Ostatní

Pour féliciter 2019

Nový rok střídá starý, a tak bychom rádi poděkovali všem našim studentům, jejich rodičům i ostatním přátelům školy za jejich letošní přízeň a ochotu ke spolupráci a zároveň bychom vám i nám všem popřáli užitečný nový rok 2019 spojený právě s životem na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech.

A jako malé radostné ohlédnutí nabízíme ve fotogalerii snímky pana Sokola, které pořídil během školních oslav stého výročí založení první československé republiky. Kéž nás podobné veselé chvíle doprovází i novým kalendářním rokem :-)

BŘEMENO

V roce 2017 se čtyři žáci ze ZŠ jazyků v Karlových Varech (dnes již bývalí žáci) – Natálie Čornyjová, Tomáš Lehečka, Andrea Kiralyi, Tomáš Polena (Andrea a Tomáš jsou dnes žáky 2.A naší školy) – rozhodli zapojit do dokumentaristického projektu Příběhy našich sousedů. Pod vedením paní učitelky Jaroslavy Trautnerové natočili a zpracovali příběh pana Antonína Otty. Jejich forma zpracování pamětnického vyprávění zaujala nejen porotu, ale i celé publikum. Zrodil se nápad zpřístupnit komiks širší veřejnosti. Díky finanční podpoře Karlovarského kraje se podařilo tento nápad zrealizovat. V těchto dnech je již na světě tištěná podoba žákovského výstupu, která nese název Břemeno. Nabízí sice žákovský, ale přesto velice inspirativní pohled na dějiny 20. století. Samotný příběh pana Antonína Otty vyvolává celou řadu otázek, publikace však na ně odpovědi nedává, pouze se snaží otevřít prostor pro jejich hledání.

Dotazník pro žáky

Odbor školství Karlovarského kraje připravil pro žáky ZŠ a SŠ dotazník, vyplnění dotazníku je zcela dobrovolné a anonymní. Vyplnit do 31.1.2019 můžete ZDE.

Třídní schůzky 12.11.2018

V pondělí 12. listopadu od 17 hodin se v budově školy konají třídní schůzky.

Začni (si) s Přírodovědou

Zcela nový projekt Přírodovědecké fakulty UK v Praze umožňuje nadaným studentům vyšších ročníků gymnázií formou stáží pod vedením špičkových odborníků okusit skutečnou vědu a prohloubit své znalosti a dovednosti. Výstupem může být např. práce zařazená do SOČ. Více na https://www.prirodovedci.cz/aktuality/zacni-si-s-prirodovedou. Termín přihlášek do středy 19.9.

Adventní trhy v Norimberku (13.-14.12.2018)

Školní rok se teprve rozjíždí, Vánoce se zdají zatím v nedohlednu. Němčináři ale už nyní plánují pro žáky vyššího gymnázia dvoudenní poznávací zájezd do Norimberku. Projdeme historické centrum města, navštívíme dům renesančního malíře Albrechta Dürera a vychutnáme si jedinečnou atmosféru slavnostního adventního průvodu plnou chutí a vůní. Nocleh s vydatnou snídaní je zajištěn v designovém hostelu přímo na hradě, jen pár kroků od centra Norimberku. Druhý den ve skupinách podle zájmu navštívíme expozici v bývalém Reichsparteigelände, Germanisches Museum a galerii moderního umění. Po kulturním programu nás čeká relax v městském bazénu a návrat domů. Cena za dopravu, ubytování se snídaní a vstupy do muzeí činí 1.500,- Bližší informace a přihlášky u vedoucí předmětové komise NJ PaedDr. Jany Turčinové.

Školní pomůcky v primách NG a 1. ročníku VG 2018

Žáci NG dostávají učebnice zapůjčené od školy, kupují si jen některé pracovní sešity a další nutné pomůcky. Žáci VG si učebnice obstarávají sami, mohou však využít slev, pokud je objednává škola společně nebo některé učebnice mohou zakoupit na burze použitých učebnic. V přiloženém dokumentu naleznete podrobný rozpis.

Výměna s Holandskem 2018/2019

Ve školním roce 2018-2019 se bude konat výměna s nizozemskou školou. Stejně jako v minulém roce i tentokrát půjde o střední školu gymnaziálního typu Isendoorn College nacházející se ve městě Warnsveld. Tato výměna je určena především pro žáky kvart a kvint víceletého gymnázia a 1. ročníku vyššího gymnázia, kteří mají možnost poznat nové prostředí a především si procvičit angličtinu v běžném životě. Výměna má již dlouholetou tradici a mohlo se jí tak zúčastnit velké množství studentů. Věříme, že tomu tak bude i v tomto školním roce.

Nefunkční datová linka

Do odvolání se nelze do školy dovolat na pevné linky a nelze se spojit s programem Bakaláři. Věříme, že nejpozději v pondělí 18.6. bude vše v pořádku. Aktuální informace: oprava proběhne v úterý 19.6.2018. Děkujeme za pochopení.

Kina 2.5.2018

Žáci navštíví tato filmová představení, ostatní vyučování odpadá.

8.00h kino ČAS V1.AB, V2.AB, V3.AB
Z Paříže do Paříže