Zájmové útvary

volnočasové aktivity, kroužky apod.

Roboti opět postupují do mezinárodního semifinále

Robotýmy PULSE a CITASO Prvního českého gymnázia pokračují v tradici a v sobotu 14. prosince si po roce znovu připsaly skvělý úspěch v regionálním kole soutěže First Lego League. V konkurenci devíti týmů zvítězil v celkovém hodnocení tým PULSE, který s přehledem postupuje do semifinále na Slovensku, a nádherné druhé místo patří soutěžícím z týmu CITASO. Moc gratulujeme, udělali jste kus práce na robotech i sami na sobě!

Pro úplnost je třeba doplnit, že v kategorii Robot Game se týmy PULSE a CITASO utkaly o prvenství ve finále, v kategorii Research obsadil PULSE první a CITASO třetí místo, za výkon v kategorii Team Work byl PULSE oceněn 2. místem a v disciplíně Robot Design se CITASO umístil na 2. příčce, PULSE byl třetí.

Pozvánka na soutěž FLL 2019

Všechny, kdo se zajímají o roboty ze stavebnice Lego, srdečně zveme na veřejnou prezentaci výzkumného úkolu soutěže First Lego League 2019. Akce proběhne v pondělí 9. prosince od 14:00 v aule. Týmy Citaso a Pulse předvedou výsledky své práce při řešení zadání v oboru architektury. Jedná se o generální zkoušku na mezinárodní soutěž, která se uskuteční již v sobotu 14. prosince (viz leták v příloze). Přijďte se podívat - potřebujeme vaši podporu a zpětnou vazbu!

Vážení studenti,

proč se něco nedozvědět o světových náboženstvích ? Debatní klub vás zve na diskusi o různých formách víry, v pátek 29.11. od 14 00 hodin v Zasedací místnosti beseda o islámu. Všichni jste zváni.

Třicet let od 17. listopadu 1989

Vážení studenti,

přijďte si podiskutovat o tomto významném svátku i o uplynulých třiceti letech po sametové revoluci. Hlavním hostem bude R.Š. Rob a akce proběhne v pátek 15. listopadu 2019 v Zasedací místnosti od 14 00 hodin. Všichni jsou srdečně zváni.

Roboti & architektura

Kroužek robotiky se i letos pod vedením Mgr. Jarmily Weberové zúčastní mezinárodní soutěže v programování First Lego League. Tématem letošního ročníku FLL City Shapers je architektura města. Dva týmy z naší školy nejprve ze stavebnice Lego Mindstorms zkonstruují robota, kterého naprogramují tak, aby splnil některou ze 13 misí na hracím plánu. Konstrukci robota i program dokumentují a připraví prezentaci technického řešení pro porotu.

Nepovinné předměty, kroužky a kluby 2019/20

Seznam nepovinných předmětů, kroužků a klubů naleznete zde http://www.gymkvary.cz/node/25

Klub komunikace v Aj zaměřený na přípravu na mezinárodní zkoušky z Aj FCE a CAE

V rámci klubu se seznámíme s formátem obou zkoušek, vyzkoušíme si je nanečisto a budeme trénovat problematické části včetně písemné. Klub je pro studenty zdarma. Letos je financován z projektu Šablony II. Podmínkou je, že přihlášení studenti musí navštěvovat klub pravidelně a v celé jeho délce, t.j. od září 2019 do ledna 2020.

Doba konání: každou středu od 14 - 15.30 v učebně JAZ. První hodina ve středu 11.9.2019. Vyučuje Mgr. Simona Prošková. Zájemci se přihlásí přímo u pí. Proškové.

Klubové odpoledne ve školním roce 2019/2020

Na základě zájmu rodičů a žáků jsme se rozhodli zařadit v příštím školním roce 2019/2020 do vzdělávacího programu našich žáků sekund, tercií a kvart NG tzv. klubové odpoledne.  Žáci si budou moci vybrat z následující nabídky klubů, které pak budou navštěvovat po celý školní rok:

úterý 14.00 – 15.30 hodin: Čtenářský klub, Klub zábavné logiky a deskových her, Klub francouzského jazyka pro začátečníky a Klub španělského jazyka pro začátečníky

pátek 14.00 – 15.30 hodin: Badatelský klub – robotika

Přihlášení do jednotlivých klubů proběhne již v úterý 3. 9. 2019 ve 14 hodin v aule. Přihlášku žáci obdrží od svých TU v pondělí 2. 9. 2019. Účast je pro žáky bezplatná. Věříme, že o tuto novinku bude velký zájem a žáci se aktivně do pestré činnosti klubů zapojí.

Kroužek robotiky boduje na FEL ČVUT

Ve čtvrtek 25. dubna v 10:00 se odměřená Zengerova posluchárna v historické budově ČVUT na Karlově náměstí v Praze proměnila v soutěžní arénu plnou emocí. Odstartovala celostátní Robosoutěž 2019 pro 2. stupeň ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií. Více než čtyřicet týmů složených z mladých konstruktérů, mechaniků a programátorů během tří jízd urputně bojovalo o postup do druhého kola soutěže. K našemu nadšení získaly potřebné body všechny tři týmy Prvního českého gymnázia nazvané Conrad s.r.o., R.U.R. Vary a Varáci a ve druhém a třetím kole se utkaly s nejlepšími borci. Po dramatickém vyřazení týmu Varáci (Archip Barkov V4.B a Nikolaj Fatějev V2.A) získal tým R.U.R. Vary (Martin Coubal a František Vondrák z V2.B) skvělé 7. místo a tým Conrad s.r.o. (Leo Oeding, Šárka Šimková a Kristýna Chárová z V1.B) dokonce 5. místo v republice.

Semifinále First Lego League v Bratislavě

First Lego League je celosvětová soutěž ve výzkumu a robotice pro mládež do 16 let, v Evropě pořádaná sdružením Hands on Technology. Soutěžní týmy programují autonomní roboty, kteří musí splnit komplikované úkoly na hracím poli. Současně pracují na výzkumném projektu - zkoumají, řeší problémy a prezentují výsledky své práce před porotou. V České republice se soutěž konala již potřinácté a zadáním letošního ročníku byl život ve vesmíru - Into Orbit.

Mezi 18 nejlepších týmů České republiky a Slovenska se do semifinále, které proběhlo v sobotu 9. února na Fakultě informačních technologií v Bratislavě, probojoval i sehraný tým Karlovaráci z Prvního českého gymnázia vedený Mgr. Jarmilou Weberovou. Přestože jsme byli na této prestižní soutěži úplnými nováčky, v konkurenci zkušených matadorů FLL jsme obstáli se ctí. Desítky hodin strávených programováním a úpravami robota, konzultacemi a nacvičováním prezentace se týmu rozhodně vyplatily.

Prihlásit se k odběru RSS - Zájmové útvary