Úspěchy našich studentů v Chemické olympiádě

Studentů, kteří reprezentovali naši školu v olympiádě z chemie, bylo tento školní rok skutečně požehnaně. Stejně tak i jejich letošní umístění je mimořádné.

Adéla Hanková (V8.A) se dostala až do krajského kola, kde jen těsně nedosáhla stupně vítězů. Její 4. místo v rámci Karlovarského kraje (kategorie A) je velkým úspěchem.

V kategorii C se do krajského kola probojovali Lenka Slivoňová a Milan Matoušek, oba ze třídy V6.A, oba úspěšní řešitelé. Milan obsadil 7. místo, Lenka místo 11. O nebývalém zájmu tohoto ročníku o chemii svědčí to, že se olympiády účastnili i další studenti z téže třídy: Jan Šimek, Vítězslav Vurm a Ondřej Wohlrab. Přidala se i kvinta A, za kterou soutěžili Ondřej Fiala a Martin Krejčí, doprovázeni Richardem Randákem a Petrem Šťovíčkem.

Ani nejmladší kategorie D nezklamala. Trojice žáků z V4.B se účastnila okresního kola ve složení: Umukusjum Šamsutdinova, Hanka Nguyenová a Daniel Obozov; přičemž druzí dva jmenovaní se nezastavili tam, nýbrž až v kole krajském. Hanka skončila na 10. místě, Daniel získal pomyslnou bronzovou medaili se svým 3. místem.

Zvláštní poděkování si zaslouží Marie Součková ze třídy 3.B se svou prací, jež bude prezentována dokonce v republikovém kole soutěže SOČ (oblast chemie).

Doufáme, že příští rok bude účast stejná, ne-li ještě vyšší, neboť s postupem do dalšího ročníku ztratíme jen jednu šampionku z celé řady úspěšných žáků. Zvláště kategorie B se má na co těšit.

Jménem celého chemického sboru,

Mgr. Lenka Spilková