Náboj Junior 2018 - úspěch našich studentů

V pátek 23. listopadu 2018 se stala naše škola opět jedním z míst v České republice, kde probíhala matematicko-fyzikální soutěž Náboj Junior. Soutěž je určena čtyřčlenným týmům žáků druhého stupně ZŠ a odpovídajícím ročníkům gymnázia.
Během 120 minut se týmy snažily vyřešit co nejvíce úloh. Jak byli soutěžící úspěšní, zjistili ihned po ukončení soutěže. V celkovém závěrečném pořadí mohli srovnat své výsledky s ostatními týmy v ČR i v mezinárodním žebříčku. Soutěž v České republice pořádají organizátoři korespondenčního semináře MFF UK z fyziky pro ZŠ Výfuk. Jim a také studentům našeho gymnázia, kteří při vlastní soutěži kontrolovali odpovědi, vydávali nové otázky, patří velké poděkování za pomoc při organizaci soutěže.