Soutěže a olympiády

O pohár jáchymovské mincovny

Ve dnech 3. a 4. 12.2018 se zúčastnily naše dva týmy XV. ročníku regionální dějepisné soutěže "O pohár jáchymovské mincovny". Tým ve složení Adam Kakrda a Štěpán Mikule obsadili v kategorii osmých a devátých tříd (tercií a kvart) první místo. Tým ve složení Vojtěch Stefanovič a Michal Tymr v kategorii středních škol obsadili také příčku nejvyšší. Gratulujeme!

O pohár jáchymovské mincovny

Ve dnech 3. a 4. prosince 2018 se zúčastnily naše dva týmy XV. ročníku regionální dějepisné soutěže "O pohár jáchymovské mincovny". V kategorii osmých a devátých tříd a tomu odpovídajících tercií a kvatr obsadil tým ve složení Adam Kakrda a Štěpán Milule krásné první místo. V kategorii středních škol tým ve složení Vojtěch Stefanovič a Michal Tymr obsadili také příčku nejvyšší. Gratulujeme!

Logická olympiáda

Dne 2. 11. 2018 proběhlo krajské kolo Logické olympiády, kterého se úspěšně zúčastnili tito studenti: Nora Prokešová, Michal Kraus, Leonard Oeding, Jan Šimek, Johanka Sadílková, Ondřej Hodač a Arťom Ňorba. Do celostátního kola, které se konalo 26.11. v Míčovně Pražského hradu, postoupili Nora Prokešová, Michal Kraus a Leonard Oeding. Všichni tři velmi úspěšně reprezentovali naši školu. Děkujeme.

Náboj Junior 2018 - úspěch našich studentů

V pátek 23. listopadu 2018 se stala naše škola opět jedním z míst v České republice, kde probíhala matematicko-fyzikální soutěž Náboj Junior. Soutěž je určena čtyřčlenným týmům žáků druhého stupně ZŠ a odpovídajícím ročníkům gymnázia.

Zlatí plavci

V úterý 13. 11. 2018 si naši studenti März Michal, Tesař Vojtěch, Baichabaiev Sulaiman, Řezáč Jakub, Sojma Pavel, Szmitek Jakub doplavali pro zlaté medaile, pohár a diplom. Startovali v krajském finále, kategorie V. v Aši. S konkurencí šesti nejlepších družstev Karlovarského kraje si hravě poradili. Blahopřejeme a držíme jim palce. Budou to potřebovat, protože se probojovali do republikového finále, které proběhne 28. 1. 2019 v Jindřichově Hradci.
Mgr. Miluše Potužníková

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích - angličtina

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiády v anglickém jazyce) se bude konat v těchto termínech:

Kategorie I. B (primy a sekundy)                                           úterý     4/12/2018

Kategorie II. B (tercie a kvarty)                                              pondělí 3/12/2018

Kategorie III. A, III. B (vyšší gymnázium bez maturantů)       středa   5/12/2018

Soutěž se skládá z poslechové a ústní části. Všichni soutěžící absolvují poslechový test, po jehož vyhodnocení postoupí úspěšnější studenti do dalšího kola (ostatní se vrátí zpět do výuky). V ústní části čeká postupující studenty po stručném představení konverzace na vylosované téma (po krátké přípravě), řešení situace (pohotově bez přípravy) či u mladších studentů popis obrázku. Hodnotí se jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

Slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších žáků Karlovarského kraje

Ve středu 7. 11. 2018 proběhlo v krásných prostorách Kláštera premonstrátů Teplá slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších žáků KK v soutěžích za školní rok 2017/2018. Mezi mnoha oceněnými žáky v různých předmětových i uměleckých soutěžích své diplomy převzali i naši studenti Sofie Muska (V8.B) a Jakub Červenák (V7.B). Diplom a drobné dárky obdržela i Nora Prokešová (V7.A). Naše škola byla oceněna pohárem za 2. místo ve sportovních soutěžích SŠ. Děkujeme všem našim žákům za skvělou reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Česká lingvistická olympiáda ve čtvrtek 15. listopadu

Nemáš alergii na přemýšlení? Baví tě hádanky? Rozuměl/a by sis s Etiopanem? A s Finem? Zapoj se do ČLO!

Začni (si) s Přírodovědou

Zcela nový projekt Přírodovědecké fakulty UK v Praze umožňuje nadaným studentům vyšších ročníků gymnázií formou stáží pod vedením špičkových odborníků okusit skutečnou vědu a prohloubit své znalosti a dovednosti. Výstupem může být např. práce zařazená do SOČ. Více na https://www.prirodovedci.cz/aktuality/zacni-si-s-prirodovedou. Termín přihlášek do středy 19.9.

Čtenářská soutěž

Žákovská knihovna a předmětová komise českého jazyka vyhlašují na školní rok 2018/2019 čtenářskou soutěž pro žáky Prvního českého gymnázia. Veškeré informace jsou dostupné na http://gymkvary.cz/node/1418 nebo na nástěnce u vstupu do žákovské knihovny.

Prihlásit se k odběru RSS - Soutěže a olympiády