Ostatní

Klasifikace žáků za 2. pololetí a ukončení školního roku 2019/20

V příloze naleznete vyjádření ŘŠ k uzavírání klasifikace v tomto pololetí a ukončení školního roku 2019/20.

Přítomnost žáků ve škole od 8. června

Od 8. června 2020 se uvolňuje plošný zákaz přítomnosti žáků ve středních školách. Povoluje se jejich přítomnost ve škole za účelem konání konzultací či třídnických hodin, hodnocení zkouškami nebo komisionálním přezkoušením stanovenými právními předpisy, nebo individuálním vzdělávacím plánem, přičemž docházka žáků není povinná. Nadále platí povinnost odevzdat před vstupem do školy čestné prohlášení o bezinfekčnosti, nošení roušek ve společných prostorách školy, dodržování rozestupů 2m, maximálně 15 osob v učebně, včetně dodržování hygieny v ukládání a výměně roušek a mytí a dezinfekce rukou.

Volba volitelných předmětů pro příští školní rok 2020/21 ve 3. a 4. ročníku

První kolo volby volitelných předmětů skončilo tak dobře, že druhé kolo není třeba vyhlašovat. Přesto je několik seminářů, které se pro nezájem žáků neotevřou a žáci, kteří si je zvolili musí zvolit jiný předmět.  Všechny žáky, kteří se naleznou v následujícím výčtu, prosím, aby svoji novou volbu odeslali obratem na adresu papez@gymkvary.cz

MŠMT vydalo vyhlášku k hodnocení druhého pololetí 2019/2020

Kompletní znění vyhlášky včetně metodiky naleznete v příloze.

Doplnění volitelného předmětu - Dg pro maturanty

Do nabídky volitelných předmětů 2020/21 jsme přidali Deskriptivní geometrii pro maturitní ročník. Zájemci si tento předmět na přihlášku doplní.

Volba volitelných předmětů 2020/21

Žáci současných tříd V6.AB, 2.A a V7.AB, 3.A vyplní a pošlou třídnímu učiteli svoji volbu volitelných předmětů na příští školní rok. Termín odevzdání: 24.4.2020.

Přihlášení do Bakalářů - žáci, rodiče

Přístupové údaje do Bakalářů mají rozdílné žáci a rodiče. Na obě přihlášení je vidět téměř shodný obsah, rodiče mají navíc možnost editovat některé osobní údaje. Rozdíl v obou přihlášeních se projeví v aplikaci Komens. Pokud se přihlásí rodič, vidí zprávy určené pro rodiče, pokud se přihlásí žák, vidí zprávy určené pro něj. V jaké roli jste přihlášeni vám Bakaláři zobrazí. Pokud potřebujete nové heslo, napište na e-mail heslo@gymkvary.eu.

Zveřejnění týdenního plánu „výuky on line“

Vážení rodiče, milí žáci,
pro Vaši rychlou, celkovou a úplnou  orientaci v obsahu výuky jsme připravili plán výuky v týdnu 16.3. – 20.3. 2020 členěný po třídách a následně po předmětech ve formě tabulky (viz příloha). Uveřejněním tohoto dokumentu na stránkách školy chceme také ulevit našemu serveru, který je nyní náporem  velkého počtu uživatelů Bakalářů přetížen. Takovéto týdenní přehledy učiva plánujeme na tomto místě zveřejňovat i v následujících týdnech.
S přáním uchování zdraví, optimismu a nadhledu
RNDr. Zdeněk Papež, ředitel školy

Instrukce pro žáky v době samostudia

Po dobu platnosti vládního nařízení o zavření škol budou žáci vykonávat domácí samostudium. Vyučující budou nadále vyplňovat třídní knihu v Bakalářích. Prostřednictvím Bakalářů tedy žáci zjistí, jakou látku si mají sami nastudovat a jaké domácí úkoly mají splnit. Výhodou tohoto řešení je, že všechny tyto informace budou mít žáci i rodiče v Přehledu výuky ve webové a mobilní aplikaci, jako kdyby normálně chodili do školy.

Žáci budou tedy denně sledovat v Bakalářích svůj rozvrh hodin a plnit průběžně zadané úkoly. V případě, že žák nemůže takto postupovat (např. z důvodu nemoci), uvědomí rodič školu (zpráva třídnímu učiteli nebo tel. 353501111 na sekretariát školy).

Režim školy v době přerušení výuky

Vzhledem k mimořádným opatřením zavádí škola tento režim:

služby ve škole jsou zajištěny denně od 8.00 do 12.00, telefony:

pondělí353 501 111Trubačová
úterý353 501 133Kunzová