Zájmové útvary

volnočasové aktivity, kroužky apod.

Klubové odpoledne ve školním roce 2019/2020

Na základě zájmu rodičů a žáků jsme se rozhodli zařadit v příštím školním roce 2019/2020 do vzdělávacího programu našich žáků sekund, tercií a kvart NG tzv. klubové odpoledne.  Žáci si budou moci vybrat z následující nabídky klubů, které pak budou navštěvovat po celý školní rok:

úterý 14.00 – 15.30 hodin: Čtenářský klub, Klub zábavné logiky a deskových her, Klub francouzského jazyka pro začátečníky a Klub španělského jazyka pro začátečníky

pátek 14.00 – 15.30 hodin: Badatelský klub – robotika

Přihlášení do jednotlivých klubů proběhne již v úterý 3. 9. 2019 ve 14 hodin v aule. Přihlášku žáci obdrží od svých TU v pondělí 2. 9. 2019. Účast je pro žáky bezplatná. Věříme, že o tuto novinku bude velký zájem a žáci se aktivně do pestré činnosti klubů zapojí.

Kroužek robotiky boduje na FEL ČVUT

Ve čtvrtek 25. dubna v 10:00 se odměřená Zengerova posluchárna v historické budově ČVUT na Karlově náměstí v Praze proměnila v soutěžní arénu plnou emocí. Odstartovala celostátní Robosoutěž 2019 pro 2. stupeň ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií. Více než čtyřicet týmů složených z mladých konstruktérů, mechaniků a programátorů během tří jízd urputně bojovalo o postup do druhého kola soutěže. K našemu nadšení získaly potřebné body všechny tři týmy Prvního českého gymnázia nazvané Conrad s.r.o., R.U.R. Vary a Varáci a ve druhém a třetím kole se utkaly s nejlepšími borci. Po dramatickém vyřazení týmu Varáci (Archip Barkov V4.B a Nikolaj Fatějev V2.A) získal tým R.U.R. Vary (Martin Coubal a František Vondrák z V2.B) skvělé 7. místo a tým Conrad s.r.o. (Leo Oeding, Šárka Šimková a Kristýna Chárová z V1.B) dokonce 5. místo v republice.

Semifinále First Lego League v Bratislavě

First Lego League je celosvětová soutěž ve výzkumu a robotice pro mládež do 16 let, v Evropě pořádaná sdružením Hands on Technology. Soutěžní týmy programují autonomní roboty, kteří musí splnit komplikované úkoly na hracím poli. Současně pracují na výzkumném projektu - zkoumají, řeší problémy a prezentují výsledky své práce před porotou. V České republice se soutěž konala již potřinácté a zadáním letošního ročníku byl život ve vesmíru - Into Orbit.

Mezi 18 nejlepších týmů České republiky a Slovenska se do semifinále, které proběhlo v sobotu 9. února na Fakultě informačních technologií v Bratislavě, probojoval i sehraný tým Karlovaráci z Prvního českého gymnázia vedený Mgr. Jarmilou Weberovou. Přestože jsme byli na této prestižní soutěži úplnými nováčky, v konkurenci zkušených matadorů FLL jsme obstáli se ctí. Desítky hodin strávených programováním a úpravami robota, konzultacemi a nacvičováním prezentace se týmu rozhodně vyplatily.

Doučování v rámci cizích jazyků

Milé žákyně a žáci,

od září letošního roku máte možnost navštěvovat kroužky doučování anglického a německého jazyka.

Robosoutěž pro SŠ

V pátek 2. 12. 2016 se v Praze na FEL ČVUT konala celostátní ROBOSOUTĚŽ PRO SŠ. Naši školu reprezentovali členové kroužku programování robotů a dosáhli vynikajících úspěchů. Tým ve složení Jakub Červenák, Antonín Napraš, Jindřich Lachman se umístil na 5. místě, tým ve složení Sarah Huspeková, Barbora Säcklová, Adéla Milerová na 9. místě. Za skvělou reprezentaci děkujeme. Velké díky patří též panu Rudolfovi a to za zhotovení soutěžní plochy nepostradetelné při přípravě na soutěž.

ŽÁKOVSKÁ KNIHOVNA INFORMUJE...

Od 17. 10. 2016  je v provozu studovna žákovské knihovny. Veškeré potřebné informace najdete na stránkách školy (http://www.gymkvary.cz/node/14).

Tajemství 3D tisku

3D tiskChcete se seznámit s tiskem trojrozměrných objektů? Na našem gymnáziu může vzniknout kroužek 3D tisku, ve kterém si navrhnete vlastní model, seznámíte se s vhodnými materiály a jejich vlastnostmi, složíte a nastavíte si tiskárnu a nakonec předmět vytisknete. Stačí se co nejdříve přihlásit na adrese pavel.pelcak1@gmail.com .

Centrum sportu

Nabídka Centra sportu pro školní rok 2016/2017.

Prihlásit se k odběru RSS - Zájmové útvary