Přihlásit se Pošta Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Ostatní

BURZA UČEBNIC ONLINE

Náš student Jakub Nováček (2A) se svým kamarádem vytvořili webovou stránku, kde si studenti jednotlivých škol mohou domluvit prodej a koupi učebnic, tedy takovou burzu učebnic online. Funguje trochu jinak než běžné online burzy, především umožňuje prodej použitých učebnic v rámci jedné školy (i když nejen tak); studenti tedy nemusí nic posílat, případně riskovat koupi zajíce v pytli. Nahlédněte, vyzkoušejte: https://studentistudentum.cz/

Fotografování tříd

V pondělí 5. června proběhne fotografování tříd, časový rozpis je zveřejněn v příloze.

Soutěž v cizích jazycích - francouzština

Dne 29. 5. 2017 proběhlo v Praze ve Francouzském institutu celostátní kolo Soutěže v cizích jazycích - francouzština. Naši školu výborně reprezentovala studentka V6.B Sofie Musková, která se ve velmi silné konkurenci umístila na 5. místě. Sofie tak navázala na své úspěchy ze soutěží v anglickém jazyce a fyzice. Gratulujeme.

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení

Slavnostní předání maturitních vysvědčení letošním absolventům se uskuteční ve čtvrtek 25. května 2017 od 15.30 hodin v Parkhotelu Richmond. K nutnému nácviku se maturanti dostaví ve 14 hodin.

Maturita v Bavorsku pro české žáky - nové informace v přiloženém letáku!

Od školního roku 2017/2018 nabízí gymnázium Zwiesel jedinečný projekt pro české žáky gymnázií, kteří by chtěli složit maturitu v Bavorsku a získat tak bohaté zkušenosti a znalosti jak německého jazyka, tak kultury. Podmínkou pro zájemce je věk od 15 do 17 let, znalosti němčiny na komunikativní úrovni a odpovídající znalost angličtiny. V prvním roce studia budou čeští žáci navštěvovat speciálně pro ně vytvořenou 10. českou třídu (5 - 10 žáků). Od 11. třídy se žáci zapojí do standardní výuky s německými spolužáky s cílem složit na konci 12. třídy bavorskou maturitu. Zároveň zde bude možnost skládat maturitu i z českého jazyka. Žákům se nabízí i možnost ubytování a stravování na internátu.

Jsme Škola udržitelného rozvoje

V pátek 7. 4. 2017 byl naší škole udělen titul Škola udržitelného rozvoje Karlovarského kraje. Splnili jsme základní pilíře ekologické výchovy a udržitelného rozvoje. Aktivity k naplňování pilíře přírodovědného (zapojení do projektu Recyklohraní, programu GLOBE), aktivity k naplňování pilíře sociálního (adopce dětí na dálku, akce pro charitu - sběr oblečení, hraček, nádobí, sběr plastových víček), aktivity k naplňování pilíře ekonomického (získávání grantových prostředků pro projekty: Sejdeme se mezi řádky, Regionální čítanka, Jazyky jinak). Získání ocenění 2. stupně nás velmi potěšilo. Za dva roky nás pak bude čekat obhajoba tohoto titulu.

Monika Merklová

Třídní schůzky 10.4.2017

V pondělí 10. dubna od 17 hodin se konají v budově školy třídní schůzky. Pozvánku si můžete stáhnout v příloze.

Volna ředitele školy

Z důvodu konání přijímacích zkoušek a písemných maturit rozhodl ředitel školy o těchto úpravách vyučování:

pondělí 10.4. volno ŘŠ pro maturanty
úterý 11.4. NG vyučování do 3.vyuč.hod., VG volno ŘŠ
úterý 18.4. NG i VG volno ŘŠ

Konference Internetem bezpečně

Karlovarský kraj ve spolupráci s Krajskou knihovnou Karlovy Vary pořádá ve čtvrtek 20. dubna konferenci zaměřenou na bezpečnost dětí v online prostředí pro rodiče a další zájemce. Další informace na plakátku v příloze.

Zájezd do Velké Británie

Milí studenti,

čas odjezdu do Velké Británie se blíží, a proto svoláváme na velkou přestávku dne 6.4. 2017 schůzku všech účastníků, která se bude jako vždy konat v učebně V ve 3. patře. Přijďte všichni a včas! H. Habrzettlová a T. Růžičková

Prihlásit se k odběru RSS - Ostatní