Náboj Junior 2017

V pátek 24. listopadu 2017 se stala naše škola jedním z míst v České republice, kde probíhala matematicko-fyzikální soutěž Náboj Junior. Soutěž byla určena čtyřčlenným týmům žáků druhého stupně ZŠ a nižšího stupně gymnázia.

Během 120 minut se týmy snažily vyřešit co nejvíce úloh. Jak byli soutěžící úspěšní, zjistili ihned po ukončení soutěže. V celkovém závěrečném pořadí mohli srovnat své výsledky s ostatními týmy v ČR i v mezinárodním žebříčku. Soutěž v České republice pořádají organizátoři korespondenčního semináře MFF UK z fyziky pro ZŠ Výfuk. Jim a také studentům našeho gymnázia, kteří při vlastní soutěži kontrolovali odpovědi, vydávali nové otázky, postarali se o fotodokumentaci, patří velké poděkování za pomoc při organizaci soutěže u nás ve škole.