holandsko

Návštěva holandských studentů ve Varech

Jako každý rok proběhla i letos studentská výměna s holandskou školou Isendoorn College v Zutphenu.  V týdnu od 16. do 21.4. jsme tak v Karlových Varech přivítali skupinu holandských studentů s jejich učiteli. Program byl pestrý a i přes nepřízeň věru aprílového počasí se nám podařilo ukázat Holanďanům několik zajímavých míst našeho regionu a Prahu.

Holandští studenti měli možnost si prohlédnout centrum Karlových Varů (i s výjezdem lanovkou na Dianu a sklárnou Moser), nasát magickou atmosféru zapomenuté vesnice Königsmühle i obdivovat krásy jarní Prahy.

Češi a Holanďané také spolupracovali na projektech týkajících se životního prostředí a připravovali pokrmy na společnou závěrečnou večeři ve školní jídelně.

Hana Randová a Lucie Štatská

holandsko