Mezinárodní Gross-marathon v Německu

Studenti našeho gymnázia se již po desáté zúčastnili nejmasovějšího Gross-marathonu v Evropě, který se konal 12.5. 2012  již po 40. ve Schmiedefeldu poblíž Erfurtu( www.rennsteiglauf.de) . Celkový počet závodníků všech věkových i běžeckých kategorií dosáhl neuvěřitelných 13 000 závodníků. Ti nejzdatnější běželi tzv. supermarathon v délce 72 km.

Naši studenti dosáhli v juniorských kategoriích  (6  a  7,2 km) vynikajících výsledků: Kryštof Husák  6. místo  ( foto na stupních vítězů),  Tomáš Řehořek a Jan Štros doběhli ve stejném čase na 8. místě a Jaroslav Vrátný na 11. místě.

Konkurence z ostatních států (např. Madársko, Polsko i Německo) sestavují družstva z nejlepších běžeckých a sportovních  klubů. Naši studenti jsou výběrem našeho gymnázia. Umístění je o to cennější.
Mgr. Kurt Schöniger