Nové rozvrhy od 30.11.2020

Od pondělí 30.11.2020 začnou v prezenční výuce platit nové rozvrhy (Školní rok-Rozvrhy). Většina změn oproti stálému rozvrhu vyplývá z požadavku, že třída má být stále v kmenové učebně a pouze v odůvodněných případech (např. skupinové vyučování) může část žáků odejít do jiné učebny.
Ke změnám dochází také v distanční výuce, nový rozpis je zveřejněn v příloze.
Protože se žáci z různých tříd nesmějí ve škole stýkat, bylo také nutné stanovit časy oběda pro jednotlivé třídy, kdy přístup do jídelny bude podle pokynů vyučujícího v dané hodině (viz tabulka v příloze, zatím pro MAT+NG-A).

Důležitá změna v návratu žáků k prezenčnímu vyučování

Protože žáci tříd téhož ročníku se při výuce setkávají, musíme změnit náš původně ohlášený záměr, že v prvním týdnu od 30. listopadu přivítáme ve škole  obě třídy 1. ročníku (V1.A,B) a obě třídy 4. ročníku (V4.A,B). Třídy se budou střídat tak, že v prvním týdnu od 30. listopadu přijdou do školy všechny třídy nižšího gymnázia od prim po kvarty  s označením A, tedy třídy V1.A, V2.A, V3.A, V4.A a v druhém týdnu všechny třídy nižšího gymnázia s označením B, tedy třídy V1.B, V2.B, V3.B a V4.B.

Návrat žáků k prezenční výuce

Dle informace ministra školství ČR se ve středu 25. listopadu 2020 vrátí k prezenční výuce žáci posledního ročníku, tedy tříd V8.A,B a 4.A a v pondělí 30. listopadu 2020 se vrátí žáci nižšího stupně víceletých gymnázií, kteří se mají po polovinách počtu tříd v prezenční výuce  vždy po týdnu střídat. V našem případě nastoupí v prvním týdnu od 30. 11. 2020 primy a kvarty, tedy třídy V1.A,B a V4.A,B a následující týden od 7. prosince 2020  sekundy a tercie, tedy třídy V2.A,B a V3.A,B.

Úpravy rozvrhu od 14.9.2020

Úpravy zahrnují změny učeben, které si většinou domluvili sami vyučující a z hygienických důvodů snížení počtu tříd, které jdou na oběd ve stejný čas (volné 6. hodiny v rozvrhu). Nově vytvořené 7. hodiny budou začínat ve 13.15 hodin.

Rozvrhy na školní rok 2020/21

Rozvrhy na nový školní rok si můžete zobrazit v nabídce Školní rok-Rozvrhy, ke stažení pro tisk jsou na stejné stránce dole.

Volitelné předměty 2020/21

Rozpisy žáků V7.AB+3.A, V8.AB+4.A do volitelných předmětů naleznete v příloze.

Volba volitelných předmětů pro příští školní rok 2020/21 ve 3. a 4. ročníku

První kolo volby volitelných předmětů skončilo tak dobře, že druhé kolo není třeba vyhlašovat. Přesto je několik seminářů, které se pro nezájem žáků neotevřou a žáci, kteří si je zvolili musí zvolit jiný předmět.  Všechny žáky, kteří se naleznou v následujícím výčtu, prosím, aby svoji novou volbu odeslali obratem na adresu papez@gymkvary.cz

Informace k výuce od 11. května pro maturující žáky

Od 11. května 2020 se  z rozhodnutí vlády ČR a dle pokynů a metodik MŠMT  otevírá možnost dobrovolné  přítomnosti žáků posledního ročníku ve středních školách. Pro žáky tříd V8.A,B a 4.A naší školy  bude v období 11. 5 – 22. 5. 2020 organizována výuka dle mimořádného rozvrhu za dodržení předepsaných hygienických podmínek s limitem 15 žáků v učebně. Výuka v jednotlivých předmětech je určena pouze žákům, kteří z těchto předmětů maturují, včetně volitelných předmětů, seminářů a  cvičení, které se těchto předmětů týkají.

V přílohách naleznete důležité pokyny a informace:

• Hygienická pravidla
  • Mimořádný rozvrh hodin
  • Čestné prohlášení
  • Schéma zasedacího pořádku v učebnách

Při příchodu do školy:

Od 11. května 2020 se pro maturanty naše škola opět otevře

Vláda ČR  svým usnesením  č. 491 ze dne 30. 4. 2020 povoluje od 11. 5. 2020  přítomnost maturantů ve středních školách. MŠMT k tomuto kroku vydalo metodiku, kterou naleznete v příloze spolu s čestným prohlášením, které musí každý žák při vstupu do školy předložit. Výuka v daných předmětech se bude týkat  pouze studentů, kteří z daného předmětu maturují.
Účast na vyučování není povinná. K dispozici bude mimořádný rozvrh vyučovacích hodin s možností sjednávat si individuální konzultace. Vše samozřejmě za dodržení hygienických podmínek předepsaných MŠMT ČR. Konkrétní a bližší informace k realizaci výuky od 11. května zveřejníme během následujících dní.
RNDr. Zdeněk Papež, ředitel školy

Doplnění volitelného předmětu - Dg pro maturanty

Do nabídky volitelných předmětů 2020/21 jsme přidali Deskriptivní geometrii pro maturitní ročník. Zájemci si tento předmět na přihlášku doplní.

Prihlásit se k odběru RSS - Rozvrhy