Soutěže a olympiády

Medaile z Pythagoriády

I v letošním školním roce jsme se opět zapojili do matematické soutěže s názvem Pythagoriáda. Školní kolo se konalo 5. 4. 2018 a zúčastnilo se jej 118 žáků prim, sekund a tercií. Z nejlepších řešitelů byli 4 vybráni do okresního kola a tam v kategorii prim Lea Jandová vybojovala 1. místo, v kategorii sekund Anželika Konovalova 3. místo a v kategorii tercií Tomáš Heimerle 1. místo a Tomáš Gromnadský 4. místo. Blahopřejeme.

Jarmila Weberová

Matematický klokan doskákal

Dne 16.3. se konala mezinárodní soutěž Matematický klokan. Jen z naší školy se zúčastnilo 229 studentů, a tak zpracování výsledků zabralo nějaký ten čas.
V  Karlovarském kraji dopadli nejlépe David Pohl (V2.B, 5. místo) a Adam Šmída (V2.B, 6. místo) v kategorii Benjamín, Jan Šimek (V6.A, 1. místo), Nora Prokešová (V6.A, 2. místo), Johanka Sadílková (V6.A, 5. místo) a Ondřej Wohlrab (V6.A, 9. místo) v kategorii Junior a Adéla Hanková (V8.A, 1. místo) v kategorii Student. Úspěšným řešitelům patří velká gratulace!
Všem studentům děkuji za jejich vynaložené úsilí při řešení úloh a přeji hodně úspěchů v dalších soutěžích.
Mgr. Jiří Stulík

Výsledky celostátního kola soutěže v cizích jazycích-angličtina

Dne 30.5.2018 se v Praze (NIDV) uskutečnilo celostátní kolo soutěže v anglickém jazyce.

Z naší školy postoupili z krajského do ústředního kola hned dva žáci (kategorie IIIa i IIIB)- Vojtěch Ševčík ( třída V7A) a Sofie Muska ( třída V7B).

Oba účastníky čekal náročný den zápolení s ostat ními 13 účastníky  dalších krajů České republiky.

V kategorii bilingvních žáků zabodovala Sofie Muska , když se stala vítězkou celé soutěže a vyhrála1. místo!

Vojtěch Ševčík obsadil 6. místo v kategorii IIIA.

Výherci byli oceněni ve slavnostních prostorách pražského Karolina, kde se předtím mohli kochat prohlídkou všech sálů této historické budovy.

Oběma reprezentantům naší školy upřímně blahopřejeme a vážíme si jejich účasti v prestižní soutěži.

Matematický klokan doskákal

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt;

Úspěchy našich studentů v Chemické olympiádě

Studentů, kteří reprezentovali naši školu v olympiádě z chemie, bylo tento školní rok skutečně požehnaně. Stejně tak i jejich letošní umístění je mimořádné.

Adéla Hanková (V8.A) se dostala až do krajského kola, kde jen těsně nedosáhla stupně vítězů. Její 4. místo v rámci Karlovarského kraje (kategorie A) je velkým úspěchem.

V kategorii C se do krajského kola probojovali Lenka Slivoňová a Milan Matoušek, oba ze třídy V6.A, oba úspěšní řešitelé. Milan obsadil 7. místo, Lenka místo 11. O nebývalém zájmu tohoto ročníku o chemii svědčí to, že se olympiády účastnili i další studenti z téže třídy: Jan Šimek, Vítězslav Vurm a Ondřej Wohlrab. Přidala se i kvinta A, za kterou soutěžili Ondřej Fiala a Martin Krejčí, doprovázeni Richardem Randákem a Petrem Šťovíčkem.

Matematické trio ze sexty A

Tradičně skvělých výsledků v matematických soutěžích dosahují Nora Prokešová, Johanka Sadílková a Jan Šimek. Nejinak tomu bylo i v krajském kole Matematické olympiády kategorie B - tentokrát si umístění rozdělili takto: Jan Šimek zvítězil, Johanka Sadílková skončila druhá a na Noru Prokešovou zbyla čtvrtá příčka.

Jejich výkon se snažili podpořit v kategorii C stejné soutěže Richard Randák a Petr Šťovíček z kvinty A. Úsilí však na lepší místa než šesté (Richard Randák) a sedmé (Petr Šťovíček) nestačilo.

Všem gratulujeme k předvedeným výkonům, děkujeme za reprezentaci školy a do dalších soutěží přejeme hodně úspěchů.

Středoškolská odborná činnost – SOČ

Mimořádný úspěch zaznamenali naši studenti na 40. ročníku prestižní středoškolské soutěže SOČ, která se konala 18. 4. 2018 v Chebu. Zvítězili ve všech kategoriích, ve kterých reprezentovali naši školu. V kategorii biologie zvítězily Barbora Barošová a Zuzana Ficenecová z kvinty s prací „Plšík lískový, trosečník v zemědělské krajině“. V kategorii chemie zvítězila Marie Součková z 3.B s prací „Zastoupení jednotlivých mastných kyselin v olejnatých semenech a jejich přínos“. V kategorii pedagogika, didaktika a psychologie zvítězil Jakub Červenák ze sexty s prací „Důležitost a výhody praktické části výuky fyziky“.

Matematická olympiáda

Velmi úspěšní byli naši žáci prim a sekund v okresním kole matematické olympiády.
V kategorii Z6 pro primy obsadil s maximálním možným počtem bodů 1. místo Martin Coubal, 2. místo Patrik Kadlec a 3. místo Laura Maliňáková.
V kategorii Z7 pro sekundy získal 1. místo Patrik Bazoni, 2.místo Jan Beneš, 4. místo Adam Šmída a 5. místo David Pohl.
Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Robosoutěž 2018 - skončili jsme na 7. místě :-)

V pátek 20. 4. 2018 se koná na FEL CVUT v Praze ROBOSOUTĚŽ 2018 tentokrát pro týmy ze základních škol a víceletých gymnázií.
Úkolem každého týmu je sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby projel na základě pravidel co nejrychleji bludiště sestavené z různých barevných čtverců. Modrá znamená odboč doprava, červená odboč doleva, bílá nebo zelená jeď rovně. Na každém druhém zeleném čtverci má robot položit kostičku.
Naši školu bude reprezentovat tým Karlovaráci ve složení Richard Bleier, Tomáš Gromnadský a Robot.
Na adrese https://robosoutez.fel.cvut.cz/zivy-prenos-z-1-2-kola-robosouteze-2018-pro-zs bude možné od 11:00 do 15:30 sledovat přímý přenos. Držte nám palce! :-) Jarmila Weberová

Matematická olympiáda

V matematické olympiádě v kategorii Z9 dosáhl letos nejlepšího výsledku Daniel Straka z kvarty B, který jako jediný úspěšný řešitel okresního kola z naší školy obsadil v krajském kole čtvrté místo. Blahopřejeme.

Prihlásit se k odběru RSS - Soutěže a olympiády