Soutěže a olympiády

Výsledky školního kola Soutěže v cizích jazycích – angličtina - 2019/20

Školní kola jednotlivých kategorií proběhla tradičně v mikulášském týdnu od 3. 12. do 5. 12. 2019.

Kategorie IB (primy, sekundy)

Zúčastnilo se 28 soutěžících, 14 postoupilo do 2. kola. Maximum - 95 bodů.

1. místo – Leonard Oeding (V2b) – 89 b.

2. místo – Jan Karas (V2b) – 88 b.

3. místo – Jan Tetur (V2b) – 85 b.

4. místo – Dorotka Sadílková (V2a) – 84 b., 5. místo - Viktorie Kašparová (V2a) - 83 b., 6. místo – Jiří Vavřík (V1b) – 81 b., 7. místo – Daniel Skoupý (V1a) – 80 b.

Na dalších místech (dle abecedního pořádku): David Gouzen, Natálie Anna Hrbatá, Kristýna Chárová, Krištof Kocourek, Amálie Košinová, Tomáš Pospíšil, Tatiana Šmehlíková

Pozvánka na soutěž FLL 2019

Všechny, kdo se zajímají o roboty ze stavebnice Lego, srdečně zveme na veřejnou prezentaci výzkumného úkolu soutěže First Lego League 2019. Akce proběhne v pondělí 9. prosince od 14:00 v aule. Týmy Citaso a Pulse předvedou výsledky své práce při řešení zadání v oboru architektury. Jedná se o generální zkoušku na mezinárodní soutěž, která se uskuteční již v sobotu 14. prosince (viz leták v příloze). Přijďte se podívat - potřebujeme vaši podporu a zpětnou vazbu!

Náboj Junior 2019

Děkujeme našim reprezentantům z řad žáků nižšího gymnázia za důstojné představení v mezinárodní matematicko-fyzikální soutěži Náboj Junior, která proběhla na naší škole v pátek 22. listopadu 2019.  Čtyřčlenné týmy usilují o vyřešení maximálního počtu úloh ve dvou hodinách čistého času. S výsledky se můžete seznámit na stránkách soutěže v republikovém i mezinárodním srovnání. Poděkování také patří pořadatelům soutěže, MFF UK v Praze a několika studentům našeho gymnázia, bez jejichž pomoci by soutěž nemohla proběhnout.

Dějepisná olympiáda

Ve školním kole DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY se v obou kategoriích studenti umístili na prvních místech takto:

I. kategorie (tercie a kvarta): 1. místo - Stefaniya Kubitska (V4.A), 2. místo - Patrik Kadlec (V3.B), 3. místo - Viktorie Volková (V4.B)

II. kategorie (VG + čtyřleté studium) 1. místo - Michal Tymr (V8.B), 2. místo - Radek Studička (1.A), 3. místo - Marek Vincíbr(V8.B),

4. - 5. místo  - Magdaléna Dušková (V8.A ), Timothy Alex Starý (V7.A)

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme. Postup do okresního kola bude upřesněn dle propozic (max. 3 studenti, kteří splnili požadovaný počet bodů).

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích - angličtina

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiády v anglickém jazyce) se bude konat v těchto termínech:

Kategorie I. B (primy a sekundy)                                 - úterý     3/12/2019

Kategorie II. B (tercie a kvarty)                                    - čtvrtek  5/12/2019

Kategorie III. A (vyšší gymnázium bez maturantů)      - středa   4/12/2019

Soutěž se skládá z poslechové a ústní části. Všichni soutěžící absolvují poslechový test, po jehož vyhodnocení postoupí úspěšnější studenti do dalšího kola (ostatní se vrátí zpět do výuky). V ústní části čeká postupující studenty po stručném představení konverzace na vylosované téma (po krátké přípravě), řešení situace (pohotově bez přípravy) či u mladších studentů popis obrázku. Hodnotí se jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

Roboti & architektura

Kroužek robotiky se i letos pod vedením Mgr. Jarmily Weberové zúčastní mezinárodní soutěže v programování First Lego League. Tématem letošního ročníku FLL City Shapers je architektura města. Dva týmy z naší školy nejprve ze stavebnice Lego Mindstorms zkonstruují robota, kterého naprogramují tak, aby splnil některou ze 13 misí na hracím plánu. Konstrukci robota i program dokumentují a připraví prezentaci technického řešení pro porotu.

Česká lingvistická olympiáda ve čtvrtek 21. listopadu

Nemáš alergii na přemýšlení? Baví tě hádanky? Rozuměl/a by sis s Etiopanem? A s Finem? Zapoj se do ČLO!

Česká lingvistická olympiáda patří k nejmladším odborným soutěžím v ČR, zároveň ale k těm nejzábavnějším. Cílem úloh je pochopit na základě krátké ukázky nějaký jev z neznámého jazyka. Řešitelé využijí především své analytické, logické a kombinatorické přemýšlení. Olympiáda není zaměřená jen na studenty znalé mnoha cizích jazyků. Pokud máš chuťsi tento typ soutěže zkusit, jsi studentem VG, pak se přihlas do 20. 11. v kabinetu Mgr. Magdaleny Jůnové v přízemí školy. Školní kolo olympiády proběhne ve čtvrtek 21. listopadu od 8 hodin v zasedací místnosti.

Bližší informace na www.lingol.cz

Dějepisná olympiáda

Školní kolo dějepisné olympiády se koná dne 12. 11. pro tercie a kvarty a dne 14. 11. pro VG. Vždy od 8 hodin v aule. Téma je společné: "Dlouhé století se loučí (1880 - 1920)". Zájemci se mohou zapisovat u PaedDr. Ilony Baarové v kabinetě 12 v přízemí školy.

Dějepisná olympiáda

Školní kolo dějepisné olympiády se koná dne 12.11.2019 pro tercie a kvarty a dne 14.11.2019 pro vyšší gymnázium. Vždy od 8,00 hod v aule. Téma je společné: "Dlouhé století se loučí (1880 - 1920)". Zájemci se mohou zapisovat u PaedDr. Baarové v kabinetě č.12. Bližší informace také u p. Baarové.

Bronzové volejbalistky z 1.A

V úterý 18.6.2019 se v Chodově konalo republikové finále Středoškolského poháru v plážovém volejbale. Markéta Mazůrková (1.A) s Terezou Košinárovou (1.A) pro naši školu vybojovaly 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Martina Jarošová

Prihlásit se k odběru RSS - Soutěže a olympiády