Také němčina a ruština bodují!

Naši žáci dosahují každoročně skvělých výsledků ve všech jazykových soutěžích.

O úspěších v angličtině a francouzštině se dočtete v jiných článcích, v těchto řádcích patří poděkování všem, kdo nás reprezentovali v krajských kolech německé a ruské olympiády.

V krajském kole olympiády v německém jazyce jsme měli zastoupení ve dvou kategoriích. V kategorii III.A  nás reprezentovali Veronika Handrychová (3.B) a David Ngo (V5.A). Veronika skončila na bronzové příčce a David jako nejmladší účastník obsadil ve velmi silné konkurenci skvělé 6. místo. Také žáci NG bojovali a z KK v Sokolově si odvezl Tomáš Ficner (V4.B) 4. místo a Kamila Handrychová (V3.A) skončila na 5. místě.

V krajském kole olympiády v ruském jazyce obsadila Lucie Pfeilerová (3.B) 2. místo, Vojtěch Beer (3.B) 1. místo a bude tak naši školu reprezentovat v celostátním kole v Praze.

Blahopřejeme a děkujeme!

Eva Hanková