Soutěže a olympiády

Začni (si) s Přírodovědou

Zcela nový projekt Přírodovědecké fakulty UK v Praze umožňuje nadaným studentům vyšších ročníků gymnázií formou stáží pod vedením špičkových odborníků okusit skutečnou vědu a prohloubit své znalosti a dovednosti. Výstupem může být např. práce zařazená do SOČ. Více na https://www.prirodovedci.cz/aktuality/zacni-si-s-prirodovedou. Termín přihlášek do středy 19.9.

Čtenářská soutěž

Žákovská knihovna a předmětová komise českého jazyka vyhlašují na školní rok 2018/2019 čtenářskou soutěž pro žáky Prvního českého gymnázia. Veškeré informace jsou dostupné na http://gymkvary.cz/node/1418 nebo na nástěnce u vstupu do žákovské knihovny.

ČTENÁŘSKÁ SOUTĚŽ

Žákovská knihovna a předmětová komise českého jazyka vyhlašují pro školní rok 2018/2019 čtenářskou soutěž pro žáky Prvního českého gymnázia. Vešleré informace jsou dostupné na webových stránkách http://gymkvary.cz/node/1418 nebo na nástěnce vedle vstupu do žákovské knihovny.

ČTENÁŘSKÁ SOUTĚŽ

Žákovská knihovna a předmětová komise českého jazyka vyhlašují čtenářskou soutěž pro žáky Prvního českého gymnázia. Veškeré informace jsou dostupné na webových stránkách žákovské knihovny http://gymkvary.cz/node/1418 nebo na nástěnce vedle vstupu do žákovské knihovny. Vybrané knihy jsou k zapůjčení v naší žákovské knihovně.

Medaile z Pythagoriády

I v letošním školním roce jsme se opět zapojili do matematické soutěže s názvem Pythagoriáda. Školní kolo se konalo 5. 4. 2018 a zúčastnilo se jej 118 žáků prim, sekund a tercií. Z nejlepších řešitelů byli 4 vybráni do okresního kola a tam v kategorii prim Lea Jandová vybojovala 1. místo, v kategorii sekund Anželika Konovalova 3. místo a v kategorii tercií Tomáš Heimerle 1. místo a Tomáš Gromnadský 4. místo. Blahopřejeme.

Jarmila Weberová

Matematický klokan doskákal

Dne 16.3. se konala mezinárodní soutěž Matematický klokan. Jen z naší školy se zúčastnilo 229 studentů, a tak zpracování výsledků zabralo nějaký ten čas.
V  Karlovarském kraji dopadli nejlépe David Pohl (V2.B, 5. místo) a Adam Šmída (V2.B, 6. místo) v kategorii Benjamín, Jan Šimek (V6.A, 1. místo), Nora Prokešová (V6.A, 2. místo), Johanka Sadílková (V6.A, 5. místo) a Ondřej Wohlrab (V6.A, 9. místo) v kategorii Junior a Adéla Hanková (V8.A, 1. místo) v kategorii Student. Úspěšným řešitelům patří velká gratulace!
Všem studentům děkuji za jejich vynaložené úsilí při řešení úloh a přeji hodně úspěchů v dalších soutěžích.
Mgr. Jiří Stulík

Výsledky celostátního kola soutěže v cizích jazycích-angličtina

Dne 30.5.2018 se v Praze (NIDV) uskutečnilo celostátní kolo soutěže v anglickém jazyce.

Z naší školy postoupili z krajského do ústředního kola hned dva žáci (kategorie IIIa i IIIB)- Vojtěch Ševčík ( třída V7A) a Sofie Muska ( třída V7B).

Oba účastníky čekal náročný den zápolení s ostat ními 13 účastníky  dalších krajů České republiky.

V kategorii bilingvních žáků zabodovala Sofie Muska , když se stala vítězkou celé soutěže a vyhrála1. místo!

Vojtěch Ševčík obsadil 6. místo v kategorii IIIA.

Výherci byli oceněni ve slavnostních prostorách pražského Karolina, kde se předtím mohli kochat prohlídkou všech sálů této historické budovy.

Oběma reprezentantům naší školy upřímně blahopřejeme a vážíme si jejich účasti v prestižní soutěži.

Matematický klokan doskákal

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt;

Úspěchy našich studentů v Chemické olympiádě

Studentů, kteří reprezentovali naši školu v olympiádě z chemie, bylo tento školní rok skutečně požehnaně. Stejně tak i jejich letošní umístění je mimořádné.

Adéla Hanková (V8.A) se dostala až do krajského kola, kde jen těsně nedosáhla stupně vítězů. Její 4. místo v rámci Karlovarského kraje (kategorie A) je velkým úspěchem.

V kategorii C se do krajského kola probojovali Lenka Slivoňová a Milan Matoušek, oba ze třídy V6.A, oba úspěšní řešitelé. Milan obsadil 7. místo, Lenka místo 11. O nebývalém zájmu tohoto ročníku o chemii svědčí to, že se olympiády účastnili i další studenti z téže třídy: Jan Šimek, Vítězslav Vurm a Ondřej Wohlrab. Přidala se i kvinta A, za kterou soutěžili Ondřej Fiala a Martin Krejčí, doprovázeni Richardem Randákem a Petrem Šťovíčkem.

Matematické trio ze sexty A

Tradičně skvělých výsledků v matematických soutěžích dosahují Nora Prokešová, Johanka Sadílková a Jan Šimek. Nejinak tomu bylo i v krajském kole Matematické olympiády kategorie B - tentokrát si umístění rozdělili takto: Jan Šimek zvítězil, Johanka Sadílková skončila druhá a na Noru Prokešovou zbyla čtvrtá příčka.

Jejich výkon se snažili podpořit v kategorii C stejné soutěže Richard Randák a Petr Šťovíček z kvinty A. Úsilí však na lepší místa než šesté (Richard Randák) a sedmé (Petr Šťovíček) nestačilo.

Všem gratulujeme k předvedeným výkonům, děkujeme za reprezentaci školy a do dalších soutěží přejeme hodně úspěchů.

Prihlásit se k odběru RSS - Soutěže a olympiády