Olympiáda v Aj - školní kolo

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiády v anglickém jazyce) se letos bude konat online v týdnu od 1. února 2021 (termíny budou upřesněny).

Kategorie I. B (primy a sekundy)

Kategorie II. B (tercie a kvarty)

Kategorie III. A (vyšší gymnázium bez maturantů)

Soutěž se skládá z poslechové a ústní části. Všichni soutěžící absolvují poslechový test, po jehož vyhodnocení postoupí úspěšnější studenti do ústní části.

Nejsou vyhlášené kategorie pro žáky, kteří měli či mají trvalou možnost komunikovat v daném jazyce mimo samotnou jazykovou výuku. Tyto žáky není možné zařadit do vyhlášených kategorií uvedených soutěží a nemohou se tedy soutěží v NJ, AJ a FJ účastnit.

Zájemci o soutěž se mohou hlásit u svých vyučujících Aj. Témata pro všechny tři kategorie najdete v příloze.