Olympiáda v AJ a jiné soutěže

SOUTĚŽ V CIZÍCH JAZYCÍCH - ANGLIČTINA - 2017/18

VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA 2017/18

Školní kola jednotlivých kategorií se konala od 4. 12. do 6. 12. 2017.

Kategorie IB (primy, sekundy)

Zúčastnilo se 33 soutěžících, 13 postoupilo do 2. kola. Maximum - 85 bodů.

1. místo – Margarita Belova (V1b) – 80 b.

2. místo - David Pohl (V2b) – 79,5 b.

3. místo – Lucie Farkašová  (V2b) – 78,5 b.

4. místo - Natálie Kořínková  (V2b) – 78 b., 5. místo -  Karla Dvořáková - 76 b., 6. až 7. místo - Dominika Stachová a Linda Zatloukalová – 74 b.

Na dalších místech (dle abecedního pořádku): Patrik Bazoni, Klára Čáslavská, Patrik Kadlec, Štěpán Kollarov, Zuzana Maďarková, Milan Macháček a Mai Vuová.

Kategorie IIB (tercie, kvarty)

Zúčastnilo se 27 soutěžících, 13 postoupilo do 2. kola. Maximum  - 85 bodů.

1. místo – Pavel Vevera (V3b) – 80,5 b.

2. místo – Veronika Lhotková (V3b) - 79 b.

3. místo – Gia Anh Nguyen (V3b) – 76,5 b.

4. místo - Jana Očková (V4a) – 72,5 b., 5. místo - David Tichota (V4b) – 70,5 b., 6. místo - Tuan Anh Tran (V3b) – 69 b.

Na dalších místech (dle abecedního pořádku): Ema Halámková, Andrea Hergottová, Michal Chlapovič, Olgy Jedynáková, Johana Odvody, Valerie Sehnalová a Lukáš Šebesta.

Kategorie IIIA (vyšší gymnázium)

Zúčastnilo se 37 soutěžících, 15 postoupilo do 2. kola. Maximum – 83 bodů.

1. místo – Vojtěch Ševčík (V7a) - 83 b.

2. místo – David Radimerský (V5a) – 81 b

3. místo – Andrea Kiralyi (1A) – 80 b.

4. místo - Šárka Stádníková (3A) – 79 b., 5. místo - Richard Randák (V5a) – 78 b., 6. místo - Vojtěch Holzhauser (V6b) – 77 b., 7. – 8. místo - Patrik Lahodný a Jan Sloboda (oba 3B) – 74 b., 9. místo - Jan Tychtl (V5b) - 70 b.

Na dalších místech (dle abecedního pořádku): Suleiman Baichabaev, Ema Klaisnerová, Anne-Marie Lhotková, Pavlína Mrvová, Jiří Schödlbauer a Jan Zajíček

Kategorie IIIB (vyšší gymnázium)

1. místo – Sofie Muska (V7b) – 82 b.

Děkujeme všem soutěžícím za projevený zájem a vysokou účast. Vítězům všech kategorií gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších kolech (budeme vám pevně držet palce).

Soutěž byla velmi vyrovnaná, jak můžete zjistit i podle výsledků finalistů. Z podaných výkonů máme velkou radost.

SOUTĚŽ V CIZÍCH JAZYCÍCH - ANGLIČTINA 2016/17

Příspěvek Mgr. Michaely Kondelové:

Dvě prvenství v celostátním kole Soutěže v cizích jazycích - angličtina!

V celostátním kole Soutěže v cizích jazycích - angličtina získali dva naši studenti prvenství ve svých kategoriích.

V kategorii IIIA zvítězil Matyáš Černý (tř. V7A) a v kategorii IIIB zvítězila Sofie Musková (tř. V6B).

V pondělí 22. května 2017 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ústředního kola soutěže v anglickém jazyce, které proběhlo na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska. Předání cen proběhlo za účasti zástupce velvyslankyně pana Agnuse Stewarta, dále za přítomnosti ředitele odboru pro mládež z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pana Mgr. Michala Urbana a za přítomnosti garanta celé soutěže Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV), v zastoupení náměstkyně profesního rozvoje a kariéry paní Mgr. Ireny Hoškové.

Soutěže na školní úrovni zúčastnilo 39 335 žáků. Do okresních kol postoupilo 3 630 žáků a krajských kol se zúčastnilo 486 žáků. Samotného finále v podobě ústředního kola se pak zúčastnilo 28 nejlepších žáků ze všech středních škol v ČR. Každý kraj byl zastoupen v dané kategorii jen jedním žákem, a to vítězem krajského kola.

Vítězství dvou našich studentů v takovéto konkurenci je naprosto výjimečné a obdivuhodné.

Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!