Školení a kurzy

Adaptační kurz 1.A

Část prvního školního týdne strávili naši studenti prvního ročníku na adaptačním kurzu. Třída 1.A se svou třídní učitelkou Lenkou Spilkovou prožili dva doslova nabité dny v Horní Blatné a jejím okolí. Vlčí jámy, Červená jáma, rozhledna na Blatenském vrchu, důl Mauricius, skály Strašidla, společenské i sportovní hry, noční orientační běh, to vše v krásné krušnohorské přírodě.

Adaptační kurz 1.A

Část prvního školního týdne strávili naši studenti prvního ročníku na adaptačním kurzu. Třída 1.A se svou třídní učitelkou Lenkou Spilkovou prožili dva doslova nabité dny v Horní Blatné a jejím okolí. Vlčí jámy, Červená jáma, rozhledna na Blatenském vrchu, důl Mauricius, skály Strašilky, společenské i sportovní hry, noční orientační běh, to vše v krásné krušnohorské přírodě.

Fotografie z akce jsou k vidění v příloze

Our English Camp aneb zážitková angličtina 2018

Před pár dny se vrátili z oblíbené akce studenti a studentky druhého ročníku a sext našeho gymnázia.
V průběhu jednoho týdne si ověřili svou schopnost komunikovat s rodilým mluvčím, porozumět keltské mytologii,pochopit, jak se učíme jazykům, naučit se pár irských tanečků,zasportovat si v lese, navštívit unikátní rašeliniště, navštívit německý Fichtelberg, sehrát něco ze Shakespeara a vytvořit vlastní dramatický kus pro diváky a učitele. Kurz byl přínosný,poučný, zábavný, bylo to opět přátelské setkání 50 lidí. Děkujeme všem zúčastněným, že se akce vydařila!!

Doučování v rámci cizích jazyků

Milé žákyně a žáci,

od září letošního roku máte možnost navštěvovat kroužky doučování anglického a německého jazyka.

Chceš studovat medicínu v Plzni?

Ve středu 21. 9. se od 14:30 hodin uskuteční v aule naší školy setkání se studenty Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, absolventy PČG KV. Medici se s vámi podělí o své bohaté zážitky z LF a popíšou krutou realitu života studenta medicíny. Můžete se těšit i na malou lekci z anatomie.

Adaptační kurz třídy 1.A

Ve dnech 5.9. -7.9. 2016 absolvovala třída 1.A svůj adaptační kurz. Konal se v krásném horském prostředí Horní Blatné v Chatě pod Vlčí jámou. První den nám počasí nepřálo, ale přesto jsme podnikli malé výlety. V době deště se třída seznamovala pomocí různých her. Další dny už svítilo sluníčko, a tak seznamování probíhalo při horské túře a při sportovních aktivitách. Vrcholem byl noční orientační závod. Ale v tu dobu se již všichni znali, a tak si vzájemně v jednotlivých hlídkách pomáhali. Proto nikdo nezabloudil.

Na konci adaptačního kurzu již byla 1.A zcela „adaptovaná“. Tak snad se všem bude dařit tak dobře jako na kurzu a zůstane jim veselá nálada.

Adaptační kurz třídy 1.A

Ilona Baarová – třídní učitelka

Příprava na zkoušky FCE a CAE

V letošním školním roce pro vás otvíráme nový seminář Příprava na zkoušky FCE a CAE, který bude probíhat každou středu od 14:00 do 15:30 v učebně JAZ. Začínáme již zítra, tj. 7.9.2016. Seminář bude zaměřen na problematické části zkoušky, budete mít možnost ověřit si, jak byste u zkoušek uspěli. Na setkání se těší Mgr. Hana Heiserová a Mgr. Simona Prošková :-)

Adaptační kurz 1.A (4leté studium)

Základní informace o adaptačním kurzu pro první ročník čtyřletého gymnázia 2016/2017 najdete v příloze.

Jazykový pobyt v Drážďanech

Milí účastníci jazykového pobytu v Drážďanech!

Odjezd na akci je 2. 11. 2015 v 8:00 z parkoviště u Slavie (Drahovice). Návrat bude 6. 11. 2015 kolem 19:00.

Nezapoměňte platný cestovní doklad (pas/občanka), průkaz pojištěnce, svačinu na cestu a celý týden pobytu a dobrou náladu smiley.

Obědy ve škole byly odhlášeny hromadně.

Těšíme se na vás.

Mgr. M. Jůnová a Mgr. Z. Vitouchová