Projektový den 2019

Ve čtvrtek 24. 10. se žáci V6.AB a 2.A účastnili projektového dne. Naši vyučující pro ně ve spolupráci s odborníky z praxe připravili šest různých programů. Chemici zjišťovali například výskyt kyseliny vinné v bílém víně, porovnávali vzorky mléka různé zralosti a řadili nápoje od kyselých po zásadité. Biologové prozkoumávali v terénu rašeliniště a geografové lovili v lese kešky (bonusem byl i "odlovený" košík plný hub). Mladí architekti nejdříve na koloběžkách projeli centrum města a pak navrhovali, jak obohatit a účelně využít tzv. hluchá místa v Karlových Varech. O lidských právech debatovali studenti s představiteli Amnesty International. Fanoušci dějepisu si připomněli 30. výročí sametové revoluce, došlo i na bourání Berlínské zdi postavené z papírových krabic. Věříme, že skupinová projektová práce přinesla našim žákům mnoho nových vědomostí a zážitků. Děkujeme všem zúčastněným učitelům za přípravu a realizaci tohoto projektového dne. Fotografie naleznete na fb školy.