Adventní jazykový pobyt v Plauen

Věděli byste, že část historického území Vogtland (Fojtsko) tvoří i náš ašský výběžek? Hlavním městem okresu Vogtland v Sasku je Plauen (Plavno). A právě zde se nachází naše partnerské Lessingovo gymnázium. Minulý týden (5. 12. - 7. 12.) proběhlo již páté setkání našich a německých žáků, tentokrát se do Plavna vypravila třída V3.A.

Žáci se v rámci náročného programu seznámili s adventními a vánočními zvyky našich saských sousedů, ochutnali místní speciality a sami v kreativních dílnách pracovali s různými materiály a vyráběli originální vánoční dárky. Celý čtvrtek strávila česko-německá skupina v Drážďanech, prohlédla si centrum historického města, navštívila Muzeum hygieny a vpodvečer se nechala vtáhnout do tradiční adventní nálady na Striezelmarktu. V pátek nás čekala komentovaná prohlídka Plavna a "poznávačka" pohádek bratří Grimmů v Muzeu vogtlandského regionu.

Žáci měli dostatek příležitostí vyzkoušet si komunikaci v němčině a v angličtině a poznat adventní a vánoční tradice našich sousedů. Projekt bude pokračovat reciproční návštěvou v Karlových Varech koncem března 2019. Těšíme se na další shledání s našimi novými přáteli :-)