Absence vyučující

Z důvodu nemoci do odvolání odpadají hodiny Mgr. Hany Langley.

Úprava učebního plánu v maturitním ročníku

Důležitá zpráva pro maturanty: dle nových doporučení MŠMT připravujeme nový učební plán pro maturitní ročník na 2. pololetí tohoto školního roku. Během několika následujících dní ho zveřejníme. Sledujte prosím aktuální zprávy na webu školy.

Aktualizovaný rozvrh videokonferencí

V příloze naleznete mírně pozměněný rozpis videokonferencí, který jsme aktualizovali k začátku nového pololetí. Sledujte prosím i zprávy na streamech svých kurzů. Účast na všech těchto online hodinách je pro žáky povinná.

Stálý rozvrh videokonferencí (GM nebo Zoom) platný od 4. 1. 2021, aktualizace k 1. 2..pdf

Nové rozvrhy od 14.12.2020

Od pondělí 14.12.2020 začnou v prezenční výuce platit nové rozvrhy (Školní rok-Rozvrhy). Většina změn oproti stálému rozvrhu vyplývá z požadavku, že třída má být stále v kmenové učebně a pouze v odůvodněných případech (např. skupinové vyučování) může část žáků odejít do jiné učebny. Přestože je homogenita skupin jen doporučená, pokud k tomu není důvod (smíšené skupiny, semináře), nestýkejte se s žáky z jiných tříd. Třídy přítomné ve škole: V1.A, V2.A, V3.A, V4.A, V5.AB, V6.AB, 2.A, V8.AB, 4.A
Časy oběda jsou nadále
stanovené pro jednotlivé třídy (viz tabulka v příloze), platí tedy systém "třída s vyučujícím". Maturanti se již do tabulky nevešli, půjdou na oběd 13.30h a později nebo ve volné hodině, pokud tím nenaruší oběd třídy podle rozpisu.

Nové rozvrhy od 7.12.2020

Od pondělí 7.12.2020 začnou v prezenční výuce platit nové rozvrhy (Školní rok-Rozvrhy). Většina změn oproti stálému rozvrhu vyplývá z požadavku, že třída má být stále v kmenové učebně a pouze v odůvodněných případech (např. skupinové vyučování) může část žáků odejít do jiné učebny. Od tohoto týdne je homogenita skupin doporučená, pokud k tomu není důvod (smíšené skupiny, semináře), nestýkejte se s žáky z jiných tříd.
Časy oběda jsou nadále
stanovené pro jednotlivé třídy (viz tabulka v příloze), platí tedy systém "třída s vyučujícím". Maturanti se již do tabulky nevešli, půjdou na oběd 13.30h a později nebo ve volné hodině, pokud tím nenaruší oběd třídy podle rozpisu.

Provoz školy od pondělí 7. prosince 2020

Dle opatření PES pro oblast školství přecházíme od pondělí 7. prosince do stupně opatření č. 3. Třídy nižšího stupně 8letého gymnázia se budou nadále po týdnech v prezenční výuce střídat. Týdenní střídání prezenční výuky se nově otevírá pro třídy vyššího gymnázia.

V týdnu 7. – 11. prosince budou mít prezenční výuku tyto třídy:
Nižší stupeň gymnázia: V1.B, V2.B, V3.B, V4.B
Vyšší stupeň gymnázia: V7.A,B, V8.A,B
Čtyřleté gymnázium: 1.A, 3.A, 4.A
Ostatní třídy se vzdělávají distančně.

V týdnu od 14. do 18. prosince se prezenční výuky zúčastní třídy:
Nižší stupeň gymnázia: V1.A, V2.A, V3.A, V4.A
Vyšší stupeň gymnázia: V5.A,B, V6.A,B, V8.A,B
Čtyřleté gymnázium: 2.A, 4.A
Ostatní třídy se vzdělávají distančně.

Nové rozvrhy od 30.11.2020

Od pondělí 30.11.2020 začnou v prezenční výuce platit nové rozvrhy (Školní rok-Rozvrhy). Většina změn oproti stálému rozvrhu vyplývá z požadavku, že třída má být stále v kmenové učebně a pouze v odůvodněných případech (např. skupinové vyučování) může část žáků odejít do jiné učebny.
Ke změnám dochází také v distanční výuce, nový rozpis je zveřejněn v příloze.
Protože se žáci z různých tříd nesmějí ve škole stýkat, bylo také nutné stanovit časy oběda pro jednotlivé třídy, kdy přístup do jídelny bude podle pokynů vyučujícího v dané hodině (viz tabulka v příloze, zatím pro MAT+NG-A).

Důležitá změna v návratu žáků k prezenčnímu vyučování

Protože žáci tříd téhož ročníku se při výuce setkávají, musíme změnit náš původně ohlášený záměr, že v prvním týdnu od 30. listopadu přivítáme ve škole  obě třídy 1. ročníku (V1.A,B) a obě třídy 4. ročníku (V4.A,B). Třídy se budou střídat tak, že v prvním týdnu od 30. listopadu přijdou do školy všechny třídy nižšího gymnázia od prim po kvarty  s označením A, tedy třídy V1.A, V2.A, V3.A, V4.A a v druhém týdnu všechny třídy nižšího gymnázia s označením B, tedy třídy V1.B, V2.B, V3.B a V4.B.

Návrat žáků k prezenční výuce

Dle informace ministra školství ČR se ve středu 25. listopadu 2020 vrátí k prezenční výuce žáci posledního ročníku, tedy tříd V8.A,B a 4.A a v pondělí 30. listopadu 2020 se vrátí žáci nižšího stupně víceletých gymnázií, kteří se mají po polovinách počtu tříd v prezenční výuce  vždy po týdnu střídat. V našem případě nastoupí v prvním týdnu od 30. 11. 2020 primy a kvarty, tedy třídy V1.A,B a V4.A,B a následující týden od 7. prosince 2020  sekundy a tercie, tedy třídy V2.A,B a V3.A,B.

Úpravy rozvrhu od 14.9.2020

Úpravy zahrnují změny učeben, které si většinou domluvili sami vyučující a z hygienických důvodů snížení počtu tříd, které jdou na oběd ve stejný čas (volné 6. hodiny v rozvrhu). Nově vytvořené 7. hodiny budou začínat ve 13.15 hodin.

Prihlásit se k odběru RSS - Rozvrhy