Další vzdělávání pedagogických pracovníků v Karlových Varech

První české gymnázium realizuje od 1. 7. 2010 grantový projekt Další vzdělávání pedagogických pracovníků v Karlových Varech financovaného v rámci OP VK z prostředků Evropského sociálního fondu, Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu ČR. Předpokládaný termín dokončení je 31. 12. 2011.

Cílem projektu je zvýšení dostupnosti a celkové úrovně DVPP (Další Vzdělávání Pedagogických Pracovníků) a zajištění rovného přístupu ke vzdělání. V Karlovarském kraji proškolíme minimálně 350 pedagogů v rámci 45 kurzů ze 3 vzdělávacích oblastí:

• Didaktická technika
  • Využití didaktické techniky v předmětu
  • Metodické workshopy

Realizace projektu přinese zejména zvýšení motivace pedagogů k osobnímu profesnímu růstu prostřednictvím aplikace nových metod a forem vzdělávání. Pro zajištění odborné šíře projektu jsou partnery projektu:

1. Základní škola a mateřská škola Bečov nad Teplou, okres Karlovy Vary, příspěvková organizace
  2. Základní škola praktická Bochov, okres Karlovy Vary, příspěvková organizace
  3. Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19
  4. Základní škola Ostrov, Masarykova 1289, okres Karlovy Vary
  5. Střední odborné učiliště stravování a služeb Karlovy Vary
  6. Střední odborná škola pedagogická, gymnázium a vyšší odborná škola Karlovy Vary
  7. Střední odborná škola a střední odborné učiliště Nejdek
  8. Střední odborné učiliště Toužim
  9. Základní škola, mateřská škola a praktická škola Karlovy Vary
  10. Základní škola praktická Žlutice
  11. Základní škola praktická a základní škola speciální Ostrov
  12. Základní škola Josefa Václava Myslbeka a Mateřská škola Ostrov, Myslbekova 996, okres Karlovy Vary
  13. Základní škola Ostrov, Májová 997,okres Karlovy Vary
  14. Agentura projektového a dotačního managamentu KK

a spolupracující organizací je Česká školní inspekce.

Projekt je koordinován se sesterskými projekty, které jsou realizovány v okrese Sokolov a Cheb.