diplomaté

Diplomaté v boji o přežití

Sextáni Lucie Appeltauerová, Martin Coubal a Patrik Kadlec se společně zúčastnili Pražského studentského summitu. Od října se každý měsíc seznamovali na nejrůznějších minisimulacích a workshopech s prací delegátů OSN a agendou země Guatemala, již na této akci zastupovali. Následně po půlročních přípravách zasedli na čtyřdenní konferenci v orgánech ILO, UNODC a UNEP a s dalšími studentskými delegáty řešili nejrůznější světové problémy, jako je např. zaměstnávání mládeže,
obchodování s lidmi či enviromentální dopady těžby ropy a zemního plynu. Své zkušenosti se však ještě rozhodli zúročit v soutěži EuropaSecura. Úspěšně se probojovali až do krajského kola, v němž před ostatními týmy a odbornou porotou obhajovali svoji bezpečnostní analýzu na situaci v Afghánistánu. Z něj si odnesli první místo a postup do celostátního finále – týden na vojenské základně v Brdech. Kromě dalších diplomatických jednání zažijí nevšední survival a projdou i různými krizovými situacemi, simulací zajetí, brannými kurzy a dalšími fyzicko-psychickými cvičeními. Odnesou si tak nejenom unikátní zážitky a zkušenosti, ale budou mít možnost se potkat se zástupci Ministerstva obrany ČR, příslušníky Armády ČR a dalšími studenty, kteří se v konkurenci více než 2000 studentů taktéž probojovali do tohoto finále. Tři nejlepší týmy z finále navíc vyhrají zájezd do Bruselu.

Martin Coubal, V6.B

diplomaté