Soutěže a olympiády

Vyhodnocení výtvarné soutěže Včely - královny života

Předmětová komise výtvarné výchovy PČGKV vyhlásila již v březnu školní kolo soutěže pořádané Polským institutem v Praze pro žáky nižšího gymnázia na téma Včely - královny života. Tajemství úlu. Žáci do soutěže zaslali mnoho pozoruhodných prací. V příloze naleznete výsledkovou listinu a ukázky vítězných děl. Vítězům blahopřejeme a všem účastníkům děkujeme za jejich krásné a nápadité práce.

Včely - královny života (výtvarná soutěž)

Předmětová komise výtvarné výchovy PČGKV vyhlašuje školní kolo soutěže pořádané Polským institutem v Praze pro žáky nižšího gymnázia na téma Včely - královny života. Tajemství úlu. Zájemci mohou práce vytvořit doma a do 10. dubna zaslat jejich fotografie na mail jirikova@gymkvary.eu. Komise vybere nejlepší z nich, které hromadně odešleme do Prahy. Podrobnější informace o velikosti práce a technikách naleznete v příloze.

Soutěž Kolonádní pohárek

V závěru loňského roku se vybrání žáci sekund a kvart zúčastnili výtvarné soutěže Kolonádní pohárek, vyhlášené agenturou Žijeme regionem. Jejich úkolem bylo navrhnout nový tvar i dekoraci tohoto porcelánového výrobku. V této soutěži jsme získali 1. a 2. místo. Výherní návrhy si můžete prohlédnout v příloze této zprávy.

Výsledky okresního kola Soutěže v cizích jazycích - angličtina, šk. rok 2019/20

V okresním kole soutěže konaném 14. 2. 2020 dosáhli naši studenti těchto výsledků:

Leonard Oeding (V2b) zvítězil v kategorii IB (primy a sekundy), Jan Karas (V2a) obsadil ve stejné kategorii druhé místo.

V kategorii IIB (tercie a kvarty) zvítězila Karla Dvořáková (V4a) a Eliška Ševčíková (V3b) obsadila ve stejné kategorii třetí místo.

V kategorii IIIA (kvinty až septimy a 1. až 3. ročníky) získal Martin Krejčí (V7a) druhé a Anna Mirzoyan (V7b) třetí místo.

Všem těmto studentům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Studenti na prvních třech místech v kategorii IIB a IIIA postupují do krajského kola této soutěže (info zde). Přejeme jim hodně úspěchů.

Úspěch robotiků v semifinále FLL na Slovensku

Sehraný tým Pulse ze třídy V4.B pod vedením Mgr. Jarmily Weberové podal v česko-slovenském semifinále celosvětové soutěže v robotice First Lego League 2020 velmi dobrý výkon a obsadil celkové 13. místo. Proti minulému roku se týmu podařilo zlepšit umístění naší školy v této náročné mezinárodní soutěži o dvě příčky. Desítky hodin práce na programování, dokumentaci a přípravě projektu a prezentací se rozhodně vyplatily!

Děkujeme týmu Pulse za vzornou reprezentaci školy a za vytrvalost. Věříme, že zkušenosti z přípravy na soutěž robotici uplatní i v dalším studiu. Vedení školy, koučům a firmě Witte patří poděkování za podporu robotických aktivit a architektům z FA ČVUT a KAM velký dík a uznání za vedení výzkumného projektu a praktické připomínky.

Vítězství v Matematické olympiádě

Skvělého výsledku v krajském kole Matematické olympiády v kategorii A dosáhli naši studenti - obsadili první tři místa. Jmenovitě 1. Nora Prokešová, 2. Jan Šimek, 3. Johanka Sadílková, všichni tři jsou z oktávy A. Výsledek je o to lepší, že první dva jmenovaní byli navíc nominováni do celostátního kola této soutěže. Gratulujeme k fantastickému výsledku a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

PČG Writing Challenge 2020 - Soutěž o báječné ceny!

Nový ročník spuštěn! Napiš esej v angličtině na téma "What is happening in Hong Kong and why?" a do 28. února pošli na email proskova@gymkvary.eu.

Detaily, ceny, hodnocení v příloze.

Soutěž exkluzivně pro studenty VG Prvního českého gymnázia! :)

Roboti opět postupují do mezinárodního semifinále

Robotýmy PULSE a CITASO Prvního českého gymnázia pokračují v tradici a v sobotu 14. prosince si po roce znovu připsaly skvělý úspěch v regionálním kole soutěže First Lego League. V konkurenci devíti týmů zvítězil v celkovém hodnocení tým PULSE, který s přehledem postupuje do semifinále na Slovensku, a nádherné druhé místo patří soutěžícím z týmu CITASO. Moc gratulujeme, udělali jste kus práce na robotech i sami na sobě!

Pro úplnost je třeba doplnit, že v kategorii Robot Game se týmy PULSE a CITASO utkaly o prvenství ve finále, v kategorii Research obsadil PULSE první a CITASO třetí místo, za výkon v kategorii Team Work byl PULSE oceněn 2. místem a v disciplíně Robot Design se CITASO umístil na 2. příčce, PULSE byl třetí.

Výsledky školního kola Soutěže v cizích jazycích – angličtina - 2019/20

Školní kola jednotlivých kategorií proběhla tradičně v mikulášském týdnu od 3. 12. do 5. 12. 2019.

Kategorie IB (primy, sekundy)

Zúčastnilo se 28 soutěžících, 14 postoupilo do 2. kola. Maximum - 95 bodů.

1. místo – Leonard Oeding (V2b) – 89 b.

2. místo – Jan Karas (V2b) – 88 b.

3. místo – Jan Tetur (V2b) – 85 b.

4. místo – Dorotka Sadílková (V2a) – 84 b., 5. místo - Viktorie Kašparová (V2a) - 83 b., 6. místo – Jiří Vavřík (V1b) – 81 b., 7. místo – Daniel Skoupý (V1a) – 80 b.

Na dalších místech (dle abecedního pořádku): David Gouzen, Natálie Anna Hrbatá, Kristýna Chárová, Krištof Kocourek, Amálie Košinová, Tomáš Pospíšil, Tatiana Šmehlíková

Pozvánka na soutěž FLL 2019

Všechny, kdo se zajímají o roboty ze stavebnice Lego, srdečně zveme na veřejnou prezentaci výzkumného úkolu soutěže First Lego League 2019. Akce proběhne v pondělí 9. prosince od 14:00 v aule. Týmy Citaso a Pulse předvedou výsledky své práce při řešení zadání v oboru architektury. Jedná se o generální zkoušku na mezinárodní soutěž, která se uskuteční již v sobotu 14. prosince (viz leták v příloze). Přijďte se podívat - potřebujeme vaši podporu a zpětnou vazbu!

Prihlásit se k odběru RSS - Soutěže a olympiády