Za němčinou do Plauen (13.-15.12.2017)

Poznat nové kamarády, seznámit se s adventními tradicemi a procvičit němčinu vyjeli v polovině prosince žáci V4.B. Díky projektu Všemi smysly vnímat společné tradice, financovanému prostřednictvím Euregia Egrensis z evropských fondů, se setkali se svými vrstevníky z Lessingova gymnázia v Plauen a zažili spoustu nových věcí.

Česko-německé seznamovací hry pro nás na dopoledne připravily lektorky plzeňského Tandemu. Zasmáli jsme se, zbavili počátečního ostychu a společně vyrazili do kreativních dílen v malebných Weberhäuser, středověkých domků u městských hradeb. V šesti skupinách jsme pak vyráběli svíčky, vázali adventní věnce, šili, zdobili perníčky, vyráběli plstěné skřítky a vyřezávali dřevěné krokodýly. Vrcholem dne byla báječná večeře v restauraci Lindengarten, kde na naše smysly působily nejen speciality saské kuchyně, ale také adventní výzdoba – všudypřítomnými louskáčky, vánočními pyramidami a vyřezávanými svícny jsme byli okouzleni.

Další den nás čekal výlet za poznáním. Prohlédli jsme si nejznámější pamětihodnosti Drážďan, v Muzeu hygieny napjatě sledovali výklad průvodkyně a kvečeru jsme se nechali unést atmosférou vánočních trhů v centru města. Po návratu do školy jsme zvládli ještě pár koled s kytarou, vědomostní soutěž a společnou večeři s vánočním punčemJ

Ve čtvrtek dopoledne nás němečtí žáci provedli po památkách města Plauen, na radnici nás vlídně přijal starosta a z radniční věže jsme se rozhlédli po okolí. Zbývalo vyhlásit výsledky soutěže skupin, předat malé dárky a rozloučit se. Měli jsme se fajn, tolik zážitkůJ Podívejte se do fotogalerie, ať máte představu...

Díky za vše a na viděnou v Karlových Varech!

Blanka Horáková