Cesta do Evropského parlamentu v Bruselu

Belgie je nejenom zemí čokoládových pralinek, křehkých vaflí, smažených pomfritů a sladkého piva. Tato malá země může turistům nabídnout i cestu za poznáním mnoha krásných historických měst (Antverpy, Bruggy, Gent, Lovaň) a v neposlední řadě návštěvu významných evropských institucí.

Minulý týden se osm studentů VG oceněných v programu Excelence zúčastnilo pětidenního zájezdu, jehož vrcholem byla právě návštěva Evropského parlamentu v Bruselu. Žáci se zde krátce setkali s europoslancem Petrem Ježkem a vyslechli si přednášku o významu a funkci jednotlivých evropských institucí. Prohlédli si i tzv. hemicycle, zasedací místnost EP. Ve vzdělávacím multimediálním středisku Parlamentarium se mohli mimo jiné zúčastnit simulovaného zasedání parlamentu. Na zpáteční cestě si skupina cestovatelů z Brna a západních Čech prohlédla i německé město Cáchy a krátce Kolín nad Rýnem. Ve fotogalerii školy můžete zhlédnout několik snímků z této zajímavé akce.