Školení a kurzy

Doučování v rámci cizích jazyků

Milé žákyně a žáci,

od září letošního roku máte možnost navštěvovat kroužky doučování anglického a německého jazyka.

Chceš studovat medicínu v Plzni?

Ve středu 21. 9. se od 14:30 hodin uskuteční v aule naší školy setkání se studenty Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, absolventy PČG KV. Medici se s vámi podělí o své bohaté zážitky z LF a popíšou krutou realitu života studenta medicíny. Můžete se těšit i na malou lekci z anatomie.

Adaptační kurz 1.A

Adaptační kurz třídy 1.A

Ve dnech 5.9. -7.9. 2016 absolvovala třída 1.A svůj adaptační kurz. Konal se v krásném horském prostředí Horní Blatné v Chatě pod Vlčí jámou. První den nám počasí nepřálo, ale přesto jsme podnikli malé výlety. V době deště se třída seznamovala pomocí různých her. Další dny už svítilo sluníčko, a tak seznamování probíhalo při horské túře a při sportovních aktivitách. Vrcholem byl noční orientační závod. Ale v tu dobu se již všichni znali, a tak si vzájemně v jednotlivých hlídkách pomáhali. Proto nikdo nezabloudil.

Na konci adaptačního kurzu již byla 1.A zcela „adaptovaná“. Tak snad se všem bude dařit tak dobře jako na kurzu a zůstane jim veselá nálada.

Adaptační kurz 1.A

Adaptační kurz třídy 1.A

Ilona Baarová – třídní učitelka

Příprava na zkoušky FCE a CAE

V letošním školním roce pro vás otvíráme nový seminář Příprava na zkoušky FCE a CAE, který bude probíhat každou středu od 14:00 do 15:30 v učebně JAZ. Začínáme již zítra, tj. 7.9.2016. Seminář bude zaměřen na problematické části zkoušky, budete mít možnost ověřit si, jak byste u zkoušek uspěli. Na setkání se těší Mgr. Hana Heiserová a Mgr. Simona Prošková :-)

Adaptační kurz 1.A (4leté studium)

Základní informace o adaptačním kurzu pro první ročník čtyřletého gymnázia 2016/2017 najdete v příloze.

Jazykový pobyt v Drážďanech

Milí účastníci jazykového pobytu v Drážďanech!

Odjezd na akci je 2. 11. 2015 v 8:00 z parkoviště u Slavie (Drahovice). Návrat bude 6. 11. 2015 kolem 19:00.

Nezapoměňte platný cestovní doklad (pas/občanka), průkaz pojištěnce, svačinu na cestu a celý týden pobytu a dobrou náladu smiley.

Obědy ve škole byly odhlášeny hromadně.

Těšíme se na vás.

Mgr. M. Jůnová a Mgr. Z. Vitouchová

Jazykový pobyt angličtinou-Boží Dar, 1.-5.6.2015

yesStudenti sext A a B a 2.A a B ( šk. rok 2014-15) mají jedinečnou příležitost zúčastnit se jazykového kurzu s celotýdenní výukou angličtiny s rodilým mluvčím a třemi našimi pedagogy.yes
Jazykový pobyt je zaměřen na procvičování komunikace v autentickém prostředí a výuku kultury anglicky mluvících zemí.
Přihlášky jsou k dispozici v kab. AJ,č.51,2.patro ( Mgr. Kondelová a Mgr. Heiserová).
Pro přihlášení k pobytu je nutné podat přihlásku a zaplatit zálohu 500-Kč do 15.12.2014. Ostatní informace budeme podávat na emailové adresy přihlášených studentů. Neváhejte, počet míst je limitován!

Německý jazykový klub pro NG

Milé žákyně a žáci, dnes 8. 9. 2014 se uskutečné první setkání účastníků jazykového kurzu od 14:00 v učebně JAZ.
Těším se na vás. smiley

Turistický kurz v okolí Karlových Varů

V týdnu od 16. do 19.6. 2014 probíhal turistický kurz pro septimy a třetí ročníky. Skupina studentů absolvovala kurz v okolí školy a Karlových Varů. Přestože kurz byl pouze v okolí a finančně i organizačně nenáročný, splnil  nejen podmínky výuky Tv , ale i očekávání studentů, kteří se na jednotlivé akce dostavili v hojném počtu. Z pestrého programu bylo na výběr slaňování, vodní turistika, in line bruslení, plážový volejbal, cykloturistika, lanové centrum, pěší turistika i orientační běh. Více napovídá fotodokumentace:

Prihlásit se k odběru RSS - Školení a kurzy