Školení a kurzy

Talnet - aktivity pro nadané studenty

Zajímáš se hlouběji o přírodní vědy, robotiku a elektrotechniku, programování, historii nebo osobní rozvoj? Přihlas se do online kurzů Talnetu a studuj, co tě baví enlightened T-kurzy pořádá Národní pedagogický institut ČR a díky finanční podpoře MŠMT jsou dostupné všem zájemcům od 12-19 let. Podrobné informace o projektu najdeš na www.talnet.cz

Registrace je otevřená do poloviny října, tak neváhej a pošli přihlášku!

Nabídka nejen pro maturanty v pátek 18.9. od 14 00 v aule

Vážení spolužáci,

jako bývalí žáci našeho gymnázia bychom vás rádi pozvali v pátek 18.9. od 14 hodin do školní auly, kde vám představíme lékařské fakulty v Praze a Plzni a Farmaceutickou fakultu v Hradci Králové. Všichni máme za sebou alespoň rok studia oboru Všeobecné lékařství, Zubní lékařství nebo Farmacie na jedné z těchto fakult. Dozvíte se od nás například, proč jsme si danou školu vybrali a jak splnila naše očekávání, nebo kolik času nám studium zabírá. Dále jsme si pro vás připravili užitečné tipy a jiné poznatky z našich studentských životů - například ohledně bydlení … nebo kde točí levné pivo :-). A samozřejmě se najde prostor i pro vaše otázky. Věříme, že se s vámi máme o co podělit a případně pomoci při rozhodování o výběru školy.

Nabídka pomaturitních kurzů Univerzity Karlovy

pro letošní maturanty, kteří byli neuspěšní u přijímacích zkoušek na lékařské fakulty nebo na psychologii. Více informací na http://ujop.cuni.cz/kurzy/pomaturitni-kurzy

Adaptační kurz 1.A

Část prvního školního týdne strávili naši studenti prvního ročníku na adaptačním kurzu. Třída 1.A se svou třídní učitelkou Lenkou Spilkovou prožili dva doslova nabité dny v Horní Blatné a jejím okolí. Vlčí jámy, Červená jáma, rozhledna na Blatenském vrchu, důl Mauricius, skály Strašidla, společenské i sportovní hry, noční orientační běh, to vše v krásné krušnohorské přírodě.

Adaptační kurz 1.A

Část prvního školního týdne strávili naši studenti prvního ročníku na adaptačním kurzu. Třída 1.A se svou třídní učitelkou Lenkou Spilkovou prožili dva doslova nabité dny v Horní Blatné a jejím okolí. Vlčí jámy, Červená jáma, rozhledna na Blatenském vrchu, důl Mauricius, skály Strašilky, společenské i sportovní hry, noční orientační běh, to vše v krásné krušnohorské přírodě.

Fotografie z akce jsou k vidění v příloze

Our English Camp aneb zážitková angličtina 2018

Před pár dny se vrátili z oblíbené akce studenti a studentky druhého ročníku a sext našeho gymnázia.
V průběhu jednoho týdne si ověřili svou schopnost komunikovat s rodilým mluvčím, porozumět keltské mytologii,pochopit, jak se učíme jazykům, naučit se pár irských tanečků,zasportovat si v lese, navštívit unikátní rašeliniště, navštívit německý Fichtelberg, sehrát něco ze Shakespeara a vytvořit vlastní dramatický kus pro diváky a učitele. Kurz byl přínosný,poučný, zábavný, bylo to opět přátelské setkání 50 lidí. Děkujeme všem zúčastněným, že se akce vydařila!!

Doučování v rámci cizích jazyků

Milé žákyně a žáci,

od září letošního roku máte možnost navštěvovat kroužky doučování anglického a německého jazyka.

Chceš studovat medicínu v Plzni?

Ve středu 21. 9. se od 14:30 hodin uskuteční v aule naší školy setkání se studenty Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, absolventy PČG KV. Medici se s vámi podělí o své bohaté zážitky z LF a popíšou krutou realitu života studenta medicíny. Můžete se těšit i na malou lekci z anatomie.

Adaptační kurz třídy 1.A

Ve dnech 5.9. -7.9. 2016 absolvovala třída 1.A svůj adaptační kurz. Konal se v krásném horském prostředí Horní Blatné v Chatě pod Vlčí jámou. První den nám počasí nepřálo, ale přesto jsme podnikli malé výlety. V době deště se třída seznamovala pomocí různých her. Další dny už svítilo sluníčko, a tak seznamování probíhalo při horské túře a při sportovních aktivitách. Vrcholem byl noční orientační závod. Ale v tu dobu se již všichni znali, a tak si vzájemně v jednotlivých hlídkách pomáhali. Proto nikdo nezabloudil.

Na konci adaptačního kurzu již byla 1.A zcela „adaptovaná“. Tak snad se všem bude dařit tak dobře jako na kurzu a zůstane jim veselá nálada.

Adaptační kurz třídy 1.A

Ilona Baarová – třídní učitelka