v kulturním domě Březová u Sokolova od 18.30 hod.

Vánoční koncert školy

Milé studentky a milí studenti, vážení rodiče,

rádi bychom vás i vaše blízké pozvali na Vánoční koncert, který se uskuteční v úterý 17. 12. od 17 hodin v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli. Přijďte si poslechnout, jak zpívá náš školní sbor a hraje školní orchestr a jak to ladí sboru prim. O příjemnou adventní atmosféru nebude nouze! Těšíme se na shledanou s vámi nejen u společného zpěvu tradičních českých koled.

Vaši učitelé :-)

vánoční koncert 2019.pdf

Přijímací zkoušky nanečisto

Na žádost mnoha zájemců o studium na naší škole jsme se rozhodli uspořádat v sobotu 25. 1. 2020 přijímací zkoušky nanečisto pro uchazeče z 5. a 9. tříd ZŠ. Podmínkou účasti je vyplnění elektronické přihlášky, která bude na webových stránkách školy k dispozici od 6. 1. 2020.

Náklady na zkoušky jednoho testovaného žáka činí přibližně 100 Kč – administrace (příprava a kopírování testových sešitů), provoz auly v den pracovního volna, mimořádný úklid, drobné občerstvení. Pokud chcete naší škole pomoci s pokrytím těchto nákladů, prosíme Vás, abyste do 24. 1. uhradili částku 100 Kč za žáka na číslo účtu: 27-5622610287/0100. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení žáka.

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích - angličtina

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiády v anglickém jazyce) se bude konat v těchto termínech:

Kategorie I. B (primy a sekundy)                                 - úterý     3/12/2019

Kategorie II. B (tercie a kvarty)                                    - čtvrtek  5/12/2019

Kategorie III. A (vyšší gymnázium bez maturantů)      - středa   4/12/2019

Soutěž se skládá z poslechové a ústní části. Všichni soutěžící absolvují poslechový test, po jehož vyhodnocení postoupí úspěšnější studenti do dalšího kola (ostatní se vrátí zpět do výuky). V ústní části čeká postupující studenty po stručném představení konverzace na vylosované téma (po krátké přípravě), řešení situace (pohotově bez přípravy) či u mladších studentů popis obrázku. Hodnotí se jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

U příležitosti Dne válečných veteránů 11.11.2019 proběhne na naší škole celonárodní sbírka, kterou již tradičně po celé ČR pořádá společnost Post Bellum. Výtěžek z této sbírky je určený pro natáčení a zpracování pamětnických příběhů 20. století. V průběhu celého dne budete mít možnost zakoupením vlčího máku na vrátnici školy podpořit  rozšíření pamětnického portálu Paměť národa (www.pametnaroda.cz), kde se tato pamětnická vyprávění ukládají a zpřístupňují široké veřejnosti. Doporučená cena jednoho máku je 30,- Kč.

Třídní schůzky 11. listopadu 2019

V pondělí 11. listopadu 2019 se konají třídní schůzky od 17 hodin v budově školy. Další informace najdete v pozvánce (viz příloha).

Projektový den 2019

Ve čtvrtek 24. 10. se žáci V6.AB a 2.A účastnili projektového dne. Naši vyučující pro ně ve spolupráci s odborníky z praxe připravili šest různých programů. Chemici zjišťovali například výskyt kyseliny vinné v bílém víně, porovnávali vzorky mléka různé zralosti a řadili nápoje od kyselých po zásadité. Biologové prozkoumávali v terénu rašeliniště a geografové lovili v lese kešky (bonusem byl i "odlovený" košík plný hub). Mladí architekti nejdříve na koloběžkách projeli centrum města a pak navrhovali, jak obohatit a účelně využít tzv. hluchá místa v Karlových Varech. O lidských právech debatovali studenti s představiteli Amnesty International. Fanoušci dějepisu si připomněli 30. výročí sametové revoluce, došlo i na bourání Berlínské zdi postavené z papírových krabic. Věříme, že skupinová projektová práce přinesla našim žákům mnoho nových vědomostí a zážitků.

Projektový den

Proběhne ve čtvrtek 24. 10. 2019 a je určený žákům sext a 2. ročníku vyššího gymnázia.

Přihlašování do jednotlivých skupin bude v této aktualitě aktivní formou jednoduchého dotazníku v pondělí 21. 10. 2019 po 6. vyučovací hodině.

Přihlašování je k dispozici ZDE.

Evropský den jazyků

Stalo se na naší škole již tradicí, že si každý rok 26. září připomínáme Evropský den jazyků. I letos se v tento den uskutečnily jazykové semináře pro obě tercie. V rámci tohoto projektového dne žáci rozvíjeli své jazykové kompetence v angličtině, němčině, francouzštině, ruštině, slovenštině a španělštině, nově přibyla holandština a workshop o České lingvistické olympiádě. Největší úspěch ale stejně jako loni zaznamenala mezinárodní snídaně ve vestibulu školy :-) Snímky z tohoto dne můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Prihlásit se k odběru RSS - Akce školy