Soutěže a olympiády

PČG Writing Challenge 2021 - soutěž spuštěna!

I letos zveme všechny nadšené psavce do soutěže v anglickém psaní. Čekají Vás báječné ceny od iPhone SE přes předplatné časopisů v Aj až po účastnický poplatek na mezinárodní letní akademii Discover. Letošní téma je obzvlášť aktuální. Deadline: do 28. února 2021. Odevzdání emailem. Veškeré informace najdete v příloze.

Konverzační soutěž ve francouzském jazyce (olympiáda)

Studenti, kteří se chtějí zúčastnit konverzační soutěže ve francouzském jazyce (olympiády) se přihlásí do 13. 1. 2021 na e-mail: maskova@gymkvary.eu.

Zeměpisná olympiáda pro tercie a kvarty

Žáci, kteří chtějí změřit své znalosti v zeměpisné olympiádě se přihlásí na e-mail: potuznikova@gymkvary.eu do 15.1.2021.

Olympiáda v Aj - školní kolo

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiády v anglickém jazyce) se letos bude konat online v týdnu od 1. února 2021 (termíny budou upřesněny).

Kategorie I. B (primy a sekundy)

Kategorie II. B (tercie a kvarty)

Kategorie III. A (vyšší gymnázium bez maturantů)

Soutěž se skládá z poslechové a ústní části. Všichni soutěžící absolvují poslechový test, po jehož vyhodnocení postoupí úspěšnější studenti do ústní části.

Nejsou vyhlášené kategorie pro žáky, kteří měli či mají trvalou možnost komunikovat v daném jazyce mimo samotnou jazykovou výuku. Tyto žáky není možné zařadit do vyhlášených kategorií uvedených soutěží a nemohou se tedy soutěží v NJ, AJ a FJ účastnit.

Česká lingvistická olympiáda - přihlášky do 11. 12.!

Nemáš alergii na přemýšlení? Baví tě hádanky? Rozuměl/a by sis s Etiopanem? A s Finem? Zapoj se do ČLO!

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

NPI vyhlásil 50. ročník dějepisné olympiády pro obě kategorie s názvem "Labyrintem barokního světa (1556 - 1781). Školní kolo proběhne on-line formou v prostředí Classroomu - po přihlášení do kurzu (viz níže přístupový kód) najdete v kurzu odkazy na doporučenou literaturu a v den konání školního kola také test, který bude zadán formou úkolu. (viz dále)

přihlášení do kurzů pro obě kategorie: do středy 25.11. 2020 8:00 hodin
termín školního kola pro obě kategorie: středa 25. 11.

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

NPI vyhlásil 50. ročník dějepisné olympiády pro obě kategorie s názvem "Labyrintem barokního světa (1556 - 1781). Organizátoři školního kola se rozhodli uspořádat tuto základní část on-line formou v prostředí Classroomu - po přihlášení do kurzu (viz níže přístupový kód) zde najdete odkazy na doporučenou literaturu a v den konání školního kola také test, který bude zadán formou termínovaného úkolu. Na jeho vypracování budete mít 90 minut.

NIŽŠÍ GYMNÁZIUM
organizátor: Mgr. Dagmar Lidinská
kód pro přihlášení do kurzu v Classroomu: cthrslr
termín přihlášení: do středy 25.11. 2020 8:00 hodin
termín školního kola: středa 25. 11. 2020 od 10 do 11,30 hodin.

VYŠŠÍ GYMNÁZIUM
organizátor: PeaDr.

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

NPI vyhlásil 50. ročník dějepisné olympiády pro obě kategorie s názvem "Labyrintem barokního světa (1556 - 1781). Organizátoři školního kola se rozhodli uspořádat tuto základní část on-line formou v prostředí Classroomu - po přihlášení do kurzu (viz níže přístupový kód pro jednotlivé kategorie) v něm najdete odkazy na doporučenou literaturu a v den konání školního kola také test, který bude zadán formou termínovaného úkolu. Na jeho vypracování budete mít 90 minut.

NIŽŠÍ GYMNÁZIUM

organizátor: Mgr. Dagmar Lidinská

kód pro přihlášení do kurzu v Classroomu: cthrslr

termín přihlášení do kurzu: do středy 25.11. 2020 8:00 hodin

termín školního kola: středa 25. 11. 2020 od 10 do 11,30 hodin.

VYŠŠÍ GYMNÁZIUM

MaSo

Víte, co je to MaSo? Je to  týmová matematická soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kterou pořádá Matematicko-fyzikální fakulta UK.
Náš tým Brains ve složení Martin Coubal, Patrik Kadlec a Václav Peleška se umístil na krásném 34. místě z 392 účastníků.
Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.
Jarmila Weberová

Evropa v zimě

Předmětová komise výtvarné výchovy PČGKV vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma: „Evropa v zimě“

Můžete se inspirovat

• vánočními trhy v Drážďanech, Chebu, Karlových Varech i jinde
  • krajinou v našem okolí, které  dominují Krušné hory
  • svými lyžařskými zážitky a krásami zimních scenérií v Alpách

Výtvarnou techniku vybírejte podle vlastního uvážení, minimální formát A4. Termín zaslání prací do 27.11.2020 do Google Classroom vyučujících Mgr. Jiříkové, Mgr.Langley a Mgr. Uherkové

Práce budou vyhodnoceny a poté vystaveny v malé galerii naší školy. Vítězové obdrží hodnotné ceny.

Prihlásit se k odběru RSS - Soutěže a olympiády