Česko-německá výměna s Lessing-Gymnasium Plauen

Od 27. 3. do 29. 3. 2019 proběhla druhá část česko-německé spolupráce mezi naším gymnáziem a Lessing-Gymnasium Plauen. Pro německé žáky a jejich učitele jsme připravili bohatý program, během kterého si prohlédli naši školu, seznámili se naším městem a regionem. První den žáci luštili kvíz a křížovku v lázeňském centru Karlových Varů a večer společně s rodiči připravili pro všechny výbornou večeři. Druhý den jsme navštívili muzeum a sklářskou huť Moser. Prohlídka byla velmi zajímavá a někteří si dokonce odnesli malý dárek v podobě prasátka pro štěstí. Pak jsme společně poobědvali na statku Bernard a nakonec jsme prozkoumali taje hradu Loket, který byl svého času klíčem do království českého. Poslední den všichni pracovali v několika různých workshopech - pletli jsme pomlázky a dekorovali hrnečky, naučili se písničku, hráli softbal, psali básničky a příběhy a tvořili plakáty. Děkujeme všem učitelům, žákům a rodičům, kteří se na přípravě a realizaci uspěšné části výměny podíleli.