plauen

Plauen ist Spitze

Plauen ist Spitze! Němčináři z V5.B se v týdnu 14.-18.11.2022 zúčastnili workshopu na téma vzdělávání v saském městě Plauen. Celý týden se v česko-německých skupinách zabývali porovnáváním školských systémů obou zemí, diskutovali, formulovali argumenty a navrhovali změny pro školu 21.století. V pestrém programu byl prostor pro jazykové hry, návštěvu kavárny,  stopovačku po zajímavých místech Plavna i noční výběh na vyhlídku pod hradem. Procvičili jsme němčinu, vyrovnali se s několika kulturními odlišnostmi i saskou kuchyní a výborně jsme se u toho bavili.

Ohlasy účastníků: Bylo to supeer, bomba, úžasný, fakt jsem si pobyt moc užil. Dost mi to otevřelo oči a zjistil jsem, že by školský systém potřeboval změnu./ Téma mě bavilo a měl jsem k němu pořád co říct./ Bylo to skvěle využitých pět dní a uvědomil jsem si diky tomu, jak na tom je naše školství./ Zjistil jsem spoustu nových informací o školství, jak v Německu, tak v Česku. Uvědomil jsem si, že české školství je dost zastaralé a určitě by se dalo učit lépe a zábavněji. Jsem rád, že jsem měl tu čest být na tomto výletu a doufám, že se budu moci připojit i příště./ Byl to parádní zážitek se třídou, který mi rozšířil obzory a jsem moc rád, že jsem se zúčastnil.

Akci uspořádala organizace Europa Direkt a finančně ji podpořilo německé ministerstvo zahraničí. Děkujeme a příště jedeme zase!

Blanka Horáková

plauen