Přihlásit se Pošta Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Soutěže a olympiády

PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ

Ve středu 14.6. 2017 od 15,00  se v aule naší školy uskuteční již druhá veřejná slavnostní prezentace dokumentaristických prací z projektu Příběhy našich sousedů organizované společností Post Bellum. Soutěžní výstupy je možné si již nyní prohlédnout na webových stránkách projektu https://www.pribehynasichsousedu.cz/karlovarsky-kraj/karlovarsky-kraj-20.... Mezi soutěžními týmy jsou také 2 týmy z nižššího gymnázia naší školy ze třídy V4.B. Jste srdečně zváni na  soutěžní vystoupení žákovských týmů, která nabízí možnost zaposlouchat se do příběhů zajímavých lidí, kteří  žijí mezi námi.

Soutěž v cizích jazycích - francouzština

Dne 29. 5. 2017 proběhlo v Praze ve Francouzském institutu celostátní kolo Soutěže v cizích jazycích - francouzština. Naši školu výborně reprezentovala studentka V6.B Sofie Musková, která se ve velmi silné konkurenci umístila na 5. místě. Sofie tak navázala na své úspěchy ze soutěží v anglickém jazyce a fyzice. Gratulujeme.

Dvě prvenství v celostátním kole Soutěže v cizích jazycích - angličtina!

V celostátním kole Soutěže v cizích jazycích - angličtina získali dva naši studenti prvenství ve svých kategoriích.

V kategorii IIIA zvítězil Matyáš Černý (tř. V7A) a v kategorii IIIB zvítězila Sofie Musková (tř. V6B).

V pondělí 22. května 2017 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ústředního kola soutěže v anglickém jazyce, které proběhlo na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska. Předání cen proběhlo za účasti zástupce velvyslankyně pana Agnuse Stewarta, dále za přítomnosti ředitele odboru pro mládež z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pana Mgr. Michala Urbana a za přítomnosti garanta celé soutěže Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV), v zastoupení náměstkyně profesního rozvoje a kariéry paní Mgr. Ireny Hoškové.

Celostátní kolo soutěže v anglickém jazyce-Praha

Vyhlášení výsledků soutěže v anglickém jazyce na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska / 22. 05. 2017 /
V pondělí 22. května se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ústředního kola soutěže v anglickém jazyce, které proběhlo na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska. Předání cen proběhlo za účasti zástupce velvyslankyně pana Agnuse Stewarta, dále za přítomnosti ředitele odboru pro mládež z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pana Mgr. Michala Urbana a za přítomnosti garanta celé soutěže Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV), v zastoupení náměstkyně profesního rozvoje a kariéry paní Mgr. Ireny Hoškové.
Soutěž v anglickém jazyce má dlouhou tradici.
Jedná se o konverzační soutěž, jejímž cílem je rozvíjet zájem žáků o studium jazyka a zvýšit úroveň komunikativního ovládání cizího jazyka u žáků středních škol.

Další vítězství v matematice

V okresním kole Pythagoriády dosáhli naši žáci skvělých výsledků. Z prim se umístili na 1. místě Patrik Bazoni, na 2. místě Jiří Nedvěd, na 3. místě Dominika Knápková a David PohlZ tercií se umístili na 1. místě Jiří Jan Hanke, na 3. místě Andrea Hergottová a na 4. místě Vojtěch VincíbrVšem děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Kraje pro bezpečný internet - soutěž o ceny

Žáci si mohou na webových stránkách www.kpbi.cz prostudovat e-learningové kurzy na stále aktuálnější téma bezpečné práce na internetu. Kurzy jsou jako v předchozích letech doplněny soutěžním kvízem o věcné ceny od společnosti Microsoft s.r.o., GORDIC a sdružení CZ.NIC (ty budou losovány měsíčně a také na konci soutěžního kvízu). Stejně jako v loňském roce se mohou žáci zapojit také do nového a náročnějšího Kvízu PLUS, který je určen zkušenějším a zvídavějším. I zde mohou úspěšní žáci získat hodnotné ceny.

Tři vítězové krajského kola SOČ

39. ročník prestižní středoškolské soutěže SOČ má své vítěze krajského kola opět z naší školy. Velká gratulace k prvním místům a postupu do kola republikového patří Tereze Märzové z V 7.A, Janu Lindauerovi z V 7.B a Tran The Minh z V 8.A, kteří tak navazují na úspěchy našich studentů ve středoškolské odborné činnosti z předchozích let. Tereza Märzová zvítězila v oboru Pedagogika a psychologie prací s názvem Hra jako nástroj k adaptaci dětí na prostředí letního tábora.

Další vítězství v matematice

Skvělého úspěchu v krajském kole matematické olympiády kategorie C dosáhla Nora Prokešová, která s přehledem zvítězila. Tento výkon ještě zvýraznili Jan Šimek, který skončil třetí, a Johanka Sadílková, která byla čtvrtá. Všichni jsou studenty kvinty A.

Všem jim blahopřejeme k výborným výsledkům a přejeme hodně zdaru i  v dalších ročnících.

Úspěchy v matematické olympiádě

Naši žáci opět dosáhli vynikajících výsledků. V krajském kole v kategorii kvart se Richard Randák umístil na 4. místě (z 26 soutěžících) a Petr Šťovíček na 7. místě. Oba úspěšní řešitelé jsou z V4.A.

V okresním (finálním) kole v kategorii tercií obsadili Elena Benešová a Vojtěch Vincíbr  1. místo, Martin Vopravil  3. místo a dalšími úspěšnými řešiteli jsou Jaroslav Cempírek a Daniel Straka.

V kategorii pro sekundy se Lucie Voháňková jako jediná naše úspěšná řešitelka umístila na  1. místě.

V kategorii pro primy obsadili 1. místo společně Jan Beneš a Ondřej Skoupý, 3. místo Patrik Bazoni a Adam Šmída a dalšími úspěšnými řešiteli jsou David Pohl a Jiří Nedvěd.

Matematická soutěž Náboj

Studenti Nora Prokešová, Johanka Sadílková, Jan Šimek, Gabriela Vylitová, Ondřej Wohlrab z V5.A se v prestižní týmové matematické soutěži Náboj pořádané MFF UK umístili v kategorii Junior na skvělém 15. místě ze 138 týmů z celé naší republiky i Slovenska.

Studenti Dmitrij Sojma, Jakub Moravec, Filip Bělohlávek z V8.B, Jan Lindauer (V7.B) a Adéla Hanková (V7.A) se v kategorii Senior umístili ve 2/3 soutěžního pole, což je v tak velké konkurenci také výborné. Gratulujeme. Díky. Lenka Kubátová.

Prihlásit se k odběru RSS - Soutěže a olympiády