Přihlásit se Pošta Facebook Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Řím 2012 - dějepisná exkurze

Štítky: 

Dějepisná exkurze „Za césarem a za papežem“

Ve dnech 25.9. – 29.9. 2012 se skupina našich 40 studentů zúčastnila exkurze do Říma a  města Tivoli. Cílem bylo poznat antický Řím a renesanční.

 

 Kromě klasických antických památek nás zaujala Hadrianova vila, což je ohromný komplex zbytků lázeňských budov, stadionů, bazénů na jednom z vršků nedaleko jezera Albano. Neméně krásná byla i Villa d´ Este, nejkrásnější zahrada Evropy s několika stovkami vodopádů , jezírek a fontán. Úžasné!!

 

 

 Jeho papežskou Svatost jsme neviděli, ale viděli jsme, jak bydlí (letní sídlo Castel Gandolfo) a jaké nashromáždili jeho předchůdci bohatství a umělecké památky.

V renesančním Římě jsme hodili minci do Fontány di Trevi ( abychom se do Věčného města zase vrátili), obdivovali jsme nejkrásnější náměstí Říma P. Navonna.

Stihli jsme i drobné nákupy na nejrušnější třídě a zakončili jsme celou akci na Piazza de Spagna ( pověstných Španělských schodech ).

Celá exkurze byla krátká, pouze taková „ochutnávka“. Ale kdo tam byl, Řím si zamiloval a bude  tam jezdit tak často jako my. ( vedoucí akce- Mgr. D. Lidinská, další pedagogický dozor – Mgr. Zdeňka Vitouchová a  dr.Ilona Baarová. J

 

I.Baarová